Neler Yeni

Öğrenciye Yatırım Tavsiyesi

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
539
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Merhaba arkadaşlar, herkese iyi forumlar.

Arkadaşlar öğrenciyim, her ay cüzi bir miktarla yatırım yapıyorum. Uzun vadede kazanmak istiyorum, kısa vade hedefim yok. En az 5 yıl beklerim sıkıntı değil benim için. Bu yatırımı şu an %50 Altın, %25 Dolar, %25 Euro şeklinde yapıyorum. Mantıklı mı sizce? Bir de Altın hesabı açılınca kredi skorunu olmulu yönde etkilediğini gördüm, doğru mu? Kripto riskli olduğu için ona girmem, güvenli yatırım araçları lazım. Siz yatırım yapıyor musunuz, yapıyorsanız da nasıl yapıyorsunuz. Benim yatırımım hakkında fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi de merak ediyorum. YTD yazmanıza gerek yok, yaza da bilirsiniz fark etmez, ben zaten direk başkasının lafıyla iş yapacak biri değilim, sadece dediğim gibi fikirlerinizi merak ediyorum. Yapmış bile olsam kimseyi şikayet etmem içiniz rahat olsun.

Teşekkürler.

Son düzenleme:

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
539
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güncel

Adem Türk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
647
İsim
Adem Türk
ben öğrenciyken kripto işine girdim %100 kar da yaptım %90 zarar da yaptım hiç belli olmuyor öğrenmesi uzun iş altından dövizden devam et sen hatta 20-30k biriktirirsin elektrikli scooter motor tarzı şeyler al hem kullanırsın hem ileride satarsın piyasası nasıl olur bilmem ama o da bir araç sonuçta araba alacak halin yok öğrenciyken doların 28e kadar yolu var diye tahmin ediyorum ama yine de riskli yine saçma sapan bir uygulama çıkartıp mağdur eder bu hükümet

Dahası  
Reaksiyon skoru
230
İsim
Furkan Sünney
Dostum ben dolar alıp platin işine girmiştim. 800 civarına gelince yüklü alıp 4-5 ay bekliyorum 1000 lere tekrar çıktığında tekrar satıp dolarda bekletiyorum. ytd

oguz13

80+ Bronze
Öncelikle yatırım tavsiyesi değildir :LOL:
Bence risklide olsa kripto daha mantıklı gibi. Çünkü böyle
kar etmek aşırı zor. Zaten etsende pek bir işe yaramıyor.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
539
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle yatırım tavsiyesi değildir :LOL:
Bence risklide olsa kripto daha mantıklı gibi. Çünkü böyle
kar etmek aşırı zor. Zaten etsende pek bir işe yaramıyor.
Aynen hocam, dolar işini bıraktım, artık altın ve kripto yatırımı yapıcam. Altın ve kripto dolar bazında da kazandırıyor. Kriptoda da kötü tecrübelerim oldu baya zamanında, o yüzden Binance TR'den sadece BTC, ETH ve BNB almayı düşünüyorum.

Top Bottom