Neler Yeni

Nitelikli Türk Kahvesi Önerileri

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Aşağıda önerdiğim markaların marketten aldığınız 100 gr'ı 10-13 lira olan kahvelere benzemediğini düşünmekteyim. Keşke bizzat deneyip de size aktarabilsem ama çok pahalı la! ,
Bu öneriler KahveKulubu.NET ve Kahveler.NET forumlarındaki bilgilere göre çıkarılmıştır.

Ucuzdan pahalıya doğru gidiyor.

Türk kahvesi genelde Brezilya Rio Manas çekirdekleri ile yapılır. Ama Etiyopya, Kolombiya, Yemen ve Guatemala yöresel kahveleri ile Türk kahvesi keyfinizi bambaşka bir noktaya taşıyabilirsiniz.

Son düzenleme:

Besim Tibuk

80+ Gold
Türk kahvesi nasıl Brezilya çekirdeği ile yapılır la
Bu terslikte bir iş var

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Türk kahvesi nasıl Brezilya çekirdeği ile yapılır la
Bu terslikte bir iş var
Türk kahvesinin Türkiye'de üretilen çekirdeklerle mi yapıldığını sandın? Evet ben de öyleydim ama TR'de kahve için uygun iklim yok.

Besim Tibuk

80+ Gold
Türk kahvesinin Türkiye'de üretilen çekirdeklerle mi yapıldığını sandın? Evet ben de öyleydim ama TR'de kahve için uygun iklim yok.
Sanırım Yemen vb. önceden Türk toprağı olduğu için oradaki kahveye Türk kahvesi dendi.
Doğru mudur?

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sanırım Yemen vb. önceden Türk toprağı olduğu için oradaki kahveye Türk kahvesi dendi.
Doğru mudur?
Yok. Cezve demleme yöntemi Osmanlı'dan Dünya' ya yayıldı. Eski bir İngiliz yazısında kahveden bahsederken Türk'lerden (Osmanlı'dan) bahsediyor. Bu yüzden herhalde.

Besim Tibuk

80+ Gold
Yok. Cezve demleme yöntemi Osmanlı'dan Dünya' ya yayıldı. Eski bir İngiliz yazısında kahveden bahsederken Türk'lerden (Osmanlı'dan) bahsediyor. Bu yüzden herhalde.
İlginç.

Adriatique

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Nokcoffe'yi ilk kez duydum, elimdeki kahve bitsin bunu deneyeceğim.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Nokcoffe'yi ilk kez duydum, elimdeki kahve bitsin bunu deneyeceğim.
Kahveler.NET'te gördüm. Yorum şu : çok bir şey beklemeyin. Ortalama üstü bir lezzet sunuyor. Tadım notlarını hissettiriyor ama az buz. Fiyatına değer.

Adriatique

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Kahveler.NET'te gördüm. Yorum şu : çok bir şey beklemeyin. Ortalama üstü bir lezzet sunuyor. Tadım notlarını hissettiriyor ama az buz. Fiyatına değer.
Kullandığım makine de tadım notlarını pek hissettirmiyor zaten, denemiş olurum.
V60 almayı düşünüyorum ama makinenin pratikliğine alıştım.

Top Bottom