Neler Yeni

Muhabbet Kuşlarım Alışır mı?

A.Pereira

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berke Drc
Selamün Aleyküm
Ben 2-3 yaşlarında bir dişi muhabbet kuşu aldım 2 hafta önce. Boyut olarak küçük bir ırk ve daha önceden bi eşini öldürmüş. Sol kanadı sakat ve insanlara karşı yabani olmasından başka sorunu yok. Bugün de yanına ondan daha iri bir ırk, hemen hemen kendisi de aynı yaşlarda bir kuş attım ve dişi kuş kur yaptı yem kusmaya çalıştı ama bugğn aldığım erkek gaga attı ve ufak kavga ettiler. Kafeslerini ayırdım ve yanyana koydum. Sizce erkek yeni ortama geldiği için mi saldırmıştır? Zamanla eş tutarlar mı?
(erkek kuş arkadaşımın balkonuna dışardan gelmiş bana verdi)

Pukiina

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Pukiina
Selamün Aleyküm
Ben 2-3 yaşlarında bir dişi muhabbet kuşu aldım 2 hafta önce. Boyut olarak küçük bir ırk ve daha önceden bi eşini öldürmüş. Sol kanadı sakat ve insanlara karşı yabani olmasından başka sorunu yok. Bugün de yanına ondan daha iri bir ırk, hemen hemen kendisi de aynı yaşlarda bir kuş attım ve dişi kuş kur yaptı yem kusmaya çalıştı ama bugğn aldığım erkek gaga attı ve ufak kavga ettiler. Kafeslerini ayırdım ve yanyana koydum. Sizce erkek yeni ortama geldiği için mi saldırmıştır? Zamanla eş tutarlar mı?
(erkek kuş arkadaşımın balkonuna dışardan gelmiş bana verdi)
Şöyle bizde de muhabbet kuşu var erkek olan kur yapıyor ama konuştuğu için ne yazık ki eş durumu yok onunla oynuyor onu seviyor yem veriyor vs ama eş olayı yok sanırım bunlarda da ten olayı muhabbeti varmış kuşcuya gittiğimizde öyle demişti. Erkek kuş konuşuyorsa kelimeler söylüyorsa eş tutma ihtimali yok demişti. Sadece kur yapar başka bir olayı olmaz dedi. Ten uyumu olur erkek kuş da konuşmazsa eş tutabilir. Tamamen alışma sürecine bağlı sanırım

A.Pereira

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berke Drc
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şöyle bizde de muhabbet kuşu var erkek olan kur yapıyor ama konuştuğu için ne yazık ki eş durumu yok onunla oynuyor onu seviyor yem veriyor vs ama eş olayı yok sanırım bunlarda da ten olayı muhabbeti varmış kuşcuya gittiğimizde öyle demişti. Erkek kuş konuşuyorsa kelimeler söylüyorsa eş tutma ihtimali yok demişti. Sadece kur yapar başka bir olayı olmaz dedi. Ten uyumu olur erkek kuş da konuşmazsa eş tutabilir. Tamamen alışma sürecine bağlı sanırım
Erkek konuşmayı bilmiyor o yandan sıkıntı yok ben dişiden korktum kabul etmez diye de umarım erkeğin ilk günü diye böyledir

Pukiina

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Pukiina
Erkek konuşmayı bilmiyor o yandan sıkıntı yok ben dişiden korktum kabul etmez diye de umarım erkeğin ilk günü diye böyledir
Hocam valla bizimkiler ne birbirini öldürdü parçaladı. Kanki kanki geziyorlar ortalıkta erkek olan dişinden önce gelmişti dişiyi sonra getirdik biz. İkisi de şuan halinden memnun sadece oyun oynuyorlar. Bu biraz kabul meselesi

A.Pereira

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berke Drc
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kanak o kkuşlarda olay dişide bitiyor o erkeği kabul ederse olur yoksa istemediklerini ldürüyorlar
Dişi işine ne gelirse öyle davranıyo;) ama erkeğin geldiği ilk gğnden beri de kur yapıyor. Bugün 2. Günü kafeslerini birleştirdim ve araları gayet iyi

noyan123

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
195
İsim
noyanz12
Ayrı ayrı aldığından belli olmuyor, hiç alışmayıp sadece arkadaş gibi takılır ama kıskanır. Genelde eş seçimlerini götürüp yapmak mantıklı olandır orada kuş kendi seçer ve bu seçme olayın uzun sürek bir şey değildir genelde 10-15dk olur.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
962,320
Üyeler
151,881
Son üye
BluntLofty
Top Bottom