Neler Yeni

Organlarımı bağışlamak istiyorum

Sirius Blackw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,553
İsim
Patiayak
Discord
LAOZİN#0758
Öldüğümde organlarımı bağışlamak istiyorum fakat hiç bir bilgim yok süreç hakkında nereye başvurmam lazım?Direkt hastaneye gidip sorsam yönlendirme yapılır mı?Bir de belli başlı kriterler nedir?Alkol ve sigara kullanımı engel mi bağışlamama.Yardımcı olanlara teşekkürler ederim.

Golf 4 R32

80+ Silver
"Öldükten sonra kullanılmak üzere organlarınızı bağışlamak için büyük hastanelerin organ bağış ünitelerine ya da Türkiye Organ Nakli Vakfına başvurabilirsiniz. Burada iki tanık huzurunda bu isteğinizi beyan ederek imzalayacağınız organ bağış formu ile size bir organ bağış kartı verilecektir."

Sirius Blackw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,553
İsim
Patiayak
Discord
LAOZİN#0758
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
"Öldükten sonra kullanılmak üzere organlarınızı bağışlamak için büyük hastanelerin organ bağış ünitelerine ya da Türkiye Organ Nakli Vakfına başvurabilirsiniz. Burada iki tanık huzurunda bu isteğinizi beyan ederek imzalayacağınız organ bağış formu ile size bir organ bağış kartı verilecektir."
2 Tanık dediği herhangi bir arkadaşım olur mu?Ailem bu işi pek onaylamıyor.

ege001

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,868
İsim
ege erdem demirelli
E nabiz uzerinden yapilabiliyordu en son.

Sirius Blackw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,553
İsim
Patiayak
Discord
LAOZİN#0758
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
692
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
Telefondan e nabıza girip onay veriyorsun. Zaten Sağlık geçmişnin bütün verileri E nabızda toplanıyor. Röntgenler ameliyatlar sonuçlar hastalıkların vs vs. Hastanelerde o yoğunlukta bunun için işlem yapacaklarını sanmam. Yüksek ihtimalle E Nabıza yönlendirecekler seni.

kemal k.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
176
İsim
Kemal
Hocam karar sizin organ bağışına uygun olursa bagislarsiniz tabi e nabizda felan öyle bı ekran vardı sanırım bir kontrol ediniz bide her ne olursa olsun senin organlarını almazlar sigarayı felan dert etme :)

Sirius Blackw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,553
İsim
Patiayak
Discord
LAOZİN#0758
Hocam karar sizin organ bağışına uygun olursa bagislarsiniz tabi e nabizda felan öyle bı ekran vardı sanırım bir kontrol ediniz bide her ne olursa olsun senin organlarını almazlar sigarayı felan dert etme :)
Niye almıyolar olm süs olsun diyemi bağışlıyoz

kemal k.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
176
İsim
Kemal
Niye almıyolar olm süs olsun diyemi bağışlıyoz
Ondan değil senin organlarını alabilmeleri için hastanede ölmen lazım :) yani bitkisel hayatta olacaksın da sonra zaten kurtuluşun yok diyelim o zaman senin organları bir güzel alırlar ama atıyorum evde öldün kaldın işte o zaman senin organlar bir işe yaramaz ( biyoloğum)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ondan değil senin organlarını alabilmeleri için hastanede ölmen lazım :) yani bitkisel hayatta olacaksın da sonra zaten kurtuluşun yok diyelim o zaman senin organları bir güzel alırlar ama atıyorum evde öldün kaldın işte o zaman senin organlar bir işe yaramaz ( biyoloğum)
Bu arada yukarıda oto düzeltme yanlış yazmış bende yeni farkettim her ne olursa olsun almazlar olmuş otasi yani belirli durumlara göre alırlar anlamında da yanlış yazılmış onu duzelteyim

Shaw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,556
İsim
Fatih
Öldüğümde organlarımı bağışlamak istiyorum fakat hiç bir bilgim yok süreç hakkında nereye başvurmam lazım?Direkt hastaneye gidip sorsam yönlendirme yapılır mı?Bir de belli başlı kriterler nedir?Alkol ve sigara kullanımı engel mi bağışlamama.Yardımcı olanlara teşekkürler ederim.
E nabızdan oluyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
842
İsim
Talha Açıkgöz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada yukarıda oto düzeltme yanlış yazmış bende yeni farkettim her ne olursa olsun almazlar olmuş otasi yani belirli durumlara göre alırlar anlamında da yanlış yazılmış onu duzelteyim
Hocam o kadarda değil ya saatlerce kaldıysa cesedi tamam ama 30 dk dan fln bişey olur mu siz benden daha iyi bilirsiniz cevaplarsanız sevinirim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,297
Üyeler
156,309
Son üye
talh
Top Bottom