Neler Yeni

Yardım Önerdiğiniz Sessiz Ve Performanslı Bir Kasa Fanı Var Mı ?

Klugheit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Diyar Kantekin
Herkese selam yardım sever krallar. Kaç gündür fanlardan artık kafam ARGB fana dönmüş durumda. Sizden ricam ihtiyacım olan özellikleri karşılayabilecek 6'lı, 3'lü, en kötü ihtimalle tekli bir fan önermeniz. Yardımcı olan herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

1. çok sıcak bir yerde yaşadığımdan kasayı buz gibi yapması lazım.
2. RGB olmasın. ARGB olsa da olur, olmasa da olur.
3. aşk gibi sessiz ve sinsi olsun.

Not: Kasama önde 3, üstte 3 arkada 1 olarak toplam 7 fan takacağım.

Bütçem büyük ihtimal fanı beğenip beğenmediğime göre değişecek, bu durumda dert etmeyin guys.
!No sıvı soğutucu, Yes kasa fanı!

Son düzenleme:

Migel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Migel
Fiyat/performans istersen artic, param var diyorsan noctua, hayvan gibi hava versin sesi sallamam diyorsan phanteks t30. Radyatör fanı değil sanıyorum kasa fanı mı?

Klugheit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Diyar Kantekin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Migel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Migel
Benim tüm fanlarım artic. P12 leri radyatör fanı olarak kullanıyorum. Kasa için 12 cm istiyorsanız F12 yada bionic F120, 14 cm istiyorsanız F14 yada bionic F140 daha iyi olur. Argb boş iş bana kalırsa çok istersen phanteks halos alıp fanlarına takarsın sonradan. Sessiz ve iyi soğuyan bir sistem istiyorsan sıvı soğutmadan başka çaren yok. Ben de hem cpu hem gpu custom sıvı soğutmaya bağlı minimum devirde sessiz yeterli soğutmaya ulaşıyorum. Sadece fanda yararlı olur ama mucize bekleme. Her fan devir yaptıkça ses yapar. Olay fanın devrini düşürüp sistemi soğutabilmekte.(Sessizlik istiyorsan)

Klugheit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Diyar Kantekin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Benim tüm fanlarım artic. P12 leri radyatör fanı olarak kullanıyorum. Kasa için 12 cm istiyorsanız F12 yada bionic F120, 14 cm istiyorsanız F14 yada bionic F140 daha iyi olur. Argb boş iş bana kalırsa çok istersen phanteks halos alıp fanlarına takarsın sonradan. Sessiz ve iyi soğuyan bir sistem istiyorsan sıvı soğutmadan başka çaren yok. Ben de hem cpu hem gpu custom sıvı soğutmaya bağlı minimum devirde sessiz yeterli soğutmaya ulaşıyorum. Sadece fanda yararlı olur ama mucize bekleme. Her fan devir yaptıkça ses yapar. Olay fanın devrini düşürüp sistemi soğutabilmekte.(Sessizlik istiyorsan)
Normalde kule tipi soğutucu ve fana vereceğim paranın toplamına acık koyup düzgün bir sıvı soğutucu alma fikri geldi aklıma. Hem airflow sağlar, hem de argb nin aşkıyla buluşarak cpu mu soğuturum dedim. Fakat sıvı soğutucu çok pahalı olur dediler ben de fanlara yöneldim çaresizce. Zaten oc yapmayacağım dedim. Sizin tavsiyeniz ne olur ? Ömürlük pc alacağım bu arada. yurtdışından geleceği için bir sıkıntı yaşanırsa ilgilenmek problem olacak. Sıvı soğutmadan da bundan dolayı acık korkmuyor değilim.

Rgb olayını kafamdan sildim artık hocam çok para gidiyor.
Şimdi bir iki fan buldum hangisini önerirsiniz ?
https://www.amazon.com.be/-/en/ARCTIC-P12-PWM-Regulating-Transparent/dp/B08Y8N5J89?th=1 (almayı düşünmüyorum ama al derseniz alırım)

Son düzenleme:

Migel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Migel
Normalde kule tipi soğutucu ve fana vereceğim paranın toplamına acık koyup düzgün bir sıvı soğutucu alma fikri geldi aklıma. Hem airflow sağlar, hem de argb nin aşkıyla buluşarak cpu mu soğuturum dedim. Fakat sıvı soğutucu çok pahalı olur dediler ben de fanlara yöneldim çaresizce. Zaten oc yapmayacağım dedim. Sizin tavsiyeniz ne olur ? Ömürlük pc alacağım bu arada. yurtdışından geleceği için bir sıkıntı yaşanırsa ilgilenmek problem olacak. Sıvı soğutmadan da bundan dolayı acık korkmuyor değilim.

Rgb olayını kafamdan sildim artık hocam çok para gidiyor.
Şimdi bir iki fan buldum hangisini önerirsiniz ?
https://www.amazon.com.be/-/en/ARCTIC-P12-PWM-Regulating-Transparent/dp/B08Y8N5J89?th=1 (almayı düşünmüyorum ama al derseniz alırım)
P12 ler genelde radyatör için kullanılır. Hava debisi yerine basınca odaklanır. F serisi ise basınç yerine hava debisine. Ama aralarında çok fazla fark yok. P12 de kullanılabilir. Diğer fan hakkında bir bilgim yok ne yazık ki.

Top Bottom