Neler Yeni

önce drop giriyor sonra pc kapanıyor

Xenfia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Emir Aksu
İlgilendiği Kategoriler
Anime, Dizi, laptop, ekran kartı, işlemci, monitör.
Merhaba arkadaşlar 1 ay önce bir bilgisayar aldım. Bu güne kadar sorunsuz kullanıyordum fakat bu gün valorant oynarken önce drop girmeye başladı sonra pc kendini kapadı açtı niye böyle bir şey oldu? Tekrar eder mi bu?
Sistem özellikleri:

RTX 2060 6GB GDDR6 192Bit DX12
AMD Ryzen 5 1600 12nm Soket AM4
Asus Prime B450M-K II
PNY XLR8 (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16
Toshiba Kioxia Exceria 480GB 555/540MB​

Maeve Wiley

80+ Bronze
Drop derken anlık takılmalar mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Ahmet Yıldız
Discord
all eyez on me'#2673
işlemci sıcaklığınız kaç derece? ısınınca frekans düşürür bu dropa sebep olmuştur, biraz daha ısındıktan sonra kendini kapatmıştır tahminimce

Xenfia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Emir Aksu
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
işlemci sıcaklığınız kaç derece? ısınınca frekans düşürür bu dropa sebep olmuştur, biraz daha ısındıktan sonra kendini kapatmıştır tahminimce
Şimdi prime 95 ve full mark testi yaptım 20 dakika bir şey olmadı. İşlemci sıcaklığına bakmadım hiç oyunda. AMD Stok soğutucu var kapanma yapacak kadar ısınmaz sanki.

Maeve Wiley

80+ Bronze
Sorun ssd kaynaklı olabilir. Crystaldiskinfo sonuçlarını atar mısınız?

Xenfia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Emir Aksu
İlgilendiği Kategoriler
Sorun ssd kaynaklı olabilir. Crystaldiskinfo sonuçlarını atar mısınız?
Nasıl yapacağım onu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Adsız.jpg

Yaptım buyur.

Maeve Wiley

80+ Bronze
Nasıl yapacağım onu.

Alıntıyı görüntüle
Yaptım buyur.
SSD'de sorun yok gibi. 1600 stok fan ile ısınacak bir işlemcide değil. Drop sorunu geçen günlerde gelen yeni valorant yamasıyla alakalı olabilir bu aralar baya optimizasyon sorunu var. Pc'nin reset atması ise psunun fazla akımdan dolayı kendine korumak için olabilir. Şuanlık mantıklı gelen tek açıklama bu benim için. Eğer sorunu bir kez daha yaşarsanız o zaman ciddiye alın şuanlık bir sorun olduğunu sanmıyorum.

Xenfia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Emir Aksu
İlgilendiği Kategoriler
SSD'de sorun yok gibi. 1600 stok fan ile ısınacak bir işlemcide değil. Drop sorunu geçen günlerde gelen yeni valorant yamasıyla alakalı olabilir bu aralar baya optimizasyon sorunu var. Pc'nin reset atması ise psunun fazla akımdan dolayı kendine korumak için olabilir. Şuanlık mantıklı gelen tek açıklama bu benim için. Eğer sorunu bir kez daha yaşarsanız o zaman ciddiye alın şuanlık bir sorun olduğunu sanmıyorum.
Teşekkürler ilk defa yaşadım zaten benim de aklıma akım dalgalanması olabileceği geldi. Evin elektirik sistemi pek iyi değil zaten kendini korumak için yaptığını düşünmek istiyorum. Umarım bir daha olmaz olursa tekrardan yardımlarınızı bekliyorum. Zaman ayırdığınız için teşekkürler.

Maeve Wiley

80+ Bronze
Teşekkürler ilk defa yaşadım zaten benim de aklıma akım dalgalanması olabileceği geldi. Evin elektirik sistemi pek iyi değil zaten kendini korumak için yaptığını düşünmek istiyorum. Umarım bir daha olmaz olursa tekrardan yardımlarınızı bekliyorum. Zaman ayırdığınız için teşekkürler.
Rica ederim, iyi forumlar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Mustafa Kaldırımcı
Merhaba arkadaşlar 1 ay önce bir bilgisayar aldım. Bu güne kadar sorunsuz kullanıyordum fakat bu gün valorant oynarken önce drop girmeye başladı sonra pc kendini kapadı açtı niye böyle bir şey oldu? Tekrar eder mi bu?
Sistem özellikleri:

RTX 2060 6GB GDDR6 192Bit DX12​

AMD Ryzen 5 1600 12nm Soket AM4​

Asus Prime B450M-K II​

PNY XLR8 (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16​

Toshiba Kioxia Exceria 480GB 555/540MB​

Windows sürümünüz güncel mi?

Xenfia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Emir Aksu
İlgilendiği Kategoriler
Rica ederim, iyi forumlar.
Arkadaşlar bu gün yine aynı sorunu yaşadım. İnternette geziniyordum bir anda pc yeniden başladı. Bilgisayarın ışıkları falan sönmedi önüme kapanıyor yazısı falan da gelmedi. Direkt monitörde no signal yazdı sonra pc tekrar açıldı.

Baktım güncelleme varmış onu indirip kuracağım şimdi.

Yani kasada 4 tane fan var yeni aldım sayılır kasayı. İşlemci kendi stok fanını kullanıyor 1600 ısıma yapıp kapanmaz herhalde.

Top Bottom