Neler Yeni

Nvdia Ekran Kartına Vram Paylaşılır Mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emre Gümüş
Bütçe
5
Donanım Arşivi kullanıcıları merhaba;

Arkadaşlar elimde RTX 3050Tİ 95Watt 4GB Vram'e sahip bir laptop var, düşük grafikli oyunlarda bile ekran kartını tam olarak kullanmamasına rağmen Vram kapasitesi 4GB belleğin tamamına ulaşıyor, kısaca hiçbir oyundan tam performans alamadığımı düşünüyorum.
Sorum şu; işlemciye tümleşik grafik kartlarında bios üzerinden Vram belleğini yükseltebildiğimiz gibi harici ekran kartlarına (laptop nvdia-amd gpu) da bilgisayardaki belleği Vram olarak paylaşabilir miyiz?

The Semih

80+ Silver
Donanım Arşivi kullanıcıları merhaba;

Arkadaşlar elimde RTX 3050Tİ 95Watt 4GB Vram'e sahip bir laptop var, düşük grafikli oyunlarda bile ekran kartını tam olarak kullanmamasına rağmen Vram kapasitesi 4GB belleğin tamamına ulaşıyor, kısaca hiçbir oyundan tam performans alamadığımı düşünüyorum.
Sorum şu; işlemciye tümleşik grafik kartlarında bios üzerinden Vram belleğini yükseltebildiğimiz gibi harici ekran kartlarına (laptop nvdia-amd gpu) da bilgisayardaki belleği Vram olarak paylaşabilir miyiz?
Evet zaten bunu otomatik yapıyor, Vram yetmediği zaman RAM den destek alıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

1703055847328.png

Bak örnek koyayım 4GB vramde Ram kullanımına bak bide 8GB dakine bak.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emre Gümüş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Alıntıyı görüntüle

Bak örnek koyayım 4GB vramde Ram kullanımına bak bide 8GB dakine

Alıntıyı görüntüle

Bak örnek koyayım 4GB vramde Ram kullanımına bak bide 8GB dakine bak.
Hocam örnekle göstermişsiniz ama ben Vram kullandığını düşünmüyorum, MSI afterburner yüklü Sistem İzleme ile oynadığım oyunlardaki testlerde 3788 MB'de takılı kalıyor, bios üzerinden Vram boyutunu maximum ayarı olan 2GB ye çıkardım bunun dışında bu özelliği açmak için bir ayarı var mı?

Top Bottom