Neler Yeni

MSI GTX 1050 için AMD Ryzen 5 3600 ve Gigabyte B450M S2H almak istiyorum kafamda sorular var ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Abdullah Haznedar
Bütçe
3000
Şimdi şöyleki bende artık sürekli çıkan rtx bla bla bla ekran kartları ile elbette ki yarışabilecek bir ekran kartı yok ancak şöyle ki benim şuanki anakart ve işlemcim artık gerçekten son nefeslerini veriyor. Bu ekran kartını ben 2 sene önce ekran kartım yandığı için aldım ve o zamanlar gerçekten bana en uygun olduğu için bunu seçmiştim ancak anakart ve işlemcim de yanan ekran kartım kadar eski olduğu için ekran kartını ilk takdığımda anakart kabul etmemişti bile neyse bilgisayarcıya verdik ve bios sürümü ve anakart çok eski olduğu için olduğunu ancak bir şekilde hallettiğini söyledi. bende 2 3 senedir bu şekilde bilgisayarımı kullanıyorum ancak benim bilgisayarım yaklaşık olarak 11 senelik ve emin olun ki ekran kartım yanmadan yani 2 3 sene önceye kadar gerçekten beni 8 9 yıl boyunca o kadar iyi bir performans ile taşıdı ki saygı duyulur. ancak artık o da yaşlandı. bu nedenle bu işlemci ve anakartı da donanım arşivinin konsol fiyatına pc toplama rehberinden görüp araştırdım ve incelemeye karar verdim. Şimdi dostlarım benim bu kadar sağlam parçalar istememin sebebi tıpkı eski bilgisayarım gibi bu parçaları aldıktan sonra benim bilgisyarımın yine beni 10 seneye yakın bir süre hiç ses çıkarmadan sağlam bir performan ile götürmesini istiyorum. Ancak şimdi doğal olarak diyeceksiniz ki bunun için iyi bir ekran kartına da ihtiyacın var. ama merak etmeyin ben bu ekran kartını 1 sene içinde tedarik edeceğim ama önceliğim bu bileşenleri almak ve ben ekran kartını tedarik edene kadar bu bileşenler ve ekran kartı bana sıkıntı çıkarır mı? işte kafamdaki soru bu. ben daha önce hiç AMD bir sistem kullanmadım ve bu nedenle ekran kartım anakart ve işlemci ile uyumsuzluk problemi vs gibi saçma sapan şeyler çıkartır mı merak ediyorum çünkü yeni ekran kartı alana kadar da rezil olmak istemiyorum. Sizce uyum problemi yaşar mıyım ve son olarak da eğer dediğim gibi bu sistemi düzersem gerçekten beni eski bilgisayarım gibi (overclock vs'yi de hesaba katarsak) 10 seneye yakın sağlam bir performansta taşır mı? Sizce ne yapmalıyım ve nelere dikkat etmeliyim? DİPNOT: SSD Hard Disk RAM PowerSuplay vs gibi parçalarımın sapasağlam ve yeni olduğunu varsayın arkadaşlar yani tek sıkıntı bu iki bileşen gerisini yeni tedarik ettim zaten. Şuanki işlemcim: i3 540 3.04 ghz :D vatandaki herif bilmediğini söyledi ve anakartım da: P7H55-M LX :D yardımcı olan olmayan herkese şimdiden teşekkürler :)...

Top Bottom