Neler Yeni

Neden Ryzen 5 1600

Leurox

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Evet sizlerle bugün bu işlemci hakkında hadi vakit kaybetmeden konumuza geçelim
Bu işlemci ilk başta 14 NM mimarisiyle bizim ellerimize geldi lakin AMD bu işlemciyi 12 NM çevirdi peki neden?
AMD böyle bir şey yaparak gerçekten insanlara büyük bi fırsat sundu ve AMD RYZEN 5 1600 AF çok güçlüydü
Şuan stoklarının az olması bizi üzüyor çünkü bu işlemci nerdeyse RYZEN 5 2600 ile hemen hemen aynıydı
Evet sistem toplicak arkadaşlar neden RYZEN 5 1600 seçiyo çünkü bu işlemci bir f/p ürünü
Bu işlemciye güzel bi soğutucu aldığınızda çok iyi overclocklar yapabilirsiniz
Şuan kendim kullanıyorum bu yaz sıcaklarına rağmen işlemcim yük altında 70 dereceyi geçmiyo bu iyi bir değer
AMD nin en başarılı işlemcilerinden bir tanesi olan bu RYZEN 5 1600 almanızı kesinlikle öneriyoruz
Bugünlerde bence artık şu soru sorulmamalı RYZEN 5 1600 mü RYZEN 3100 mü
Ben kendi görüşümle RYZEN 5 1600 öneriyorum çünkü DAHA az para vererek DAHA fazla performans alabilirsiniz
Görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim

Arifasln

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
254
İsim
Arif aslan
Bu işlemci ilk başta 14 NM mimarisiyle bizim ellerimize geldi lakin AMD bu işlemciyi 12 NM çevirdi peki neden?
AMD böyle bir şey yaparak gerçekten insanlara büyük bi fırsat sundu ve AMD RYZEN 5 1600 AF çok güçlüydü
Şuan stoklarının az olması bizi üzüyor çünkü bu işlemci nerdeyse RYZEN 5 2600 ile hemen hemen aynıydı
Evet sistem toplicak arkadaşlar neden RYZEN 5 1600 seçiyo çünkü bu işlemci bir f/p ürünü
Şuan kendim kullanıyorum bu yaz sıcaklarına rağmen işlemcim yük altında 70 dereceyi geçmiyo bu iyi bir değer
AMD nin en başarılı işlemcilerinden bir tanesi olan bu RYZEN 5 1600 almanızı kesinlikle öneriyoruz
Ben kendi görüşümle RYZEN 5 1600 öneriyorum çünkü DAHA az para vererek DAHA fazla performans alabilirsiniz
12 core 6 thread

Leurox

80+ Gold
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
PArdon arkadaşlar ilk başta bu işlemci hakkında hadi vakit kaybetmeden konumuza geçelim orda konuşacağız yazacak

asidavsan123

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
490
İsim
kamil önal
Bence de mükemmel bir işlemci ama 5600xt ye darboğaz yaparmı diye düşünüyorum.

ByEfe04

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,873
İsim
Efe Kıcır
2600 ile neredeyse arada fark yok, %1 2 lik bir fark buda 2 fps felan bazen aynılar bazen 2 fps 2600 önde. Ancak inşallah duyduklarım yalnışdır ama büyük ihtimalle, ülkeye birdaha stoklar gelmeyebilir diyorlar amd üretimi kesecekmiş bu işlemcinin, nedeni zaten apaçık belli 1600AF piyasaya çıktığından beri f/p kralı abisi 2600 le aynı performansta olduğu için 2600 neredeyse hiç satılmadı alanlarda bilmiyordu aynı güçte olduklarını. Bu yüzden stok gelmeyebilir gelirsede az gelebilir şuan hazır sistem alacaklar kesinlikle 1600AF tercih etmeli.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İyi bi overclock ile sıkıntı yaşamazsın
İyiye gerek yok 2 3 ghz arttırırsa sorunu kalmaz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,465
Üyeler
140,204
Son üye
mehmetdumanonline
Top Bottom