Neler Yeni

MSI desteğinin ne kadar kötü olduğunu anlatayım sizlere.

somoncum

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,892
İsim
Enver Eryalçın
Bundan 1 sene önce MSI MPG X570 GAMİNG EDGE WIFI modelin de anakart aldım, yazılım sorunları o kadar kafamı ağrıttı ki yanında hediye verdikleri Cooler Master ML240L RGB bile sattım.
Sorunlarını anlatayım;

1- Realtek Audio Console yazılımında herhangi bir ekolayzer yok ve nahimic yazılımını indirip belli seviyede -12db ile +12db aralığında voices, bass, treble yoğunluğu azaltabileceğiniz ayar bulunuyor bu yazılımı GIGABYTE da sunuyor ama ekolayzer ayarını Realtek Audio Console üzerinde yinede barındırıyor.
2- Bilgisayar üzerindeki LAN bağlantısı ilk açışta veya uyku modundan açınca internetin gelmesi 5 ila 10 sn sürebiliyor, (Wifi de bu sorun yok).
3- Call of Duty ve CS:GO oyunlarında işlemci frekansını Ryzen 5 3600'ü 4.3GHz sabitlememe rağmen bu 2 oyunda veya daha benim keşfetmediğim bir çok oyunda da olduğunu düşünüyorum, frekans 3950 MHz ∼ 4050MHz arasına düşürüp değişken olarak frekans yükseltiyor.
4- CS:GO ya girdiğimde bilgisayara bağladığım tüm RGB girişlerini ve Ram ışığı dahil kapatıyo, önceden böyle bir sorunu yoktu sonradan olmaya başladı MSI sorduğumda bunun üzerinde çalışıyoruz demeleri oldu.
5- MSI anakart alacaksanız Corsair Vengeance RGB PRO ve Corsair Dominator Platinum RGB modelline sahip RAMleri almayın! Çünkü Ramlerin Rainbow modunda aşağıdan başlayıp, yukarı doğru akması saçma Meteor modunda da aynı sorun mevcut. "Corsair Ramler ile bir sıkıntı değil MSI bunun desteğini optimize etmemesi."
6- Mystic light bölümüne girip tüm ürünleri senkonize çalıştırdığımda Renkler takıla takıla sanki frame düşüyor gibi çalışıyor.

Bende böyle saçma sorunları yaşayıp sürekli MSI Support bölümüne yazıp her mesajıma 3 gün bekleyip mesajıma yanıt alacağıma senle mi uğraşacam diyip sattım.
Anakart'ı satmamın ardından 1 ay geçmesine rağmen Mystic light ile Corsair Ram sıkıntınız için yeni bir güncelleme yayınladık güncelleyip deneye bilirmisiniz demişler bende e-postaya yanıt olarak ürünün sorununa yanıt alamadığımdan sattım dedim. Ardından 5 dk sonra e-postama bir ileti gelmiş MSI dan yazan iletiyi çevirdiğimde bunu dile getirmişler;
Bunu duyduğuma üzüldüm. Corsair ürünleri için yeni kontrol yöntemini değiştirmek için Corsair ile kontrol ederken, sorununuzu çözmemiz zaman alır. Rahatsızlıktan dolayı özür dilerim! yazmışlar,
yani bir sorunu çözmek için illa 1 ay beklemem mi gerekecek Dragon Center da daha bir sürü saçmalık var.

Eğer bu gibi sorunları yaşamayı göz alıyorsanız veya benim yazılımla işim yok diyorsanız MSI alabilirsiniz malzeme kalitesine güveniyorum ama bu saatten sonra Dragon Center ile birleşen ürün kalitesiyle göze alınca o ürünü gözümde çöp olacak. İlk önce yazılım sorunlarını çözsünler ondan sonra ürün satmaya çalışsınlar 3 günde bir mesajıma yanıt geliyor 1 ayda cevaplanıyor. Ben önceki haftalar da anakart arayışındaydım GIGABYTE'a yazmıştım B550 PRO AX ürününüz ülkemize tedarik edilecek mi diye 1 iş günü içerisinde dönüş yaptılar ülkenizde bulunan GIGABYTE ile ilişkili parakende hizmetlerini arayıp bilgi alabilirsiniz cevabını ilettiler. Yani bir bilgi veya sorun için bu kadar uğraştırmasımı gerekiyor?

KeremMm

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Şu an Dragon Center yazılımının geliştiğini düşünüyorum. Bana göre MSI en iyi anakart üreticisi. Bir şans vermeye daha değer gibi.

Muammer Beytekin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,189
İsim
Muammer Beytekin
Şu an Dragon Center yazılımının geliştiğini düşünüyorum. Bana göre MSI en iyi anakart üreticisi. Bir şans vermeye daha değer gibi.
Asusun teknolojik desteği dahi bence kalitesini belli ediyor. MSI anakarttan 3 kere başım yandı konuya o yüzden geldim Asus anakart ile en ufak sorun yaşamadım DTS audio gibi gerçekten kaliteli yazılımları da var.

somoncum

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,892
İsim
Enver Eryalçın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Asusun teknolojik desteği dahi bence kalitesini belli ediyor. MSI anakarttan 3 kere başım yandı konuya o yüzden geldim Asus anakart ile en ufak sorun yaşamadım DTS audio gibi gerçekten kaliteli yazılımları da var.
ASUS Rog Strix B550-E Gaming aldım zaten yazılımına güveniyorum umarım güvenimi boşa çıkarmaz korgoya verilecek yarın.

KeremMm

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Asus ankartlarda bazen saçmalayabiliyor. B450 M-K B550 M-K B550 M-A gibi anakartlarda VRM ve ARGB girişlerini fiyatlarına göre düşük bırakmışlar. o sebepten
1-MSI
2-Gigabyte derim ben

somoncum

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,892
İsim
Enver Eryalçın
Şans vereceğim ama aradan 3-4 sene geçmesi lazım Dragon Center hala sanki beta aşamasında gibi sorunlar çıkarıyor.

Muammer Beytekin

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,189
İsim
Muammer Beytekin
Asus ankartlarda bazen saçmalayabiliyor. B450 M-K B550 M-K B550 M-A gibi anakartlarda VRM ve ARGB girişlerini fiyatlarına göre düşük bırakmışlar. o sebepten
1-MSI
2-Gigabyte derim ben
Orası öyle fiyat performans konusunda bir şey demedim zaten kalite olarak dedim en f/p üretici bariz Gigabyte bana kalırsa her alanda Aorus M3 fare kullanıyorum çok memnunum fiyatına göre inanılmaz bir sensörü var.

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,594
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Bu sorunların hiçbirini yaşamadım ramlerim Corsair değil ama RGB ram ve RGB anlamında bir sorun da yok.

somoncum

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,892
İsim
Enver Eryalçın
1-MSI
2-Gigabyte derim ben
Uygun fiyatlı modelleri oldukları için öyle Asus PRİME, GIGABYTE S2H, MSI PRO gibi modeller zaten eksiklikleri olabiliyor.

KeremMm

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Uygun fiyatlı modelleri oldukları için öyle Asus PRİME, GIGABYTE S2H, MSI PRO gibi modeller zaten eksiklikleri olabiliyor.
Anakart alacak olsam markaya ve yazılıma değil de özelliğe bakardım ben olsam.

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,594
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Ama zaten X570 Gaming Edge X570 olmasına rağmen kötü bir anakart diye biliyorum. Ondan kaynaklanmış olabilir

somoncum

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,892
İsim
Enver Eryalçın
Bu sorunların hiçbirini yaşamadım ramlerim Corsair değil ama RGB ram ve RGB anlamında bir sorun da yok.
Senkonize çalıştır bi dene istiyorsan, belki de diğer üreticilerin Ram aydınlatma gücü yeterlice besleyebiliyordur ama Corsair Ramlerin diğer ram üreticilerinden daha fazla voltaj verip ledlerine daha yüksek parlaklık etmesi sorun yaratabiliyor MSI optimize etmemiş bunu sağolsun beni büyük bir zarara uğrattı teşekkür ederim.

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,594
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Senkonize çalıştır bi dene istiyorsan, belki de diğer üreticilerin Ram aydınlatma gücü yeterlice besleyebiliyordur ama Corsair Ramlerin diğer ram üreticilerinden daha fazla voltaj verip ledlerine daha yüksek parlaklık etmesi sorun yaratabiliyor MSI optimize etmemiş bunu sağolsun beni büyük bir zarara uğrattı teşekkür ederim.
Asus Armoury Crate kullanarak Ekran Kartı ve RAM RGBsi senkronize zaten şu an. Sırf bu senkronizasyonun %5 CPU kullanması dışında bir sorun olmuyor. Ama anlamadığım şey Ramler normalde MSI Mystic Light destekliyor fakat Dragon Center da Mystic Light sekmesinde ramler gözükmüyor sadece Asus Armoury Crate de gözüküyor bende oradan ayarlıyorum

Top Bottom