Neler Yeni

Çözüldü✓ Msi Bios Sürümünü Yayından Kaldırmış ve Droplar

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,395
İsim
Emre Zengin
Hızlı Boot etmesini istiyorsan BIOS'tan Advanced Mode aktifken sol taraftaki OC (Overclock) butonuna bas. Orada Memory Context Restore var. Onu Enabled yap. Sonra kaydedip çık.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir de BIOS'tan OC (Overclock) sekmesinin fotoğrafını da atar mısın?

buEmre

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Emre Tire
@Emre Zengin Hocam, "Memory Context Restore" Enable yapınca %fps lerim düzeldi. Şuan şoktayımmm. Alakası varmı gerçekten ?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,395
İsim
Emre Zengin
@Emre Zengin Hocam, "Memory Context Restore" Enable yapınca %fps lerim düzeldi. Şuan şoktayımmm. Alakası varmı gerçekten ?
Valla o ayar normalde sistemin hızlı açılmasına sebep oluyordu. FPS düzelteceğini bilmiyordum. Şimdi senden öğrendim bende :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Biraz test et bakalım.

buEmre

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Emre Tire

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,395
İsim
Emre Zengin

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,395
İsim
Emre Zengin

buEmre

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Emre Tire
Normal duruyor hocam.
Evime gidiyorum şimdi birde orada bakacam, birde çözüm olarak bir post ayarlayalım benzer durum yaşayanlara yardım olması açısından. Teşekkür ederim yardımınız için.

buEmre

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Emre Tire
Çözümü ve ilerleyişi toparlayıp anlatıyorum:
Hata: Oyunda oynamayacak kadar fps dropları ve normalde youtubeden video açsam ping girmeyeceği bir durumda (kesinlikle girmez eminim) oyununuma oynanmayacak kadar ping girmesi, bilgisayararımın normalden geç açılması,

Çözüm: (Parçalarımızın sıkıntısız olduğuna emin olduktan sonra)
Öncelikle şunu dene;

1-Biosdan Advanced Mode aktifken sol taraftaki OC (Overclock) butonuna bas. Orada Memory Context Restore var. Onu Enabled yap. Sonra kaydedip çık.

Olmaz ise şu adımlarla devam et;
1- Bu hataların MSI'ın yayından kaldırdığı bios sürümünden kaynaklı olduğunu düşünüp bios downgrade yap.
2- Biosdan Advanced Mode aktifken sol taraftaki OC (Overclock) butonuna bas. Orada Memory Context Restore var. Onu Enabled yap. Sonra kaydedip çık.

Buda olmazsa;
1- (Diğer anakartlarda farklı olabilir) Bilgisayarı kapat. PSU kablosunu çıkar. Kasanın üstünde USB bellek vb. hiçbir şey takılı olmasın. Ondan sonra RAM'leri çıkar. Çıkardıktan sonra JBAT1 yazan 2 pinli yere tornavida yardımıyla 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdir. Ondan sonra RAM'leri A2 ve B2 olacak şekilde geri takıp sistemi çalıştır.
2- Biosdan Advanced Mode aktifken sol taraftaki OC (Overclock) butonuna bas. Orada Memory Context Restore var. Onu Enabled yap. Sonra kaydedip çık.
Çözüm bulurken bir çok farklı şey yaptık. Belki en son yaptığımız, en başından sorunu çözecekti. Çözüm yolu ararken ki deneyimime göre bu sıralarla çözebilirsiniz diye düşünüyorum.
Çözümler @Emre Zengin 'e aittir. Büyük katkıları ve desteklerinden dolayı teşekkürler.

Top Bottom