Neler Yeni

NVIDIA NIS Aktif Olmuyor ! Çözümü:

Nirvana

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Abdullah'ında videoda bahsettiği gibi NIS sorunu yaşayanlar için çözümü söyleyeceğim;
NIS özelliğini aktif etmek için öncelikle Experience yerine Nvidia denetim masasını kullanmanızı tavsiye ederim , Experience'den çok verim alacağınızı zannetmiyorum bu özellik için.
Sorunun temel kaynağı : Birden fazla monitör yada farklı en boy olarak çoklu monitör kullanımıdır. Laptop ile farklı bir boyutta monitör kullanıyorsanız da bu soruna dahil olacaksınız.( Laptoplarda bu özellik yok )
Laptoptan ikinci bir ekrana bağlanıyor iseniz tek ekran kullanımına geçerek özelliği nvidia denetim masasından aktif edebilirsiniz.
Birden fazla monitör kullanıyor iseniz sizin favori olan ekranı seçip yine aynı şekilde görüntüsü o ekrana verip yine aktif edebilirsiniz.
Experienceden yapınca aktif veya kapalı olduğunu anlayamayacaksınız .

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
muhammed tuna
Abdullah'ında videoda bahsettiği gibi NIS sorunu yaşayanlar için çözümü söyleyeceğim;
NIS özelliğini aktif etmek için öncelikle Experience yerine Nvidia denetim masasını kullanmanızı tavsiye ederim , Experience'den çok verim alacağınızı zannetmiyorum bu özellik için.
Sorunun temel kaynağı : Birden fazla monitör yada farklı en boy olarak çoklu monitör kullanımıdır. Laptop ile farklı bir boyutta monitör kullanıyorsanız da bu soruna dahil olacaksınız.( Laptoplarda bu özellik yok )
Laptoptan ikinci bir ekrana bağlanıyor iseniz tek ekran kullanımına geçerek özelliği nvidia denetim masasından aktif edebilirsiniz.
Birden fazla monitör kullanıyor iseniz sizin favori olan ekranı seçip yine aynı şekilde görüntüsü o ekrana verip yine aktif edebilirsiniz.
Experienceden yapınca aktif veya kapalı olduğunu anlayamayacaksınız .
pcde tek ekran var ama olmuyor yine ekran kartım 3060

Nirvana

80+ Silver
En İyi Cevap
1
pcde tek ekran var ama olmuyor yine ekran kartım 3060
yazdığımı sıkıntısız uyguladıysan olması gerekiyor çünkü yaklaşık bi 5-6 bilgisayarda denedim ama beni tatmin etmediği için kullanmadım gerekte yok açıkcası çözünürlüğü kısıp performansa veriyor benim görüşümce kim nederse desin.

Che_

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,709
İsim
MehmedVII
940mx kartlarda çalışıyor mu bu NIS hiçbir yerde bilgi bulamadım

Nirvana

80+ Silver