Neler Yeni

Nereden gelmişiz nereye gidiyoruz....

Sovereignty

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Ömer
İçime oturan bir derttir sürekli, sürekli otururum kendi kendime dalarım düşünürüm.
Bir geleceğimize bakarım bir de şu anki halimize.
Benliğimizi tarihimizi silip, unutup, kenara atmış gibiyiz.
Geçmişimize bakarım mert, doğru-dürüst erkek görürüm, günümüze bakarım kaçan, korkan, garip hallere bürünmüş erkek denemeyecek hale gelmiş adamlar görürüm.
Geçmişimize bakarım düzgün, saygılı-sevgili, işini bilen kadın görürüm, günümüze bakarım "bu gün neremi açsamda popüler olsam" diyen kadınlar görürüm.
Geçmişe bakarım insan görürüm, günümüze bakarım kendi menfaati için dünyayı hiçe sayan sözde "insan" görürüm.
Şimdiki gençler sanarlar ki başka dine inanmak beni ilginç, çekici yapar.
Şimdiki gençler sanarlar ki küfür etmek üstünlüktür.
Şimdiki gençler sanarlar ki saygısızlık ortamda "havalı" gözükmektir.
Bakarım toprağa silah kadar çocuk savaşa gitmiş, sonra bakarım etrafıma saygıdan-sevgiden, dürüstlükten-doğruluktan mahrum bırakılmış elini oyundan ayırmayan çocuk görürüm.
Bakarım geçmişime adam kadınını korur, namus candan önemlidir der. Sonra bakarım dünyaya kadınını bıçaklayan, yakan, döven sözde adam görürüm.
Bakarım geçmişe kadın evladını saygılı yetiştirir sever, bakarım dünyaya çocuğu çöpe atan, döven, zulüm eden, öldüren kadınlar görürüm.
Yıllardır arkadaş olan ama para için birbirini öldüren, sövülmedik değer bırakmayan insan görürüm.
Paranın korkağı mert yaptığı dünya görürüm. Paranın sevgiyi-saygıyı getirdiğini görürüm.
Birbirinin yüzüne gülen ama arkasından dedikodu yapan komşu görürüm.
Derim keşke 100 yıllar önce dünyaya gelseymişimde etrafımda düzgün komşu görseymişim.
Mert, dürüst insanlarla tanış olsaymışım, sevgiyi-saygıyı esirgemeyen insan görseymişim.
Bakarım etrafıma derim ki ben ne görürüm...
Derdim budur, kapanmayacak yaram budur.
Yaramın acısını az da olsa dindiren bir tek türküler kalmıştır..
Derdimin dermanı yoktur, şükür ki paylaşacak insan kalmıştır.
Tek endişemde şu dur ki o insan da düzgün insan mıdır...

Son düzenleme:

PİŞMANIM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,845
İsim
İbrahim
İçime oturan bir derttir sürekli, sürekli otururum kendi kendime dalarım düşünürüm.
Geçmişimize bakarım mert, doğru-dürüst erkek görürüm, günümüze bakarım kaçan, korkan, garip hallere bürünmüş erkek denemeyecek hale gelmiş adamlar görürüm.
Geçmişimize bakarım düzgün, saygılı-sevgili, işini bilen kadın görürüm, günümüze bakarım "bu gün neremi açsamda popüler olsam" diyen kadınlar görürüm.
Geçmişe bakarım insan görürüm, günümüze bakarım kendi menfaati için dünyayı hiçe sayan sözde "insan" görürüm.
Bakarım toprağa silah kadar çocuk savaşa gider, sonra bakarım etrafıma saygıdan-sevgiden, dürüstlükten-doğruluktan mahrum bırakılmış elini oyundan ayırmayan çocuk görürüm.
Bakarım geçmişime adam kadınını korur, namus candan önemlidir der. Sonra bakarım dünyaya kadınını bıçaklayan, yakan, döven sözde adam görürüm.
Bakarım geçmişe kadın evladını saygılı yetiştirir sever, bakarım dünyaya çocuğu çöpe atan, döven, zulüm eden, öldüren kadınlar görürüm.
Yıllardır arkadaş olan ama para için birbirini öldüren, sövülmedik değer bırakmayan insan görürüm.
Paranın korkağı mert yaptığı dünya görürüm. Paranın sevgiyi-saygıyı getirdiğini görürüm.
Derim keşke 100 yıllar önce dünyaya gelseymişimde etrafımda düzgün komşu görseymişim.
Mert, dürüst insanlarla tanış olsaymışım, sevgiyi-saygıyı esirgemeyen insan görseymişim.
(Konuyu açacak başlık bulamadım.)
Hocam böyle okuyunca bir an yutkunamadım tek Bi kelimesi bile yanlış değil helal olsun

Dark Lightning

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,561
İsim
-
İlgilendiği Kategoriler
-
Maalesef doğru.

HİT_GOOSE

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,098
İsim
GRKM
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, Konu dışı,Futbol
Emin ol ki şuan da en iyi günlerdeyiz. Biz yaşlanınca veya öldüğümüzde şuan saydıklarına neler neler eklenecek. Oyun oynaması dışında bende saydıkları dan hiçbiri yok. İçime kapalıyım. Kimseyle konuşmuyorum. Annemle babamla bile.

Vesemir Dayı

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,566
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Discord
Vesemir#0538
Boş konu. Şu an ki begenmedigin neslin temelini atanlar, geçmişte övdügün kişiler yüzünden oluştu zaten.
Ben bizden önceki nesilin "Bomonti filtresiz yhaa,kadıköye gidelim içelim, tiktok çekelim" dediklerini duymadım.

PİŞMANIM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,845
İsim
İbrahim
Emin ol ki şuan da en iyi günlerdeyiz. Biz yaşlanınca veya öldüğümüzde şuan saydıklarına neler neler eklenecek. Oyun oynaması dışında bende saydıkları dan hiçbiri yok. İçime kapalıyım. Kimseyle konuşmuyorum. Annemle babamla bile.
Hocam sende yok bende yok fakat olan hatrı sayılacak kadar çok insan var

Sovereignty

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Ömer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Boş konu. Şu an ki begenmedigin neslin temelini atanlar, geçmişte övdügün kişiler yüzünden oluştu zaten.
Bir nesili, yöneticiler değil nesil bozmuştur.
İnsanı insan bozmuştur.
İnsan kötüyü iyiyi karıştırmıştır.
Tarihimizde bize zararı olan insanda gelmiştir faydalı olanda.
Ama hiç bir insandır ki, başka hiç bir insanın yapısını değiştiremez.
İnsanın iradesi yine kendisinindir. İstersen en pis işlere bulaşırsın, istersen doğru dürüst, saygıyı sevgiyi bilen biri olursun.
Kendi kendini değiştirdin ve bunun mesuliyetinide geçmiş insanlara attın.
Kendi suçunun ya da hatanın sebebini de başka bir kişinin üstüne yıkmak, yine günümüz problemidir.

HİT_GOOSE

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,098
İsim
GRKM
İlgilendiği Kategoriler
Hocam sende yok bende yok fakat olan hatrı sayılacak kadar çok insan var.
Bizim yan komşu bazen bize geliyor. Çocuğu var 8 yaşında. Annesinin telefonunu alıp instedgrama story koyuyor. Ben(15 yaşındayım) kendi instadgram hesabımdaki tüm fotolarımı sildim. Sadece oyun hesabım var. Oraya aldığım ekipmanları koyuyorum. Ancak 8 yaşında çocuk story koyuyor ama tek 1 tane mi 8 yaşında çocuk story koyuyor. Bu nesil bitmeyecek. Hatta daha kötü olacak.

PİŞMANIM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,845
İsim
İbrahim
Bizim yan komşu bazen bize geliyor. Çocuğu var 8 yaşında. Annesinin telefonunu alıp instedgrama story koyuyor. Ben(15 yaşındayım) kendi instadgram hesabımdaki tüm fotolarımı sildim. Sadece oyun hesabım var. Oraya aldığım ekipmanları koyuyorum. Ancak 8 yaşında çocuk story koyuyor ama tek 1 tane mi 8 yaşında çocuk story koyuyor. Bu nesil bitmeyecek. Hatta daha kötü olacak.
Kesinlikle
Şuan bahsettiğiniz komşunuzun böyle olma sebebi ailesindeki sorumsuzluk
Bu çocuk büyüyecek ve aynı anne babası gibi Bi birey haline gelecek
Ve yeni Bi nesil daha yaralanacak

softwaredevelopers

80+ Bronze
Bakarım toprağa silah kadar çocuk savaşa gider, sonra bakarım etrafıma saygıdan-sevgiden, dürüstlükten-doğruluktan mahrum bırakılmış elini oyundan ayırmayan çocuk görürüm.
(Konuyu açacak başlık bulamadım.)
Sadece internet diyorum

HİT_GOOSE

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,098
İsim
GRKM
İlgilendiği Kategoriler
Kesinlikle
Şuan bahsettiğiniz komşunuzun böyle olma sebebi ailesindeki sorumsuzluk
Bu çocuk büyüyecek ve aynı anne babası gibi Bi birey haline gelecek
Ve yeni Bi nesil daha yaralanacak
Benim de çok farkım yok aslında. Ancak ben çocuğuma story at bakam oğlum,kızım demem. Ben sadece oyun oynayan, psikolojisi bozulmuş,kendini engelli gibi hisseden biriyim.

Top Bottom