Neler Yeni

NETWORK USTALARINDAN YARDIM LAZIM

ArdaG

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Arda Gön
Sa beyler bizim yurtta çok garip bir şekilde kendi internetimiz çekmiyor onu geçtim zaten yurdun kendi wifiyinin durum malum ama okul yurda çok yakın 100-200m mesafe var yada yok bulunduğumuz odadan okulun wifiyi tek diş çekiyor bizim bir router tarzı cıhaz alıp okulun wifisine routerı ethernet kablosu olmadan bağlamanın bir yolu var mi böylece odanın içinde full diş çeker bana mantıklı geldi ve geçen sene yapıpmış sanırım bu nasıl yapılabilir ve hangi cihaz alınmalı bunun için bir bilginiz varsa yardımcı olur musunuz

En İyi Cevap
3
Dış mekanlar için tasarlanmış yüksek menzilli cihazlardan alman lazım. Ama o da alırken ne kadar sağlıklı olur bilemiyorum.

ArdaG

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Arda Gön
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dış mekanlar için tasarlanmış yüksek menzilli cihazlardan alman lazım.
Hocam evet bende öyle düşündüm tam olarak açabilir misiniz ve örnek ürünlerden atabilir misiniz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dış mekanlar için tasarlanmış yüksek menzilli cihazlardan alman lazım. Ama o da alırken ne kadar sağlıklı olur bilemiyorum.
Ayrıca routerdan paylaşılacak okul ağını şifrelemen gerekiyor yurtta

En İyi Cevap
3
Hocam evet bende öyle düşündüm tam olarak açabilir misiniz ve örnek ürünlerden atabilir misiniz?

Ayrıca routerdan paylaşılacak okul ağını şifrelemen gerekiyor yurtta
Şifrelemek en basit kısmı, en kötü gizli ağa çevirirsin de ürün olarak bi yorum yapamayacağım böyle bir ihtiyacım olmadığı için hiç denemedim.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Sa beyler bizim yurtta çok garip bir şekilde kendi internetimiz çekmiyor onu geçtim zaten yurdun kendi wifiyinin durum malum ama okul yurda çok yakın 100-200m mesafe var yada yok bulunduğumuz odadan okulun wifiyi tek diş çekiyor bizim bir router tarzı cıhaz alıp okulun wifisine routerı ethernet kablosu olmadan bağlamanın bir yolu var mi böylece odanın içinde full diş çeker bana mantıklı geldi ve geçen sene yapıpmış sanırım bu nasıl yapılabilir ve hangi cihaz alınmalı bunun için bir bilginiz varsa yardımcı olur musunuz
Yurtta okulu gören, bunu doğrudan konumlandıracağın bir yer varsa bu cihaz işini görür.

ArdaG

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Arda Gön
Sağ tarafta gördüğünüz güvenlik kulubesinin 10m ilerisinde ve 50mbps alabiliyoruz bunu eğer yurda çekersek sinyali merkezden saha kuvvetli çekeceği için azalma olsa bile 50mbpsden büyük olacağını düşünüyorum

Yurtta okulu gören, bunu doğrudan konumlandıracağın bir yer varsa bu cihaz işini görür.
Ayrıca bu ağ yurtta daha iyi çekeceği için bağlanmak isteyen kişi sayısıda artacaktır ağ ismini paylaşırken değiştirip şifrelememiz lazım

Ekler

• IMG_3480.jpeg
    IMG_3480.jpeg
    2 MB · Hit: 40
Son düzenleme:

bydrzn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Ozan Baydar
Okulun wifi sine o cihazı bağlayamazsın. Bilgi işlem fark eder ve bloke eder.

Aykut D.

80+ Gold
Bazı eski sony telefonlarda repeater özelliği vardı aynısını sağlayan google play'de yazılımlar mevcut wi-fi çekim gücü yüksek bir telefonu repeater olarak kullanabilirsiniz.

ArdaG

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Arda Gön
Geçen sene yapmıştı bir arkadaş ve kullandı baya mezun olmadan önce

Bu arada cihaz benim okul hesabım üzerinden bağlanacak zaten wifi ya

ArdaG

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Arda Gön
Geçen sene yapmıştı bir arkadaş ve kullandı baya mezun olmadan önce

Bu arada cihaz benim okul hesabım üzerinden bağlanacak zaten wifi ya
[email protected] şifre124 gibi bir hesap üzerinden Access Point okul wifisine bağlanacak o hesap üzerindeki çekim gücündende kendi sistemine bağlanacağız

Ben bilgi işlemciyim bizde anında bildirilir cihaz takıldı diye. Gider tespit ederiz ve sökülür.
Benimde bilgi işlemde arkadaşım var staj olarak çalışıyor bu konuyu orada yetkili biriyle konuşmak için gitti şuanda deneyeceğiz şansımızı ama dediğin gibide olur peki senin dediğin şeye karşı bir önlem alma imkanı yok mudur her ihtimale karşı

bydrzn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Ozan Baydar
[email protected] şifre124 gibi bir hesap üzerinden Access Point okul wifisine bağlanacak o hesap üzerindeki çekim gücündende kendi sistemine bağlanacağız

Benimde bilgi işlemde arkadaşım var staj olarak çalışıyor bu konuyu orada yetkili biriyle konuşmak için gitti şuanda deneyeceğiz şansımızı ama dediğin gibide olur peki senin dediğin şeye karşı bir önlem alma imkanı yok mudur her ihtimale karşı
yetkili biri size bunu yapın demez. yapacasanız sessiz sedasız yapın yakalanana kadar. Ama disiplin cezası dahil pek çok ceza alabilirsin bilgin olsun. Yaptığın kamu kurumunda illegal bir şey neticede. Cimer e yazın yurda yeni cihazlar takılsın ya da üniversite bilgi işlemine yazın. Dilekçe vs başvurun.

ArdaG

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Arda Gön
yetkili biri size bunu yapın demez. yapacasanız sessiz sedasız yapın yakalanana kadar. Ama disiplin cezası dahil pek çok ceza alabilirsin bilgin olsun. Yaptığın kamu kurumunda illegal bir şey neticede. Cimer e yazın yurda yeni cihazlar takılsın ya da üniversite bilgi işlemine yazın. Dilekçe vs başvurun.
Hocam biz simdi bu isi yapmaya karar verdik teoride kendi alacagimiz sinyal güçlendirici ile okulun çinde bulunan acces point'e kendi okul hesabımız ile bağlayıp onu router ile odaya dağıtmayı düşünüyoruz teoride işe yarar gözüküyor bir bilgi işlemci olarak görüşün nedir

Top Bottom