Neler Yeni

Okulu ciddiye almalı mıyım ? Yurt dışına geri dönmelimiyim ?

cagdascelebi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
768
İsim
Çağdaş ÇELEBİ
Instagram
cagdas_celebi
Steam
cagdascelebi
Facebook
cagdasclbi
Twitter
cagdasclbi
Discord
! 𝓔𝓥𝓘̇𝓝𝓓𝓐𝓡 +𝟮𝟯#0001
Fransa.

Aramun

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Ahmet Akın
Oradaki kasiyerin aldığı brüt. Vergileri düşürünce 3000 Avro'dan geriye 1200 Avro kalıyor. En kötü evin kirası 1000 Avro. Geriye kalıyor 200 Avro. Bunda da Elektrik, Su, Çöp vergileri daha düşülecek. Seninkisi hayal kurup, gerçek sanmak.
sokak ropörtajlarında ki AKP li gurbetciler gibisin aynı argümanlar ama hepsi burada daire almaktan çiğerleri soluyor ne hikmetse geriye kalan 200 eurodan para biriktirip nasıl alabiliyorlar acaba :)

İceWolf

80+ Silver
Türkiyede iyi mesleki bilgisi ve eğitimi olanlar iş bulup gidiyor Avrupaya. Avrupada 40 sene çalışmış hatta vatandaşlığı ve çalışma hakkıda olanlar Avrupayı terkedip buraya geri dönüyor. Ama Türkiyede yaşayan ve geçerlli mesleği olmayıp Avrupanında almadığı tipler sürekli Avrupayı övüyor. Yetmiyor bide hiç Avrupa görmemiş tipler, 40 sene Avrupada yaşamış insanlara Avrupayı öğretmeye çalışıyorlar. Enteresan bir kısırdöngü dönüp duruyor.

Star trek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
951
İsim
Mehmet bozan
sokak ropörtajlarında ki AKP li gurbetciler gibisin aynı argümanlar ama hepsi burada daire almaktan çiğerleri soluyor ne hikmetse geriye kalan 200 eurodan para biriktirip nasıl alabiliyorlar acaba :)
Çoğunun götündeki donu bile ödünç.

Kazananlar ailece çalışıyordu eskiden. 6 kişi birden. Ve hepsi aynı potaya atıyordu paraları. Bazen çaktırmadan tamamını götürenler çıkabiliyordu ve böyle şeyler duyulunca pota modası da mazide kaldı. Şimdiki genç gurbetçi nesil çoğunlukla yalnız yada arkadaş ile yaşıyor. Tatile bile artık zor geliyorlar.

Alman gençler bile bazen ev grupları kurup, 6-7 kişi birlikte oturuyorlar. Genelde sevgili ile birlikte yaşayanlar yaygın. Her iki durumda bazen ayrılma durumları oluyor. Böyle olunca da fazla yük olmasın diye, kavgacı tipler fazla eşya bulundurmazlar.

Almaya'da evsizlerin sayısı bir milyonun üzerinde olduğu tahmin ediliyor.

Varsa yabancı dilin "homeless in ...." Gibi terimleri Google da araştırabilirsin.

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
979
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Notebook önerisi- tenik sorun

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
Merhaba Manisanın /Akhisar ilçesinde iyi sayılan bir anadolu lisesinde okuyorum. Ve dersler ile pek haşır neşir değilim. (Ortaokulda ort 95 di) . Ben fransa doğumluyum 5 sene önce Türkiye'ye taşındık, ülkenin ekonomik ve işsizlik durumunu görünce pekde okuma hevesim kalmadı. Hocalarıma sorduğumda hepsi hatayı buraya gelerek yapmışsınız dedi. Geri dönme imkanım var , Fransız vatandaşıyım zaten. Ve yakında bölüm seçmem lazım aklımda bilgisayar ile ilgili bir bölüm var ,bu konuya merakım var hevesliyim. Ama notlarım bu dönem pekde iyi sayilmaz . Yani okusam ne olcam diyip motivasyonunu kendi kendime bitiriyom. Yani okulu ciddiye alıp notlarımı duzelteyim mi yoksa Fransa'ya dönerim diyip görmezden mi geliyim. Bana tavsiye verirmisiniz .veya düşünceniz nedir.
Bence git orada oku. Ben olsam 1 dakika bile durmam.

En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,516
İsim
.
Merhaba Manisanın /Akhisar ilçesinde iyi sayılan bir anadolu lisesinde okuyorum. Ve dersler ile pek haşır neşir değilim. (Ortaokulda ort 95 di) . Ben fransa doğumluyum 5 sene önce Türkiye'ye taşındık, ülkenin ekonomik ve işsizlik durumunu görünce pekde okuma hevesim kalmadı. Hocalarıma sorduğumda hepsi hatayı buraya gelerek yapmışsınız dedi. Geri dönme imkanım var , Fransız vatandaşıyım zaten. Ve yakında bölüm seçmem lazım aklımda bilgisayar ile ilgili bir bölüm var ,bu konuya merakım var hevesliyim. Ama notlarım bu dönem pekde iyi sayilmaz . Yani okusam ne olcam diyip motivasyonunu kendi kendime bitiriyom. Yani okulu ciddiye alıp notlarımı duzelteyim mi yoksa Fransa'ya dönerim diyip görmezden mi geliyim. Bana tavsiye verirmisiniz .veya düşünceniz nedir.
Hiç okul mokul umrumda olmadan giderdim bu ülkeden.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,956
Üyeler
140,276
Son üye
RainbowWartiME
Top Bottom