Neler Yeni

Muhabbet Kuşu Kanat Altı Enfeksiyonu

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

CesarVialpando

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
727
İsim
CesarVialpando
4 yıllık bir muhabbet kuşumuz vardı. Sabahına iyi bir şekilde bıraktığım hayvan akşamında baygın ve sağ kanadının altındaki tüyler epey bir dökülmüş haldeydi. Kuşçuya sorduğumuzda direkt bir şekilde öleceğini söyledi. Daha sonra veterinere gittik ve öyle bir şeyin olmadığını söyledi ve 3 tane ilaç verdi. İlaçlardan sonra biraz daha rahatladı; ya da ben öyle hissettim. Dün kafesinin altına inip köşeye pusuyordu, bugün çubuğunun üstünde rahatça durabiliyor. Gözleri artık her zaman kapalı değil. Dünkü zayıf hali gitti ve şimdi tüylerini de kabartıyor. Sizce kurtulma ihtimali nedir? 22 yaşındayım. Avuç kadar hayvana hiç bu kadar üzüleceğimi tahmin etmemiştim.
Güncelleme: Konu kapanabilir.

Son düzenleme:

Turkmangg123

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
213
İsim
Reşit Akalın
Kafesten çıkar ilgiler biraz dikkat et uçmasın balkondan camdan. İyi ilgilrn dua et gerisi Allah kerim

CesarVialpando

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
727
İsim
CesarVialpando
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kafesten çıkar ilgiler biraz dikkat et uçmasın balkondan camdan. İyi ilgilrn dua et gerisi Allah kerim
Valla ilaçları verdik, şimdi hareket bile etmiyor. Nefes alış verişi de değişti. 1 saat önce böyle değildi. Ya ilaçlar etki etti ondan ya da ölecek heralde ben kendimi avutuyorum.

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,284
İsim
C Ş
Tüylerini kabartması iyi değil. Yem yiyor mu kursağına bak bakalım yemiş ise şişer. Belki yorgun düşmüştür ondan öyledir şu an. Bi de vakit geç, uykusu gelmiş olabilir. Kanat altı enfeksiyon mu yoksa sadece tüyleri mi dökülmüş?
Ara ara gözlem yap belki kendi yolmuştur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bazı ilaçlar nefes alış verişini değiştirebilir bu normal. Çünkü gaz yapıyor kursağında. O da biraz rahatsızlık hissi verir. Ama kuş ara ara ağzını açarak o gazı yavaş yavaş çıkarır. Uzun sürebilir çıkarması.

CesarVialpando

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
727
İsim
CesarVialpando
Tüylerini kabartması iyi değil. Yem yiyor mu kursağına bak bakalım yemiş ise şişer. Belki yorgun düşmüştür ondan öyledir şu an. Bi de vakit geç, uykusu gelmiş olabilir. Kanat altı enfeksiyon mu yoksa sadece tüyleri mi dökülmüş?
Ara ara gözlem yap belki kendi yolmuştur.
Valla enfeksiyon dediler hocam. Yem de yemedi son bir saattir. Arada kanatlarını açıyor şimdi kafesin dibinde öylece bekliyor. Gidici gibi, daha da hayvan almam eve.

Valla enfeksiyon dediler hocam. Yem de yemedi son bir saattir. Arada kanatlarını açıyor şimdi kafesin dibinde öylece bekliyor. Gidici gibi, daha da hayvan almam eve.
Utanmasam ağlayacağım valla.

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,284
İsim
C Ş

Utanmasam ağlayacağım valla.
Bir anda enfeksiyon olmuş olamaz. Önceden hiç belli değil miydi? Kanatlarında bi farklılık gözlemlemediniz mi? Kendin kanadını hafif açarak bak anlarsın heralde enfeksiyonu. Şişlik kızarıklık iltihap falan var mı?

Sürekli yem yemez zaten. Kursağına bak eğer şiş ise zaten yemiştir.

CesarVialpando

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
727
İsim
CesarVialpando
Bir anda enfeksiyon olmuş olamaz. Önceden hiç belli değil miydi? Kanatlarında bi farklılık gözlemlemediniz mi? Kendin kanadını hafif açarak bak anlarsın heralde enfeksiyonu. Şişlik kıxzarıklık iltihap falan var mı?
Valla yoktu, varsa da belli değildi. Hayvan da canlıydı yani durgun değildi hiç. O yüzden de hiç anlamamış olabiliriz. Şişlik kızarıklık yok, enfeksiyonlu ve tüyleri dökülmüş bir halde orası.

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,284
İsim
C Ş
Gözleri nasıl? Uyuklar halde mi? Tüyleri kabarık mı?

CesarVialpando

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
727
İsim
CesarVialpando
Bazen açıyor bazen kapatıyor. Tüyleri kabarık değil normal halde şu an. Kanatları da açmış öyle bekliyor. Arada sırtını gagalıyor. Umarım ilaç etkisidir diyeceğim de ben sadece kendimi avutuyorum bence.

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,284
İsim
C Ş
Valla yoktu, varsa da belli değildi. Hayvan da canlıydı yani durgun değildi hiç. O yüzden de hiç anlamamış olabiliriz. Şişlik kızarıklık yok, enfeksiyonlu ve tüyleri dökülmüş bir halde orası.
Veteriner müdahale etti mi peki enfeksiyona?

Bazen açıyor bazen kapatıyor. Tüyleri kabarık değil normal halde şu an. Kanatları da açmış öyle bekliyor. Arada sırtını gagalıyor. Umarım ilaç etkisidir diyeceğim de ben sadece kendimi avutuyorum bence.
Uykusu olduğu için açıp kapatıyor olabilir. Kabarık değilse iyi. Belki oradaki enfeksiyondan açıyorduk kanadını. Kapalı iken rahatsız ediyor olabilir.

CesarVialpando

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
727
İsim
CesarVialpando

Uykusu olduğu için açıp kapatıyor olabilir. Kabarık değilse iyi. Belki oradaki enfeksiyondan açıyorduk kanadını. Kapalı iken rahatsız ediyor olabilir.
Etti evet. Eğer kuş sağ çıkarsa bir hafta sonra kontrol var.

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,284
İsim
C Ş
Tüylerini düzeltmek için sırtını falan gagalayabilir. Ama iltihaplı yeri kurcalaması iyi değil

CesarVialpando

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
727
İsim
CesarVialpando

Kabarık değil ama kalbi de çok hızlı atıyor hocam.

Tüylerini düzeltmek için sırtını falan gagalayabilir. Ama iltihaplı yeri kurcalaması iyi değil
Yok sırtını kasıyor sadece.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,070
Üyeler
156,274
Son üye
F8eighT