Neler Yeni

NVIDIA Broadcast ekran kartına zararlı mı?

YocaSofa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yoca Sofa
Merhaba,

Yaklaşık 6 ay önce 4060 + i7 11700'lü sistem topladım ve 6 aydır NVIDIA Broadcast ile kullanıyorum. Hem mikrofonda gürültü azaltma hem de kamera arka plan kaldırma için. Hatta 1-2 aya broadcast in yine mikrofon gürültü engelleme ve kameranın arka plan kaldırma özelliğini kullanarak yayınlara başlamak istiyorum. Fakat bazı arkadaşlarım, broadcasti kullandıkça ekran kartının ömründen yediğini, 2 seneye kalmaz ekran kartının ya bozulma derecesine gelececğini ya da çok büyük performans kayıpları yaşayacağını söylüyorlar. Ve 1-2 seneye bobin çınlaması (coil whine) yapabileceğini bile söylüyorlar. Coil whine ın karta zararı olmasa bile uzun vadede bozabileceğini falan söylüyorlar.

Gerçekten NVIDIA Broadcast ekran kartına bahsettiğim zararları veriyor mu? Oyunlarda FPS kaybı kaptığı da söyleniyor hatta. Broadcast NVIDIA'nın kendi yazılımı değil mi? Sadece tensör çekirdeklerini kullanmıyor mu?

Kısaca NVIDIA Broadcast sizce ne kadar zararlı?

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
758
İsim
Semih Aydın
Böyle bir sorun gösterecek olsaydı NVIDA sence kartı bu şekilde üretir miydi?
Kaldı ki ekran kartlarında genellikle garanti süresi 3 yıl.

Arkadaşların AMD mi kullanıyor?

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,995
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Merhaba,

Yaklaşık 6 ay önce 4060 + i7 11700'lü sistem topladım ve 6 aydır NVIDIA Broadcast ile kullanıyorum. Hem mikrofonda gürültü azaltma hem de kamera arka plan kaldırma için. Hatta 1-2 aya broadcast in yine mikrofon gürültü engelleme ve kameranın arka plan kaldırma özelliğini kullanarak yayınlara başlamak istiyorum. Fakat bazı arkadaşlarım, broadcasti kullandıkça ekran kartının ömründen yediğini, 2 seneye kalmaz ekran kartının ya bozulma derecesine gelececğini ya da çok büyük performans kayıpları yaşayacağını söylüyorlar. Ve 1-2 seneye bobin çınlaması (coil whine) yapabileceğini bile söylüyorlar. Coil whine ın karta zararı olmasa bile uzun vadede bozabileceğini falan söylüyorlar.

Gerçekten NVIDIA Broadcast ekran kartına bahsettiğim zararları veriyor mu? Oyunlarda FPS kaybı kaptığı da söyleniyor hatta. Broadcast NVIDIA'nın kendi yazılımı değil mi? Sadece tensör çekirdeklerini kullanmıyor mu?

iyi kekliyorlarmış seni adamlar bunu neden geliştirsin zarar verecekse çıkmadan önce tonla testten geçiyor ediyor

YocaSofa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yoca Sofa
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Böyle bir sorun gösterecek olsaydı NVIDA sence kartı bu şekilde üretir miydi?
Kaldı ki ekran kartlarında genellikle garanti süresi 3 yıl.

Arkadaşların AMD mi kullanıyor?
AMD kullanan da var Nvidia kullanan da
Mesaj otomatik birleştirildi:

iyi kekliyorlarmış seni adamlar bunu neden geliştirsin zarar verecekse çıkmadan önce tonla testten geçiyor ediyor
Ben de tam da böyle düşündüm aslında

The Semih

80+ Gold
Merhaba,

Saçmalık ozaman Discord'da ekran kartı ömrünü yiyor. Discordda gürültü azaltmanın ismi KRİSP oda donanım bazlı arkadaşın saçmalamış.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,995
İsim
Emre
Discord
necromancerr
AMD kullanan da var Nvidia kullanan da
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben de tam da böyle düşündüm aslında
al bende amd kullanıyorum şuanda nvidiada kullandım intel hd graphicste kullandım böyle bir safsatayı ilk defa duydum ya bak broadcastte arıza çıksa bile adamlar bunu yamayla fixliyor bu herhangi birşeyde de geçerli 3 yıl garanti az değil

Top Bottom