Neler Yeni

NK450 Şanzıman yedi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
mehmet yıldırım
Merhabalar yaklasık 20 gün önce İstanbul'a ilk gelen bayiden 0 CFmoto NK450 modelini satın aldım, 4-5 gün önce 800km civarında rodaj bakımını yaptırdım ve rodajı bitti.
2-3 gün önce kısa bi gazlama sonrasında eve uğrayıp eşyaları bıraktım, aşşağı inip motora marş verdim sonra dünyam başıma yıkıldı.
vites 1e 2ye 3e kaça takarsam takayım boşta gibi tepki veriyor kavrama vs kesinlikle yok vites geçiyor tak diye sesde geliyor ekranda da yazıyor fakat full boşta motor.
Dün itibari ile yetkili servise bıraktım (tanıdık) süreç nasıl ilerleyecek ne sorunu oldu bilmiyorum.
daha önce başına böyle bir şey gelen yada bilgisi olan var mı?
Şimdiden teşekkürler.
Bu arada motordan çok memnundum bu olay öncesine kadar.

QrewNing

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kerem
şuan motorun durumu nedir bende almayı düşünüyorum

GirayHan

80+ Gold
Merhabalar yaklasık 20 gün önce İstanbul'a ilk gelen bayiden 0 CFmoto NK450 modelini satın aldım, 4-5 gün önce 800km civarında rodaj bakımını yaptırdım ve rodajı bitti.
2-3 gün önce kısa bi gazlama sonrasında eve uğrayıp eşyaları bıraktım, aşşağı inip motora marş verdim sonra dünyam başıma yıkıldı.
vites 1e 2ye 3e kaça takarsam takayım boşta gibi tepki veriyor kavrama vs kesinlikle yok vites geçiyor tak diye sesde geliyor ekranda da yazıyor fakat full boşta motor.
Dün itibari ile yetkili servise bıraktım (tanıdık) süreç nasıl ilerleyecek ne sorunu oldu bilmiyorum.
daha önce başına böyle bir şey gelen yada bilgisi olan var mı?
Şimdiden teşekkürler.
Bu arada motordan çok memnundum bu olay öncesine kadar.
şimdi makinaya biniyorsun vites değiştiriyorsun fakat vites geçişlerinde kemikleşmiş ses yok doğru mu anladım ?

GirayHan

80+ Gold
Vites değişiyor ama motorda tepki yok benim anladığım.
vitesi değiştiriyor fakat kavrama yok demiş buraya takıldım. zaten debriyajı sıktığında baskı balata ayırma yapmadan vitesler geçmez geçemez doğal olarakta kavrama olmaz. kavramanın olması için debriyaj telinin işlevini yerine getirmesi baskı balataları ayrıması lazım içerden. arkadaş kendini ifade edememiş bence.

fenerlimühendis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
531
İsim
Ahmet Hakan
vitesi değiştiriyor fakat kavrama yok demiş buraya takıldım. zaten debriyajı sıktığında baskı balata ayırma yapmadan vitesler geçmez geçemez doğal olarakta kavrama olmaz. kavramanın olması için debriyaj telinin işlevini yerine getirmesi baskı balataları ayrıması lazım içerden. arkadaş kendini ifade edememiş bence.
Teknik detayına hakim değilim. Detaylara hakim olduğunuz için anlatım teknik kaçmış olabilir sizin açınızdan. Benim anladığım 1. 2. 3. vitesler arasında geçiş yapıyor ancak ya motor tepki vermiyor ya da devir değişmiyor.

Top Bottom