Neler Yeni

[ÇÖZÜLDÜ] Valorant geç açılma - map yüklememe(menüye atma yada hata verme) - menüden menüye geç yüklenme sorunu!!

BojGamer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Efe Adıgüzel
Steam
BojGamer
Discord
Canlyz#3983
Merhabalar benim sadece Valorant'da olan bir sorunum var ne yaptıysam işe yaramadı. Sorunum; Valorant geç tepki veriyor mesela mağazayı yada ayarları açıcam diyelim 30 saniye kadar donuyor öyle açıyor ve oyuna girmek için tıkladığımda map yükleme ekranında kalıyor en sonundada menüye atıyor ve tekrar bastığımda oynamak için tepki vermiyor ne denediysem işe yaramadı bu pc yi yeni aldım ilk aldığımda açıyordu format attım bu sorun öyle olmaay başladı bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim çok araştırdım fakat çözüm bulamadım.

Çözüm için denediğim fakat işe yaramayan şeyler:
- Ethernet kartı driver kurdum
- Windows güncel
- Ağ ayarlarımı defalarca deişerek denedim aynı
- 3 5 Defa sil yükle yaptım
- Tekrar format attım
Çözüm Yolu Not: Riot Gamese ulaştım ve paket kayıpları ve gecikmemin olduğunu internet sağlayıcımın müşteri hizmetleriyle görüşmemi söylediler fakat diğer oyunlarda hiçbir ping sıkıntısı yaşamıyorum.

Not: Oyunumda FPS Sıkıntısı hiçbir şekilde yok, tamamen geç girme ve geç yüklenme sorunları var.

Sistem:
Asus r7 265 ekran kartı
Tek Slot 8gb DDR3 ram, (toplam 4 slotu olan bir kasa sanırım açıp bakmıştım)
Fx6300 işlemci
msi 970a-g46 ms-7693 ana kart
Rampage chill moon 2.0 sıvı soğutma
Harddisk 500gb

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Bilgehan Kartal
Diğer oyunlarda da menüde bekletmeler vs oluyorsa veya bilgisayarın çok geç açılıyorsa harddiskinden dolayı olabilir.

forexp3rt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Harun Yiğit
Diğer oyunlarda da oluyorsa hard diskten olabilir. SSD mi kullanıyorsun, HDD mi?

BojGamer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Efe Adıgüzel
Steam
BojGamer
Discord
Canlyz#3983
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Diğer oyunlarımda hiçbir sıkıntı yok evet harddisk ten dolayı geç açılıyor ama oyuna girince menülerde vs. bekleme yapmıyor direk geçiyor valoda her şey geç tepkimeli
Mesaj otomatik birleştirildi:

HardDisk dostum ama diğer oyunlarda hiçbir sıkıntı yok sadece geç açılıyor oyun oyuna girdiğimde ise geç tepkime yapmıyor valoda her şey bekletiyor.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,916
İsim
Hasan
HDD olduğu için bence.

forexp3rt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Harun Yiğit
Oyun açılıyken görev yöneticisini açıp arka planda işlemcine yük bindiren bir uygulama var mı diye bakar mısın? Belki kötü amaçlı bir yazılım olabilir Kaspersky ile tarat tabi net var demiyorum belki de donanımsaldır ama denemekten zarar gelmez.

BojGamer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Efe Adıgüzel
Steam
BojGamer
Discord
Canlyz#3983
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oyun açılıyken görev yöneticisini açıp arka planda işlemcine yük bindiren bir uygulama var mı diye bakar mısın? Belki kötü amaçlı bir yazılım olabilir Kaspersky ile tarat tabi net var demiyorum belki de donanımsaldır ama denemekten zarar gelmez.
Yok dostum formatı ilk attığımda windowsu güncelledikten sonra discord ve valorantı kurdum bilgisayarı düzgün kullandığıma inanıyorum ki dediğim gibi 2 3 defa format attım virüs olacağını sanmıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yok dostum formatı ilk attığımda windowsu güncelledikten sonra discord ve valorantı kurdum bilgisayarı düzgün kullandığıma inanıyorum ki dediğim gibi 2 3 defa format attım virüs olacağını sanmıyorum.
Kaspersky ve antimalware ile taratmıştım önceden ama bir şey çıkmamışdı.

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,796
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Hard diskinizi crystal disk mark ile test edin, crystal disk info ile bilgilerini ss olarak atın. Hd tune ile de bad sector taraması yapın

BojGamer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Efe Adıgüzel
Steam
BojGamer
Discord
Canlyz#3983
Hard diskinizi crystal disk mark ile test edin, crystal disk info ile bilgilerini ss olarak atın. Hd tune ile de bad sector taraması yapın
Akşamdan sonra dediklerini yapacağım dostum şuanda farklı bir bilgisayar başındayım sonuçları atarım buraya.

BojGamer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Efe Adıgüzel
Steam
BojGamer
Discord
Canlyz#3983
Dostum sol taraftaki bitti sağ tarafdaki uzun sürecek gibi duruyor ben sorunumun hard disk ten dolayı kaynaklığını düşünmüyorum dediğim gibi diğer oyunlarda bir sıkıntım yok sadece Valorant.

Ekler

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    1.3 MB · Hit: 222

gxx#

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Ali Giray Yaşar
Merhabalar benim sadece Valorant'da olan bir sorunum var ne yaptıysam işe yaramadı. Sorunum; Valorant geç tepki veriyor mesela mağazayı yada ayarları açıcam diyelim 30 saniye kadar donuyor öyle açıyor ve oyuna girmek için tıkladığımda map yükleme ekranında kalıyor en sonundada menüye atıyor ve tekrar bastığımda oynamak için tepki vermiyor ne denediysem işe yaramadı bu pc yi yeni aldım ilk aldığımda açıyordu format attım bu sorun öyle olmaay başladı bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim çok araştırdım fakat çözüm bulamadım.

Çözüm için denediğim fakat işe yaramayan şeyler:
- Ethernet kartı driver kurdum
- Windows güncel
- Ağ ayarlarımı defalarca deişerek denedim aynı
- 3 5 Defa sil yükle yaptım
- Tekrar format attım
Çözüm Yolu Not: Riot Gamese ulaştım ve paket kayıpları ve gecikmemin olduğunu internet sağlayıcımın müşteri hizmetleriyle görüşmemi söylediler fakat diğer oyunlarda hiçbir ping sıkıntısı yaşamıyorum.

Not: Oyunumda FPS Sıkıntısı hiçbir şekilde yok, tamamen geç girme ve geç yüklenme sorunları var.

Sistem:
Asus r7 265 ekran kartı
Tek Slot 8gb DDR3 ram, (toplam 4 slotu olan bir kasa sanırım açıp bakmıştım)
Fx6300 işlemci
msi 970a-g46 ms-7693 ana kart
Rampage chill moon 2.0 sıvı soğutma
Harddisk 500gb
Şuanda diskiniz ne kadar dolu?

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,580
İsim
Oğuzhan Şahin