Neler Yeni

Öfkemi kontrol edemiyorum

Swords

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,243
İsim
Berat Yapıcı
İnsanlar bana yalnış yaptıklarında yada laf attıklarında küfür ettiklerinde zorbaladıklarında arkamdan konüştuklarında sinir krizine giiriyorum ailevi değerlerine sövüyorum onları dövmek istiyorum tehdit ediyorum vb. şeyler yapıyorum sonra sinirim geçiyor. sizce bu neden ? bunu atlatmak için ne yapabilirim ?

LoserIl

80+ Silver
En İyi Cevap
1
SANKİ BİZ ÇOK SAKİNİZ BİZE NEDEN SORUYON (!)

Şaka bir yana bende de benzer problemler var ne yapabilirsin emin değilim. Ben çok fazla sosyalleşmiyorum konuştuklarımı da çok ciddiye almıyorum bir şekilde idare ediyorum

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,445
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
Sana göre recetem var .

1 ay boyunca lol dereceli gir ve kendine hakim ol . 1 ayın sonunda tek bir küfür etmezsen başarılı sonuç alırsın.

Önemli olan kendine hakim olmak. Sürekli sakin olman lazım. Duygularını bastırman lazım. Icgudulerinle değil beyninle kendini yönetmen gerek . Burada sana pek yardımcı olamayız. Üstesinden kendin gelmen gerek .

Swords

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,243
İsim
Berat Yapıcı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sana göre recetem var .

1 ay boyunca lol dereceli gir ve kendine hakim ol . 1 ayın sonunda tek bir küfür etmezsen başarılı sonuç alırsın.

Önemli olan kendine hakim olmak. Sürekli sakin olman lazım. Duygularını bastırman lazım. Icgudulerinle değil beyninle kendini yönetmen gerek . Burada sana pek yardımcı olamayız. Üstesinden kendin gelmen gerek .
hocam 15 yıldır aynı aptallıklarla uğraştığım için sakin olmak çok zor oluyor

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,445
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
hocam 15 yıldır aynı aptallıklarla uğraştığım için sakin olmak çok zor oluyor

Chatgpt

Öfke kontrolü, hem duygusal hem de fiziksel sağlığınızı etkileyebilecek bir konudur. Öfkenizi yönetmek için aşağıdaki stratejileri deneyebilirsiniz:

### 1. **Fiziksel Yöntemler**
- **Derin Nefes Alma:** Öfkelendiğinizde, derin nefes almak sakinleşmenize yardımcı olabilir. Nefes alırken sayarak ve nefesi yavaşça verirken tekrar sayarak odaklanabilirsiniz.
- **Gevşeme Teknikleri:** Meditasyon, yoga veya kas gevşetme egzersizleri, öfkenizi yatıştırmaya yardımcı olabilir.
- **Egzersiz Yapma:** Fiziksel aktivite, vücudunuzdaki gerginliği azaltır ve endorfin salgılayarak ruh halinizi iyileştirir.

### 2. **Zihinsel Yöntemler**
- **Düşünce Kalıplarını Değiştirme:** "Her zaman", "asla" gibi mutlak ifadeler kullanmaktan kaçının. Durumu daha objektif bir şekilde değerlendirmeye çalışın.
- **Sorun Çözme:** Öfkenizin kaynağını belirleyin ve bu sorunu çözmek için neler yapabileceğinizi düşünün. Çözüme odaklanmak, öfkeyi yatıştırabilir.
- **Pozitif İçsel Diyalog:** Kendinize olumlu ve yatıştırıcı şeyler söyleyin. Örneğin, "Bu durumla başa çıkabilirim" veya "Sakin kalmak daha iyi sonuçlar verecek" gibi.

### 3. **Davranışsal Yöntemler**
- **Zaman Aşımı:** Öfkelendiğinizi hissettiğinizde ortamdan kısa süreliğine uzaklaşın. Bu, duygularınızı kontrol altına almanıza ve durumu daha soğukkanlı bir şekilde değerlendirmenize yardımcı olabilir.
- **İletişim Becerilerini Geliştirme:** Duygularınızı ifade ederken "Ben" dilini kullanarak karşınızdaki kişiyi suçlamadan kendinizi anlatmaya çalışın. Örneğin, "Ben bu durumda kendimi değersiz hissettim" gibi.
- **Güvenli Bir Yöntemle Öfkeyi İfade Etme:** Bir günlük tutarak duygularınızı yazabilirsiniz. Bu, öfkenizi dışa vurmanın güvenli bir yoludur.

### 4. **Profesyonel Destek**
- **Terapiden Yardım Almak:** Eğer öfkenizi kontrol etmekte zorlanıyorsanız, bir psikolog veya terapistle çalışmak etkili olabilir. Bilişsel davranışçı terapi (BDT), öfke yönetimi konusunda faydalı bir yöntemdir.
- **Öfke Yönetimi Grupları:** Bu gruplar, benzer sorunlar yaşayan insanlarla bir araya gelmenizi sağlar ve öfke yönetimi stratejileri konusunda destek almanıza yardımcı olabilir.

Öfke kontrolü zaman alabilir ve bu süreçte kendinize karşı sabırlı olmanız önemlidir. Düzenli olarak bu stratejileri uygulamak, uzun vadede öfkenizi daha iyi yönetmenize yardımcı olacaktır.

The Last Dragonborn

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Sana göre recetem var .

+ olarak TR serverında gir

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,643
İsim
Selim
İnsanlar bana yalnış yaptıklarında yada laf attıklarında küfür ettiklerinde zorbaladıklarında arkamdan konüştuklarında sinir krizine giiriyorum ailevi değerlerine sövüyorum onları dövmek istiyorum tehdit ediyorum vb. şeyler yapıyorum sonra sinirim geçiyor. sizce bu neden ? bunu atlatmak için ne yapabilirim ?
Bir kere bıçaklandin mi tertemiz oluyorsun 👍 öfke haklı kişiyi bile haksız duruma düşürebilir ve bu devirde öfkeli olmak çok tehlikeli senden güçsüz birisi bile seni öldürme potansiyeline sahip ya da sakat bırakma 🤷 bu yüzden bu kişilerle ilişkini bitir ve muhatap olma ama kaçınılmaz duruma gelirsen ve ne kadar kaçarsan kaç seni bulacak bir belaysa ozaman tüm öfkeni küfüre değil fiziksel olarak göster 👌 ama tavsiyem kavgalardan uzak durun çünkü sokak kavgası lise kavgasına benzemez lisede kimin ne olduğu belli ama sokakta kural yoktur ve kimin ne uzmanlığı var bilmiyoruz şuan bu devirde alabileceğin en iyi eğitim kesici silah uzmanlığı ve ona karşı savunma bu ikisini bilirsen en küçük bıçakla bile karşıda ki bıçaklı saldırganı öldürmeden etkisiz hale getirebilir ve savunabilirsin. Kurslarıda uzun sürmüyor 3 ay 6 ay da iyi seviyeye gelirsin.

Top Bottom