Neler Yeni

MSÜ nasıl kazanılır ne yapmalıyım?

MdlTTesla

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
455
İsim
Muhammed Altın
HHO sadece sınavdan yüksek alan bu boş eğitim sistemi içinde her şeyi ezberleyen genç aramaz.
Dilini,tarihini iyi bilen kültürlü Türk gençlerini arar.Zaten sırf maaş için pilot olmak istiyorum dersen mülakatlarda bunu çok rahat anlarlar.(Akrabam mülakatları yapan kurmaylardan birisi bu arada.)
Sadece maaş için ise sivil havacılığa yönel.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yazık olmuş vallaha :D.Hayırlısı olsun her şerde bir hayır vardır derler.
Bende göbekten elenmez isem iyi 😂.
Beyler ben zaten uçak mühendisliği istiyordum havacılığı seviyorum.
Ciddi anlamda maaşı merak ettim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
Zxcvb Bvcxz
Beyler
boyum;167
Kilom: 67
Yaşım:16
(2 sene sonra gireceğim)
HHO istiyorum.(pilotluk istiyorum)
Puan olarak 350-380 kesin(inşallah alırım gibi)

Aşama ne yapmam gerekiyor?
Nasıl pilot olurum (f16)?
Askeri pilot maaşı nedir?
Sözlü mülakata nasıl hazırlanırım?
Fiziksel sınavı nasıl geçerim?
Kısacası ne yapmalıyım?
Mesala okula giderken koşmak gibi manyakça şeyler mi yapsam? :ROFLMAO: :unsure:
Öncelikle kendine internet üzerinden renk körü testi yapmanı öneririm
HHO nun belirli süre ve mesafesi var hatırlamıyor onun üzerine çalışmanda önemli (süre tutarak geç o süreyi bol bol)
Sözlü mülakata giren öğrencilerin videoları var youtube da izlemeni öneririm

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
HHO sadece sınavdan yüksek alan bu boş eğitim sistemi içinde her şeyi ezberleyen genç aramaz.
Dilini,tarihini iyi bilen kültürlü Türk gençlerini arar.Zaten sırf maaş için pilot olmak istiyorum dersen mülakatlarda bunu çok rahat anlarlar.(Akrabam mülakatları yapan kurmaylardan birisi bu arada.)
Sadece maaş için ise sivil havacılığa yönel.

Yazık olmuş vallaha :D.Hayırlısı olsun her şerde bir hayır vardır derler.
Bende göbekten elenmez isem iyi 😂.
Fiziksel sınav çok zor değilmiş tabi düzenli egzersiz yapan için ama mülakatlar çok zormuş biliyorsundur. Hayırlı artık.
Arkadaşa yakından baksan göbekli denmez ama nedense elenmiş.

KTimur

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Maaşları kimseden öğrenemezsin.
Uçak mühendisliği oldukça güzel.
TUSAŞ,Baykar gibi yerlerde çok rahat iş bulabilirsin ama ben senin yerine olsam uçak mühendisi olup yurt dışına giderdim ailemi de oraya götürür orada bir hayat kurardım.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Maaş sabit değildir. Kaça anlaşırsan artık.
Sivil havacılıktan askeri mühendisliğe geçebilirsiniz ama gizlilik anlatşmaaına bağlı olarak işi bıraktığın zaman o şirket veya kurumdan başka o alan ile ilgili çalışmana izin yok.

KTimur

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Fiziksel sınav çok zor değilmiş tabi düzenli egzersiz yapan için ama mülakatlar çok zormuş biliyorsundur. Hayırlı artık.
Arkadaşa yakından baksan göbekli denmez ama nedense elenmiş.
Mülakatlar o kadar zor değil aslında kimse orada karmaşık matematiksel işlemler sormuyor,'aaa,ııı,eee' demeden takılmadan konuşman lazım bunun gibi bazı dil ile ilgili konulara dikkat etmen lazım ama zaten orada mülakatı yapan kurmaylar biraz konuştuktan sonra senin nasıl birisi olduğunu anlıyor.

efesnmezz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
764
İsim
Efe
Beyler
boyum;167
Kilom: 67
Yaşım:16
(2 sene sonra gireceğim)
HHO istiyorum.(pilotluk istiyorum)
Puan olarak 350-380 kesin(inşallah alırım gibi)

Aşama ne yapmam gerekiyor?
Nasıl pilot olurum (f16)?
Askeri pilot maaşı nedir?
Sözlü mülakata nasıl hazırlanırım?
Fiziksel sınavı nasıl geçerim?
Kısacası ne yapmalıyım?
Mesala okula giderken koşmak gibi manyakça şeyler mi yapsam? :ROFLMAO: :unsure:
merbaha benim babam pilot öncelikle sana söyle soyliyeyim eğer savaş pilotu olmak istiyorsan kesinlikle pilotluk yapma bu iş sadece vatan için yapılır

MdlTTesla

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
455
İsim
Muhammed Altın
Maaşları kimseden öğrenemezsin.
Uçak mühendisliği oldukça güzel.
TUSAŞ,Baykar gibi yerlerde çok rahat iş bulabilirsin ama ben senin yerine olsam uçak mühendisi olup yurt dışına giderdim ailemi de oraya götürür orada bir hayat kurardım.
Ben terörist kanı dökmek istiyorum.

merbaha benim babam pilot öncelikle sana söyle soyliyeyim eğer savaş pilotu olmak istiyorsan kesinlikle pilotluk yapma bu iş sadece vatan için yapılır
Ver mehteri.

jexper67

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
695
İsim
Eren Özkan
Maaş belli olmaz senin tecrübene göre değişebilir. 15-25k arası gidip gelir. Birde 35 yaşında zorunlu emeklilik var. Emekli olunca da 6-7k maaş veriliyor. Tarihi çok iyi bilmen lazım. Kim nerede kiminle ne zaman ne yapmış, bu komutan kim, şu savaş nerede olmuş, bu cepe nerede, filoda kaç tane ve hangi model uçaklar var, anayasa maddeleri gibi gibi zor sorular. Yani olmak istiyorsan kendini biraz zorlamalısın.
Oraya para için gidersen sen söylemeden gözünden anlarlar. Bir de sakın yalan söyleyeyim deme tekmeyi yersin. Sen oraya gitmeden onlar tüm hayatını çıkartıyorlar.

KTimur

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Ben terörist kanı dökmek istiyorum.
Bu tarz cümleler ile bir yere varamaz bir iş yapamazsın.
''Vatanına en iyi hizmet eden görevini en iyi yapandır''
Maaş ilgisi ile de görev yapılmaz.Bu işler kolay şeyler değil yada çocuk oyuncağı şeyler değil.
Bir tek sen,yüzlerce belki binlerce farklı ailenin hayatını etkileyeceksin.
-
Dağda bayırda hayatlarının daha başında binlerce genç asker var.Hiç birisi bu işe başlarken ''maaşa bak be off'' diyerek yapmadı sen,ben,o rahat uyusun diye hayatlarını dağlarda harcıyorlar.
-
Ben maaş için değil vatan için yapmak istiyorum diyorsan o zaman çalış yap derim.
Sadece uçak uçuruyorsun canım ne var demek ile olmuyor yediğin G kuvveti,yanında kol uçuşu yapan silah arkadaşlarının sorumluluğu her şey sende.

jexper67

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
695
İsim
Eren Özkan
Maaş belli olmaz senin tecrübene göre değişebilir. 15-25k arası gidip gelir. Birde 35 yaşında zorunlu emeklilik var. Emekli olunca da 6-7k maaş veriliyor. Tarihi çok iyi bilmen lazım. Kim nerede kiminle ne zaman ne yapmış, bu komutan kim, şu savaş nerede olmuş, bu cepe nerede, filoda kaç tane ve hangi model uçaklar var, anayasa maddeleri gibi gibi zor sorular. Yani olmak istiyorsan kendini biraz zorlamalısın.
Oraya para için gidersen sen söylemeden gözünden anlarlar. Bir de sakın yalan söyleyeyim deme tekmeyi yersin. Sen oraya gitmeden onlar tüm hayatını çıkartıyorlar.
Ben bile kaç senedir hazırlanıyorum, arkadaşlarımla her boş bulunduğumuz zaman gerçek mülakata giriyormuş gibi mülakat yapıyorum. Yine de kendimi hazır hissetmiyorum. Sınavım iyi geçti ama mülakatta ne olacak bakayım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Mustafa Arıyer
Maaşlar'ı kimse bilemez,internet üzerinden gördüğünüz kaynaklara inanmayın.
Pilot olmak için sadece istemek yetmiyor.Sağlık ile ilgili bir sorununuz varmı ?
HHO için yeterli niteliğe sahip misiniz ?
İlginiz varmı ?
Vücudunda 5cm yi geçen bir iz varmı ?
Gözleriniz ile ilgili bir problem vamı ?
...
Bu liste uzar gider.
Hocam bişi sorucaktım 5cmi geçen iz derken ne için önemli merakımdan soruyorum 8cm jilet izi var mesela sınava girdim puanı aldım almazlar mı beni ?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,876
Üyeler
156,537
Son üye
volkswagenjetta
Top Bottom