Neler Yeni

NEDEN BU KADAR DÜŞÜK FPS ALIYORUM??

enverzet

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Enver
Merhabalar sistem bilesenlerim şu şekildedir;
RX6800XT
RYZEN5 5600
STOK FAN
16GB RAM
Sistem incelemelerinde YouTube'dan baktığım kadarıyla God Of War oyununda Ultra ayarlarda 95 FPS alabiliyorsunuz. Ben kendi sistemimde 45 fps 40 fps alıyorum nedeni nedir sizce?

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
545
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar oyunlar teknoloji
RX6800XT
RYZEN5 5600
STOK FAN
16GB RAM
Sistem incelemelerinde YouTube'dan baktığım kadarıyla God Of War oyununda Ultra ayarlarda 95 FPS alabiliyorsunuz. Ben kendi sistemimde 45 fps 40 fps alıyorum nedeni nedir sizce?
monitörünüz nedir amd uygulamasından biostan gerekli ayarları yaptınız mı? god of warda fsr vb şeyleri açtınız mı ayrıca sıcaklıklarda bi sorun varmı?

enverzet

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Enver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ramler dual mi tek mi ?
16x1
Mesaj otomatik birleştirildi:

monitörünüz nedir amd uygulamasından biostan gerekli ayarları yaptınız mı? god of warda fsr vb şeyleri açtınız mı ayrıca sıcaklıklarda bi sorun varmı?
Sıcaklıklar gayet normal,fsr açmadım. Monitörüm Monster Aryond A27. Amd uygulamasından yapmam gereken ayarlar nedir?

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
235
İsim
Gorkem Yavuz
RX6800XT
RYZEN5 5600
STOK FAN
16GB RAM
Usta işlemci düşük kalmış sanki 6800xt ye birde ram 2x8 mi 1x16 mı?

enverzet

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Enver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tekli ile dual arasında 20 30 fps fark oluyor neredeyse coğu oyunda. Duala geçebilirseniz geçin. Test videolarındaki açıklamalara bakın 2x8 dual mi diye öyledir büyük ihtimal
O kadar fark eder mi? hocam ya :)

Usta işlemci düşük kalmış sanki 6800xt ye birde ram 2x8 mi 1x16 mı?
Darboğaz yapmaz dediler,16x1. Ek olarak incelemelerde ayni işlemciyi kullanıp ultra ayarlarda 95 FPS alıyorlar.

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
545
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler
16x1

Sıcaklıklar gayet normal,fsr açmadım. Monitörüm Monster A27. Amd uygulamasından yapmam gereken ayarlar nedir?
buyrun burda gayet iyi anlatmış kısaca özetlemem gerkeirse anti lagı açın AFMF yi açın oyun içinden fsr yi açın fps takibinide amdninn uygulamasından ölçümler katmanından yapın amd doğruyu gösteriyor çünkü afmfyi amd algılayabiliyor halen diye biliyorum bu arada ramleriniz bi bakın kaç mhzde çalışıyor diye eğer sorun var ise biostan düzeltin ayrıca darboğaz varmı bakın varsa VSR etkinleştirin

link youtube (en yakın tarihli diye attım kendinize uygun yapabilirsiniz)

zyraxone

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Zyra xone

Darboğaz yapmaz dediler,16x1.
İzlediğim test sonuçlarında genelde öyle. Ki zaten dual olması kesinlikle fark ettiriyor. Dediğim gibi test sonuçlarındaki açıklamaya bakın dual mi diye

Edit: xmp profilini biostan aktif edin bu arada genelde xmp profile 1 oluyor

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
545
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler
Tekli ile dual arasında 20 30 fps fark oluyor neredeyse coğu oyunda. Duala geçebilirseniz geçin. Test videolarındaki açıklamalara bakın 2x8 dual mi diye öyledir büyük ihtimal
dediğinizde yanlışlık var apu sistemlerde o kadar fark olur hocam god of war gibi bi oyunda sırf ram tek slot diye 30 fps düşmesi imkansıza yakındır

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
235
İsim
Gorkem Yavuz

Darboğaz yapmaz dediler,16x1. Ek olarak incelemelerde ayni işlemciyi kullanıp ultra ayarlarda 95 FPS alıyorlar.
5600 ile 6800 arasında yoktu en uç sınırdı 6800 ile 5600. 6800XT sanki az yapar gibi geliyor bana emin değilim bakmak lazım. Birde o RAM'leri 2x8 yapın yada bir tane daha aynı marka-model-cl değerli ve frekanslı ram alın derim.

zyraxone

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Zyra xone
dediğinizde yanlışlık var apu sistemlerde o kadar fark olur hocam god of war gibi bi oyunda sırf ram tek slot diye 30 fps düşmesi imkansıza yakındır
Pardon hocam evet apu sistem için konuştum. arkadaşta ekrna kartı vardı bunu unutmuşum :)

Top Bottom