Neler Yeni

Müzik prodüksiyon için maksimum 15.000 TL'ye PC toplama

Duiso

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
İsmail Bilir
Bütçe
15.000
Herkese merhaba , PC parçalarından anlamıyorum.internetten yapmış olduğum araştırmalara göre bir set çıkardım.fakat parçaların uyumu konusunda hiç bir bilgim yok.Hali hazırda laptop kullanıyorum .fakat kullandığım Plugin ,sample ,kanal sayısı arttığı için artık yetmiyor. Laptop fiyatları da uçtuğu için kasa toplamaya karar verdim. özellikle yüksek performans , mümkünse sessiz çalışan ve çok ısınmayan bir kasa ihtiyacım var .bir de bu kasayı kendim birleştirebilir miyim?Kasa ,power supply ve ekran kartı konusu ben de hiç yok. Oyun oynanmayacak fakat dokunmatik monitör kullanabileceğim,video müzik edit yaparken zorlanmayacağım bir ekran kartı önerebilirseniz sevinirim. Maksimum 15.000 TL olursa iyi olur.altinda olursa çok daha güzel olur.derseniz ki biraz çıkarsan daha sağlıklı olur can yakmadigi sürece o da olur .bunlar dışında ekleme, çıkarma,bilgi paylaşımı, eleştiri gibi herşeye açığım şimdiden çok teşekkürler!
Düşündüğüm parçalar;

Intel I9 10900kf 3.7ghz 20mb Lga1200 14nm Gaming Işlemci​

Asus ROG Strix Z490-G Gaming (Wi-fi) Intel Z490 DDR4 4600 MHz (OC) Lga1200 AX Wifi + Bt mAtx Anakart​

Kingston HyperX Fury Black 32GB(4x8GB) 3600MHz DDR4 CL17 DIMM Ram​

Corsair Force MP600 500GB 4950MB/s-2500MB/s NVMe PCIe M.2 SSD​

Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM 64MB Cache Sata 3 Sabit Disk​

MerTaha

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Mert Taha Engin
Herkese merhaba , PC parçalarından anlamıyorum.internetten yapmış olduğum araştırmalara göre bir set çıkardım.fakat parçaların uyumu konusunda hiç bir bilgim yok.Hali hazırda laptop kullanıyorum .fakat kullandığım Plugin ,sample ,kanal sayısı arttığı için artık yetmiyor. Laptop fiyatları da uçtuğu için kasa toplamaya karar verdim. özellikle yüksek performans , mümkünse sessiz çalışan ve çok ısınmayan bir kasa ihtiyacım var .bir de bu kasayı kendim birleştirebilir miyim?Kasa ,power supply ve ekran kartı konusu ben de hiç yok. Oyun oynanmayacak fakat dokunmatik monitör kullanabileceğim,video müzik edit yaparken zorlanmayacağım bir ekran kartı önerebilirseniz sevinirim. Maksimum 15.000 TL olursa iyi olur.altinda olursa çok daha güzel olur.derseniz ki biraz çıkarsan daha sağlıklı olur can yakmadigi sürece o da olur .bunlar dışında ekleme, çıkarma,bilgi paylaşımı, eleştiri gibi herşeye açığım şimdiden çok teşekkürler!
Düşündüğüm parçalar;

Intel I9 10900kf 3.7ghz 20mb Lga1200 14nm Gaming Işlemci​

Asus ROG Strix Z490-G Gaming (Wi-fi) Intel Z490 DDR4 4600 MHz (OC) Lga1200 AX Wifi + Bt mAtx Anakart​

Kingston HyperX Fury Black 32GB(4x8GB) 3600MHz DDR4 CL17 DIMM Ram​

Corsair Force MP600 500GB 4950MB/s-2500MB/s NVMe PCIe M.2 SSD​

Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM 64MB Cache Sata 3 Sabit Disk​

Kendi fikrimi söyleyeceğim öncelikle anakartta z serisi tercih etmeyip ekran kartı bütçesini arttırabilirsiniz onun dışında uzun süre bilgisayariniz açık kalıcak sanırım pek bilmiyorum mesh kasa tercih ederseniz soğutma performansiniz iyi olur ekran kartı konusunda

3070 tavsiye ederim yada bütçeyi arttırıp 3080 düşünebilirsiniz

Sisteminizde işlemci soğutucu bulinmuyor bunada biraz bütçe ayırmayı unutmayın

Not: sadece kendi fikirlerimi belirtmek istedim biraz yardımcı olurum belki diye bide konunuzun yükselmesi için umarım yardımcı olabilmişimdir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
902,307
Üyeler
140,018
Son üye
yusufziya
Top Bottom