Neler Yeni

okuldan artık çok sıkıldım

ryangosling

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
387
İsim
Can Geri
11.sınıf öğrencisiyim yaklaşık 1 yıldır panik atak ve okb(takıntı) ile uğraşıyorum ve bunlardan dolayı bir türlü derslere başlayamadım. şuanda ne ders çalışmayı becerebiliyorum ne de dersleri anlamayı. eve geldiğimde hiç bir şey öğrenmediğimi hatırlıyorum ve daha da kötü oluyorum. konu anlatım kitaplarını açıyorum fakat sanarsınız fransızca gibi yazılar(hiç bir şey anlamıyorum).seneye yks var arkadaşlarlarım tyt bitirdi ayt 50 60 net yapıyorlar ben daha 35 tyt (zorla) 2-3 ayt neti yapabiliyorum. hocalarla konuştuğumda panik atak, ders çalışmadığım için(sorumluluklarımı yerine getirmediğimden) oluyormuş. ailem de ya iyi bir yere girersin ya da sanayiye gidersin, seni 12 yıl özele verdik bi b#k olamadın diyolar. okulu kazansam ülkenin durumu belli (işsizlik, ekonomi, ayrımcılık...) ders çalışınca panik atak tetikleniyor, çalışmayınca seneye olan yks sınavı aklıma geliyor ve bu sefer de bunun için stres yapıyorum. ne yapabilirim?

Splixson

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,121
İsim
Furkan ŞENGÜL
okuma o zaman, git çalış herkes okumak zorunda değil
Mesaj otomatik birleştirildi:

bizim matematikçi hep der okumuyosan git meslek öğren iş yap

ryangosling

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
387
İsim
Can Geri
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
okuma o zaman, git çalış herkes okumak zorunda değil
Mesaj otomatik birleştirildi:

bizim matematikçi hep der okumuyosan git meslek öğren iş yap
e ailem demiycek mi biz seni okuttuk o kadar adam ol diye sen gittin sanayiye

FlyperX

80+ Silver
En İyi Cevap
2
sen her yıl oğluna 60 70k para ver ,oğlun sanayide 12 saat asgari ücret için çalışsın. sence hangi aile ister
Sanayide herkes asgari ücret kazanmıyor git usta olabileceğin bir işte çalış o zaman baya iyi paralar kazanırsın zaten.

zargan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
201
İsim
Alperen kaya
11.sınıf öğrencisiyim yaklaşık 1 yıldır panik atak ve okb(takıntı) ile uğraşıyorum ve bunlardan dolayı bir türlü derslere başlayamadım. şuanda ne ders çalışmayı becerebiliyorum ne de dersleri anlamayı. eve geldiğimde hiç bir şey öğrenmediğimi hatırlıyorum ve daha da kötü oluyorum. konu anlatım kitaplarını açıyorum fakat sanarsınız fransızca gibi yazılar(hiç bir şey anlamıyorum).seneye yks var arkadaşlarlarım tyt bitirdi ayt 50 60 net yapıyorlar ben daha 35 tyt (zorla) 2-3 ayt neti yapabiliyorum. hocalarla konuştuğumda panik atak, ders çalışmadığım için(sorumluluklarımı yerine getirmediğimden) oluyormuş. ailem de ya iyi bir yere girersin ya da sanayiye gidersin, seni 12 yıl özele verdik bi b#k olamadın diyolar. okulu kazansam ülkenin durumu belli (işsizlik, ekonomi, ayrımcılık...) ders çalışınca panik atak tetikleniyor, çalışmayınca seneye olan yks sınavı aklıma geliyor ve bu sefer de bunun için stres yapıyorum. ne yapabilirim?
1 senen var aslanım dayan belki o dayanma senin hayatını kurtarabilir (ne olacağına baglı biraz)

Yasin Çınar

80+ Bronze
Daha çoğu kişi çalışmaya başlamadı rahat halledersin bende 11.sınıfım 15 tatilde adam gibi çalışmaya başlayacağım diyordum daha kitabın yüzünü açmadım.

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Şuan keşke küçükken sanayide çalışıyor olsaydım diyorum. En az 2 evim bir sürü arabam olurdu 😂

MrBeast

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,438
İsim
Utku
İlgilendiği Kategoriler
Girişimcilik , e-ticaret , print on demand , shopify , saatler , arabalar , bilgisayar
sen her yıl oğluna 60 70k para ver ,oğlun sanayide 12 saat asgari ücret için çalışsın. sence hangi aile ister
porsche cayenne turbo ‘ya binen tanıdıgım var ne asgarisi la dedigim sey %0.1 lik bi kesim icin gecerli ama cıraklıktan yukselip kendi yerini acan insan sayisi da fazla.

Ensy58

80+ Bronze
1 2 sene sonra meslek öğrendiğinde o paranın 2 katını getireceksin zaten ailene benim düşüncem odtü itü gibi çok üst üniversitelere girilmedikçe okumanın bir anlamı yok çünkü iş imkanı çok az

Timci

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Fehim Şalış
1 2 sene sonra meslek öğrendiğinde o paranın 2 katını getireceksin zaten ailene benim düşüncem odtü itü gibi çok üst üniversitelere girilmedikçe okumanın bir anlamı yok çünkü iş imkanı çok az
Hocam yaş kaç bilmiyorum ama şu okul okuma git usta ol verdiğin paranın 2-3 katını kazanacaksın olayları çok pollyannacılık farkında mısınız? Herkes öğrenmiş meslek öğrendiğinde okuduğundan çok daha fazla para kazanacaksın. Oturduğun muhit veya semte bak. Sanayi sitelerini bir gez. Kaç tane gelir düzeyi yüksek usta var? Kaç tanesi rahat? Şu uçuk ve iyimser fikirleri artık bırakın.

Top Bottom