Neler Yeni

MSI R7 240 2GB düşük fps sorunu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mert El
Arkadaşlar merhaba, bi kaç gün önce Geforce 9500GT olan ekran kartımı R7 240 2GB ile upgrade ettim.
Her şey iyi olacak sanıyordum ta ki oyuna girene kadar,
9500GT çok eski bir kart olmasına rağmen R7 240'ın verdiği fps çok daha düşüktü ve bende şaşırdım. Sizce bu durum neden kaynaklanıyor?

PC ÖZELLİKLERİ:
İntel Pentium E6300 işlemcİ
4 GB RAM
MSI R7 240 2GB
300W PSU

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Arkadaşlar merhaba, bi kaç gün önce Geforce 9500GT olan ekran kartımı R7 240 2GB ile upgrade ettim.
9500GT çok eski bir kart olmasına rağmen R7 240'ın verdiği fps çok daha düşüktü ve bende şaşırdım. Sizce bu durum neden kaynaklanıyor?

PC ÖZELLİKLERİ:
4 GB RAM
MSI R7 240 2GB
300W PSU
Ekran kartı sürücülerini kurdun mu? DDU ile eski sürücüyu temizleyip R7 240 sürücüsünü sıfırdan kur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mert El
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sürücüleri bir booster aracılığı ile kurdum DDU adlı programı denemedim etki eder mi?? bu kadar düşük fps normal mi?

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Sürücüleri bir booster aracılığı ile kurdum DDU adlı programı denemedim etki eder mi?? bu kadar düşük fps normal mi?
Dediğiniz programlar genelde karta saçma sapan yazılımlar yüklüyor. DDU ile sistemdeki tüm sürücüleri kaldırın ve AMD nin sitesinden R7 240 sürücüsünü indirip kurulumunu yapın.

Tre-x

80+ Silver
Booster uygulamasını kaldırın çünkü eski ve işlevsel olmayan drivleri kuruyorlar

Ekran kartının driverini sitesinden indirin kurulumunu yapın farkı görürsünüz

Bu arada o işlemciyle darboğaz olur ve performans kaybı yaşayabilirsiniz tavsiyem işlemciyi değiştirmeniz yönünde

Reindi

80+ Silver

PC ÖZELLİKLERİ:
4 GB RAM
MSI R7 240 2GB
300W PSU
anakartın desteklerse q9550 falan alabilirsin aslında işlemcin kötü baya kardeşim

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mert El
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Booster uygulamasını kaldırın çünkü eski ve işlevsel olmayan drivleri kuruyorlar

Ekran kartının driverini sitesinden indirin kurulumunu yapın farkı görürsünüz

Bu arada o işlemciyle darboğaz olur ve performans kaybı yaşayabilirsiniz tavsiyem işlemciyi değiştirmeniz yönünde
Driverlar felan tam, orijinal sayfasından yükledim yine de acayip düşük fps veriyor şöyle söyleyeyim 9500GT bile ondan çok daha fazla fps veriyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

anakartın desteklerse q9550 falan alabilirsin aslında işlemcin kötü baya kardeşim
Destekliyor Q9550 alsam düzelir mi? eski ekran kartı çok daha iyi fps veriyor 2008 yılının ekran kartı olmasına rağmen

Ekler

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    22.7 KB · Hit: 41

Knispel

80+ Bronze
İşlemcin darboğaz yapmaz fakat değiştirmen senin için daha iyi olur.

Knispel

80+ Bronze
Peki düşük fps neden kaynaklı sizce işlemci darboğaz yapmıyor mu?
Bu siteden kontrol ettim darboğaz gözükmüyor.
Ekran kartı ve işlemciniz %7'lik bir oran gösteriyor. Eğer yüzde 10'un üzerine çıkarsa darboğaz kabul edilir.

Tre-x

80+ Silver
bilgisayar depolamasında ne kadar boş alan var ?
Sıcaklık değerleriniz nasıl ? ( Öğrenmek için MSI afterburner indirip bakabilirsiniz)

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mert El
Sıcaklık değerleriniz nasıl ? ( Öğrenmek için MSI afterburner indirip bakabilirsiniz)
Sıcaklık değerleri ekran kartı için maksimum gördüğüm derece 43-45
işlemci bölümünün sıcaklığını bilmiyorum

Ekler

• fff.PNG
    fff.PNG
    2.4 KB · Hit: 29

Tre-x

80+ Silver
Sıcaklık değerleri ekran kartı için maksimum gördüğüm derece 43-45
işlemci bölümünün sıcaklığını bilmiyorum
hocam sıcaklık değerleri düşük , depolamada yer var aklıma başka sebep gelmiyor acaba virüs mü bulaştırdınız ?
başka bir forumda birisi bu sorunu yaşamış ve çözümü
Screenshot_59.png

Top Bottom