Neler Yeni

Çözüldü✓ MSI MAG Forge M100A fanları yük altında hızlanmıyor ve kontrol edemiyorum

kartesa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
bora sağlık
Arkadaşlar merhaba yeni bir sistem topladım anakartım MSI Pro B650M-B ve kasam başlıkta belirttiğim üzere MSI MAG Forge M100A. Sistemi RDR 2, Cyberpunk gibi yoğun oyunlarda teste soktuğumda işlemcinin kule tipi hava soğutucusunun fanları hızlanmaya başlıyor fakat kasanın fanlarının hızında hiçbir değişiklik olmuyor. BIOS'tan fan hızına baktığımda ise kule tipi soğutucunun anlık kaç RPM ile döndüğünü görebiliyorum fakat kasanın fanları için 0 RPM yazıyor. Bu fanların anakarta bağlı olmadığını mı gösteriyor? Sistemi ben kurmadım Gaming Gen TR'den satın aldım anakart kutusunu yolladıklarında içinde ekte belirttiğim kablo vardı kasa fanları ile bir alakası var mıdır? Oyunlarda sıcaklık olarak ekstrem bir durum yaşamadım RDR 2 de ekran kartı Max 73 işlemci Max 61 gördü fakat bazı yabancı forumlarda insanlar MSI M100A fanları çok hızlı çalışıyor sessiz modda bile sesliler diye şikayet ettiklerini gördüm. Bu yüzden benimkinin ağır yük altında bile fan hızında hiçbir değişiklik yapmaması bana çok anormal geldi. Bilgisi olan arkadaşlar bana yol gösterirse gerçekten çok sevinirim.

Ekler

• resim_2024-06-03_201257389.png
    resim_2024-06-03_201257389.png
    1.1 MB · Hit: 24
Top Bottom