Neler Yeni

Ne iş yapabilirim? 1400 gündür işsizim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
136
İsim
Audiophile
Kasiyer mi olsam diyorum? YTÜ EHM mezunuyum, alanımda iş bulamayacağım muhtemelen, zira çok geç bitirdim ama artık 1400 gündür işsizim, artık gururuma dokunmaya başladı. Birkaç asgari ücretli yere başvurdum ama iyi bir yerden mühendislik mezunu olduğumu söyleyince almadılar. E zaten beni mühendis yapmıyorlar, işsiz mi kalacağım?

Şok kasiyerliği nasıldır sizce? Fıtıklarım var ama belli yüklerde ağrı yapmıyor. Ayakta durmaya da alışkınım.

Arda22

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,802
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistem Konularına etiketlerseniz sevinirim :)
Steam
Lionn!
Discord
Mostafa Mohamed 9932

Furkyyy

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
kasiyerlik gibi basit işlerle başlamaktansa kendini ya sanayi'ye ya da gıda sektörüne at derim. yemek yapmak hoşuna gidiyorsa restoranlara gidebilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
136
İsim
Audiophile
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kasiyerlik gibi basit işlerle başlamaktansa kendini ya sanayi'ye ya da gıda sektörüne at derim. yemek yapmak hoşuna gidiyorsa restoranlara gidebilirsin.
Yemekten hiç anlamam hocam. Sanayi de olmaz, 33 yaşımdayım. Kasiyerlik diğerlerine nazaran daha az stresli değil mi?

Furkyyy

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Yemekten hiç anlamam hocam. Sanayi de olmaz, 33 yaşımdayım. Kasiyerlik diğerlerine nazaran daha az stresli değil mi?
her işin kendine göre stresi zorluğu var. satış danışmanlığı düşündün mü?

Dahası  
Reaksiyon skoru
136
İsim
Audiophile
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
her işin kendine göre stresi zorluğu var. satış danışmanlığı düşündün mü?
Olabilir. Elime en az asgari geçse yeter. Zaten güzel bir para geliyor aileden. En azından sigortamı ödemekten kurtulurum. Bakalım, kasiyerlik aklıma yatıyor.

Furkyyy

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Olabilir. Elime en az asgari geçse yeter. Zaten güzel bir para geliyor aileden. En azından sigortamı ödemekten kurtulurum. Bakalım, kasiyerlik aklıma yatıyor.
mağazalara gidip satış danışmanlığını konuş, rahat ve güzel iştir. vardiyan dolduğu gibi çıkar gidersin extra işin olmadığı sürece.

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,887
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Sen git yıldız teknik üniversitesini bitir gel asgari ücretle iş ara vay be hayata bak

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,887
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Dahası  
Reaksiyon skoru
136
İsim
Audiophile
Çöp değil be kral bence LinkedIn'e üye ol iş ara illaki bir yere girersin en azından alanına yakın iş yap
Hocam zaten her gün en az 5 iş başvurusu yapıyordum, artık umudum kalmadı. Mühendislerin önemli bir kısmı kendi mesleği dışında asgari ücretli işlerde çalışıyor, çalışmayanlar da sürünüyor, iş bulamıyor. Bu ülke Afrika ülkelerine benziyor, diploma çöp.

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,107
İsim
Sarp Yılmaz
Hocam zaten her gün en az 5 iş başvurusu yapıyordum, artık umudum kalmadı. Mühendislerin önemli bir kısmı kendi mesleği dışında asgari ücretli işlerde çalışıyor, çalışmayanlar da sürünüyor, iş bulamıyor. Bu ülke Afrika ülkelerine benziyor, diploma çöp.
Hocam diploma çöp değil aslında da size biraz kötü denk gelmiş valla merak ediyorum bu işin sonu ne olacak diye.

PaLaaX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,808
İsim
𝓐𝓭ı 𝓨𝓸𝓴 𝓝𝓪𝓶ı 𝓥𝓪𝓻
Discord
𝑃𝑎𝐿𝑎𝑎𝑋#7322
Kasiyer mi olsam diyorum? YTÜ EHM mezunuyum, alanımda iş bulamayacağım muhtemelen, zira çok geç bitirdim ama artık 1400 gündür işsizim, artık gururuma dokunmaya başladı. Birkaç asgari ücretli yere başvurdum ama iyi bir yerden mühendislik mezunu olduğumu söyleyince almadılar. E zaten beni mühendis yapmıyorlar, işsiz mi kalacağım?

Şok kasiyerliği nasıldır sizce? Fıtıklarım var ama belli yüklerde ağrı yapmıyor. Ayakta durmaya da alışkınım.
Şu bölümü şu üniversite de okuyup bitirseydim büyük ihtimalle Türk Telekom, Turkcell gibi büyük Gsm operatörlerinde iş yapardım.
Yükselip yönetici bile olurdum...
Ve sen diyorsun ki kasiyer mi olsam?
İnsanlar ne fırsatlar kaçırdığının farkında olsa keşke !!
Sayısalcı adam işsiz kalır mı lan??

Top Bottom