Neler Yeni

Nvidia DLAA

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Alıntıyı görüntüle
Grafik teknolojilerinde bir süredir yapay zekâ çekirdekleri kullanan Nvidia yavaş yavaş bunları sektöre entegre etmeye başladı. Yayıncı tarafında Studio gibi pek çok yeniliğin yanında oyun tarafında da sentetik optimizasyonlar en iyi kaliteyi amaçlıyor.

Nvidia DLAA nedir?

Nvidia hali hazırda Tensor çekirdeklerini temel aldığı DLSS adındaki ölçekleme teknolojisini kullanıyor ve 100’den fazla oyun performansa olumlu katkı yapan bu teknolojiyi destekliyor. Şimdi ise DLAA teknolojisi geldi.

Derin öğrenme temelli köşe yumuşatma olarak da tanımlayabileceğimiz Nvidia DLAA teknolojisi yine yapay zekâ çekirdeklerini kullanarak optimizasyonlar yapıyor ancak bu kez performansı iyileştirme değil görüntüyü daha iyi hale getirme amaçlı.

RTX 20xx ve RTX 30xx ekran kartları için geçerli olan DLAA teknolojisi bu hafta yayınlanan bir Nvidia sürücü güncellemesi ile dağıtıma başladı. Elder Scrolls Online ise teknolojiyi deneyimleyen ilk oyun oldu. Update 32 güncellemesi beta sürüme DLAA teknolojisini sunuyor.

Geliştiricilere göre Nvidia DLAA teknolojisi oyunda oldukça başarılı sonuçlar veriyor ancak halen test aşamasında. Bu bakımdan gelecek dönemde daha da geliştirilmesi mümkün olacak.

Kaynak: Donanım Haber.
Sırf bu yüzden AMD'den daha pahalıya satıyorlar nedense?
Sırf bu yüzden gine gidip AMD alırım bu nedir ya?
Bir RTX , DLSS ve DLAA var diye kazık fiyatlar istiyor.

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,240
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
Telefon üreticisi olsalardı NVIDIA, apple. AMD, samsung olurdu.

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dostum Yanlış anlama Ryzen işlemciler hakkında kötü konuşmam ama Amd Ekran kartı Driver çöppppppppppp
Nvidia Tamam Pahalı ama bugun acaba bu sorunu olucakmı demiyorsun.

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dostum Yanlış anlama Ryzen işlemciler hakkında kötü konuşmam ama Amd Ekran kartı Driver çöppppppppppp
Ama yani bu bildiğin soygun ya.
Kendini tekelleştirmiş.
AMD düzelt kendini de tekelliği bitir.

stizzy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,309
İsim
stizzy
Keşke gtx serisinede birşeyler ekleseler.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,872
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Dostum inan AMD kullananlar da demiyor bunu. Driver hatalarının çoğu kullanıcının hatası kaynaklı oluşuyor. Nvidia' da driver sorunu yaşıyorsun ama farkında bile olmuyorsun keza 1 bildirim bile göndermiyor. RX 6000 serisinde Sapphire PULSE 6600XT haricinde bir sıkıntı yok. Taş gibi seri. RX 5700XT güç pinlerinin PSU ile doğru bağlantısı yüzünden YAZILIMSAL görünen bir hata verebiliyordu mesela. Donanımsal hatalar yazılımsal hataları da tetikler. Şahsen ben ne amd ne nvidia alırken acaba ne sorun yaşayacağım diye düşünmedim çünkü kartı takmayı biliyorum :ROFLMAO:

AMD piyasanın özgürlükçüsüdür. Bunu unutmayın. Nvidia kart alabiliyorsanız tek sebebi AMD. AMD' nin ilerleyişi herkes için teknoloji. Zamanla gelişiyor. RX 6000 serisinde Nvidia' yı geçti/kafa tutuyor. Şuana kadar hiçbir zaman bunu yapamadı. RX 7000' de belki çok büyük farklar atar veya atamaz bilemeyiz lakin driver olarak AMD artık sorunlu sayılmamalı. Sonucta Nvidia' nın denetim masası çöpten ibaret. Sırf o çöp denetim masasını görmemek için bile AMD alabilirim.

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dostum inan AMD kullananlar da demiyor bunu. Driver hatalarının çoğu kullanıcının hatası kaynaklı oluşuyor. Nvidia' da driver sorunu yaşıyorsun ama farkında bile olmuyorsun keza 1 bildirim bile göndermiyor. RX 6000 serisinde Sapphire PULSE 6600XT haricinde bir sıkıntı yok. Taş gibi seri. RX 5700XT güç pinlerinin PSU ile doğru bağlantısı yüzünden YAZILIMSAL görünen bir hata verebiliyordu mesela. Donanımsal hatalar yazılımsal hataları da tetikler. Şahsen ben ne amd ne nvidia alırken acaba ne sorun yaşayacağım diye düşünmedim çünkü kartı takmayı biliyorum :ROFLMAO:

AMD piyasanın özgürlükçüsüdür. Bunu unutmayın. Nvidia kart alabiliyorsanız tek sebebi AMD.
Rev Ben 28 Yaşındayım Bilgisayar ile içli dışlı büyüdüm Teknoloji haberleride her zaman ilgimi çekmiştir Amd Driver konusunda hep tökezledi geçmişten bugüne. Firma kötü değil Donanımsal güçlerine lafım yok Bazı şeylerin değişmesi gerekiyor artık.

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,839
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar