Neler Yeni

Omega-S Soğutucu Önerisi

kaege

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ege El
Merhaba.

Omega-S sistemde PNY ekran kartı 70 dereceyi geçmedi İzmir sıcağında. İşlemci ise oyunlarda max. 80 dereceyi gördü. Şimdilik gayet ideal değerler ama ilerleyen zamanlarda işlemciyi 5600, hatta render vb. işlerim için uygun olursa ryzen 7 tercih etmeyi düşünüyorum. Stok soğutucunun bu durumda yetersiz kalabileceğini düşünerek şu an bir soğutucu edinerek altyapısını hazırlamayı düşünüyorum.

İİlk etapta kaliteli bir hava soğutucu düşünüyordum, sıvı soğutma konusunda bilgimin kısıtlı olmasından dolayı. Arctic Freezer 34 e-sports Duo ve ID-Cooling Se-224-xt modellerini gözüme kestirmiştim araştırmalarım sonucu. Ama Thermaltake H330 kasanın desteklediği max. Cpu soğutucu boyutu 150mm olarak görünüyor resmi sitede. Kule tipi soğutucuların hemen hepsi 150mm'den fazla anladığım kadarıyla. Kasanın içini ölçtüğüm kadarıyla, 15 cmden biraz fazla anakart ile temperli cam arası. Ama tam emin olamadım tabii ki.

Biraz daha para vermeyi göze alara sıvı soğutmayı tercih et fikri yerleşmeye başladı aklıma. İki model arasında da gidiyorum şu anda. Cooler Master ML240L v2 vatanda 1460 TL seviyesinde. Ekipmanlarımın hepsi Corsair ekosistemi olduğu için Corsair H100 RGB 240mm de (QP'de 1900 TL) seçeneklerim arasında.

Bu konuda bilgim kısıtlı olduğu için size danışmak istedim. Hem kule tipi soğutucu, hem de sıvı soğutma konularında yol gösterebilirseniz sevinirim. Sıvı soğutmalar kasa ile uyumlu mudur, radyatör ve fanları nereye konumlandırmak daha doğru olur?

TThermaltake H330
Asus Prime B450m K-II

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
955,111
Üyeler