Neler Yeni

Rehber Neden son zamanlar da forumdan ayrılan üye sayısı arttı?

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yanlış Bilgilendirme
Son zamanlarda forum dan ayrılan üye sayısı çok arttı, peki neden forumdam ayrılıyorlar?
Technopat ı eleştirdik, pc hocasını eleştirdik, volkan oyun kuvvetleri kanalını eleştirdik peki şimdi donanım arşivi/donanım arşivi forumu eleştirsek ne olur? İğnenin ucu biraz da Abdullah Hacıgül e batsa ne hisseder?

Öncelikle forumdan ayrılan kişiler neden ayrılıyor, bunu maddeler halinde hazırlayacağım.
1- saçma bir uyarı sistemi:
Forum da çok saçma bir uyarı sistemi var, cezalar ya hafif oluyor ya da çok ağır oluyor yani bir türlü cezaların ortasını tutturamadılar. Örnek olarak 3.5 ay önce yediğim uyarı, bir konuda bir üyeye "yazık kafana" dedim diye Mehmet Yılmaz 6 uyarı puanı attı ve tek mağdur ben değildim forumda başka bir üye de uygunsuz başlıktan 5 uyarı puanı yiyeni de gördüm. Birkaç hafta önce forumdan yükselt butonu kalkmıştı ama şu an tekrar geldi, bildiğiniz üzere herkesin günde 3 defa konu yükseltme hakkı var bende bu hakkı kullanmak istedim ama yükselt butonu yoktu sonra ben de bu 3 yükseltme hakkımı "up up up" yazarak değerlendirdim ancak uyarı yedim ve uyarı puanım tavanda olduğu için 10 günlük ban yedim.
IMG_20201030_135406.jpg
IMG_20201030_005835.jpg
IMG_20201030_140728.jpg

2- forumun kurucusu üyeler ile iyi bir iletişim kuramıyor.
Forumun sahibi, reisi ya da başkanı forumdaki üyeler ile iyi bir iletişim kuramıyor çünkü kendisi eleştiriye açık bir insan değil, ne zaman biri onu eleştirse yanlış bilgilendirmeden ceza alıyor. Mesela şu konu da diğer üyeler Abdullah Hacıgül ü eleştirdi ve teker teker yanlış bilgilendirmeden ceza aldılar.
IMG_20201030_135128.jpg

3- forum içi istek-öneri kategorisinde açılan bütün konular hep şu cevabı aldı ve kilitlendi.
IMG_20201030_020338.jpg
IMG_20201030_141525.jpg

Çünkü yöneticiler üyelerin tavsiyelerini dikkate almadılar, örnek olarak @Furkan Aslan adlı üye "konu dışına konu onayı gelsin" diye konu açmıştı ancak bu öneri reddedildi ve sonrasında ise konu dışında 31 rakamıyla ilgili +18 bir konu açıldı ama buna rağmen yöneticiler bu konu ile ilgili bir çalışma yapmadı.

4- forum yöneticileri çok yavaş çalışıyor.
Örnek olarak mayıs tarihinde açılan "aydınlık modun yer değiştirilmesi" hakkında açılan konu Eylül ayında sonuçlandı ve forumdaki arama butonu aylar boyunca bozuk kaldı yani buradan da yönetimin ne kadar yavaş çalıştığını anlayabilirsiniz.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,331
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Başka forumlarda bu yaptığınız şeyler için aylarca ban yiyorken gelip burada uyarı alıp kurtulduğunuz için hesap sormanız çok garip gerçekten. Anlaşılan iyi niyet herkese pek yaramıyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Başka forumlarda bu yaptığınız şeyler için aylarca ban yiyorken gelip burada uyarı alıp kurtulduğunuz için hesap sormanız çok garip gerçekten. Anlaşılan iyi niyet herkese pek yaramıyor.
Forum da doğru düzgün her eleştiri serbest diye biliyorum.

DonanımFikir

Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,573
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
SıcakFırsatlar Bilgisayar Toplama Konu Dışı
Steam
#Samsunlu

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,331
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
1604057289076.png

Şu yazdığınız başka bir forumda yapsan aylarca foruma girememiştin, burada uyarı alıp yırtmışsın. Şimdi buna ceza vermeyip uyarı attık diye mi kötü olduk? Konuşmayım diyorum ama bazen çok saçmalıyorsunuz, iyi niyeti daha fazla suistimal etmeyin.

T.P.G.

80+ Titanium
Alıntıyı görüntüle

Şu yazdığınız başka bir forumda yapsan aylarca foruma girememiştin, burada uyarı alıp yırtmışsın. Şimdi buna ceza vermeyip uyarı attık diye mi kötü olduk? Konuşmayım diyorum ama bazen çok saçmalıyorsunuz, iyi niyeti daha fazla suistimal etmeyin.
Sadece bir üye üzerinden çıkarım yapmak doğru değil.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,013
Üyeler
140,588
Son üye
Çiftçi
Top Bottom