Neler Yeni

Ortalama Oem bilgisayar ne kadar sürede toplanır ?

K709

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
K709
Arkadaşlar size bir sorum olacak ortalama OEM bilgisayar toplama süresi ne kadar sürer ?

Son düzenleme:

beskazalichinese

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
970
İsim
Sadettin Y
ne yapcagini bildikten sonra 30-40 dk ya halledilir hocam. 2 saat biraz cok bence. He tabi ürünleri kutularından cıkartmak vs vs sureleri eklersek belki süre 1 saati geçebilir.

Aykut D.

80+ Gold
Arkadaşlar size bir sorum olacak ortalama OEM bilgisayar toplama süresi ne kadar sürer ? Adını veremeyeceğim büyük bir teknoloji market firmasında benden 20 dk da OEM bilgisayar toplamamı istiyorlar, bu arada ben teknik servis çalışanıyım yani benden ortalama 2 saat vermelerini istiyorum, parçaların takılmasında (ön panel bağlantıları takarken birçok kez deniyorum ) sürekli kontrol ediyorum, müşteriler gaming kasa toplarken çok yüksek meblağ ödedikleri için özen göstermeye çalışıyorum, sizce hata bende mi yoksa bana 20 dk da bilgisayar toplama mı isteyen yetkili çalışanlarımda mı ( bu arada yetkili çalışanlarımdan biri bana 5 dk da kasa toplayabileceğini söyledi) bu konuyu size sormak istedim, görüşleriniz benim için çok önemli olacaktır.
2 saat uzun birsüre işin gerçeği 1 saat makul olanı 20Dk evet kısa bir süre. Is çoksa kablolamayi iyi yapamazsin kısa sürede.

Mert

80+ Silver
Yarım saat yeterli. Hazır sistemlerde inanılmaz kalitede bir kablolama yapılmıyor.

K709

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
K709
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
20-30 dakika makul bir süre.
Hocam windows 11 zaten 15 dk da kuruluyor kalan 15 dk da ürünleri kutudan çıkarıp tek tek montajını yarın yamalak mı yapayım
Mesaj otomatik birleştirildi:

ne yapcagini bildikten sonra 30-40 dk ya halledilir hocam. 2 saat biraz cok bence. He tabi ürünleri kutularından cıkartmak vs vs sureleri eklersek belki süre 1 saati geçebilir.

Son düzenleme:

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,407
İsim
Yusuf
Arkadaşlar size bir sorum olacak ortalama OEM bilgisayar toplama süresi ne kadar sürer ? Adını veremeyeceğim büyük bir teknoloji market firmasında benden 20 dk da OEM bilgisayar toplamamı istiyorlar, bu arada ben teknik servis çalışanıyım yani benden ortalama 2 saat vermelerini istiyorum, parçaların takılmasında (ön panel bağlantıları takarken birçok kez deniyorum ) sürekli kontrol ediyorum, müşteriler gaming kasa toplarken çok yüksek meblağ ödedikleri için özen göstermeye çalışıyorum, sizce hata bende mi yoksa bana 20 dk da bilgisayar toplama mı isteyen yetkili çalışanlarımda mı ( bu arada yetkili çalışanlarımdan biri bana 5 dk da kasa toplayabileceğini söyledi) bu konuyu size sormak istedim, görüşleriniz benim için çok önemli olacaktır.
valla ben kendi sistemimi 15dkda falan topluyorum. anakart ssd işlemci ram 5 dk alıyor zaten onu alıp kasaya takman 5dk ekran kartı psu oturtup kablolaman 5dk. yada ben pratiğe bağladım. çünkü en çok süre aslında kablolalamada yaşanıyor ama pratik yönetimi bulunca çok kısa sürüyor.

K709

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
K709
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
valla ben kendi sistemimi 15dkda falan topluyorum. anakart ssd işlemci ram 5 dk alıyor zaten onu alıp kasaya takman 5dk ekran kartı psu oturtup kablolaman 5dk. yada ben pratiğe bağladım. çünkü en çok süre aslında kablolalamada yaşanıyor ama pratik yönetimi bulunca çok kısa sürüyor.
:) bende kendi kasamı ezberlediğim için 10'da bile toplarım lakin konu kendi kasam değil müşterinin aldığı OEM bilgisayarı 20 dk toplama :unsure:

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,407
İsim
Yusuf
:) bende kendi kasamı ezberlediğim için 10'da bile toplarım lakin konu kendi kasam değil müşterinin aldığı OEM bilgisayarı 20 dk toplama :unsure:
valla bro hani süre alacak şeyler kallavi bir sıvı soğutma/kuletipi ve psu kablolaması bunun dışındakilerin süre alacağını pek sanmıyorum. sıvı soğutmada +15dk ekler gibime geliyor. yorucu olacağı kesin ama sistem toplamayı zevk için yapan varsa olur gibi. yeni başlayan için süre az gelebilir ben 15 yıldır yapıyorum bunu mecidiyeköyde bilgisayarcıda ilk işe başladığımda benimde 1 saatimi alıyordu.

• Beğen
Reaksiyonlar: K709

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,197
İsim
uwu
Hocam windows 11 zaten 15 dk da kuruluyor kalan 15 dk da ürünleri kutudan çıkarıp tek tek montajını yarın yamalak mı yapayım

Hocam ürünleri ben satsam 30-40 dk da toplarım lakin geçen adama bir kasa satmışlar, içinde intel i7 13. Nesil işlemci, sıvı soğutma var güzel ama ne yazık ki işlemci soketi ile uyumlu olmayan model sıvı soğutma satmışlar, onu iade edin diyorum bana i7 ile uyumlu hava soğutmalı ürün verin diyorum ellerimde kalmamış bu sefer baştan işlemciyi değiştiriyorlar i5 takıyorum, her kasanın içinde psu çıkıyor sanıyorlar psu nerede diyorum; aa kasanın içinden çıkıyor sanıyorduk falan diyorlar yani kısaca sürekli aksilik çıktığı için ben de ortalama 1.5-2 saat sürüyor dedim. Arkadaşlar ürünler uyumsuz çıkar ve iade falan edilirse kasada iade belgesi falan oluşturmaları gerekiyor oda ortalam 15 dk falan tutuyor yani sizce hata bende mi?
bunu çalıştığın yere söylemelisin şu şu çalışanın pek teknik bilgisi yok diye o yüzden gecikiyor diye hata asla sende değil yanında kinlerde hepsi değil ama yani lga 1700 sokete büyük ihtimal lga 1200 dür o sıvı soğutmayı satana biraz sıkıstıracaklar

K709

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
K709
valla bro hani süre alacak şeyler kallavi bir sıvı soğutma/kuletipi ve psu kablolaması bunun dışındakilerin süre alacağını pek sanmıyorum. sıvı soğutmada +15dk ekler gibime geliyor. yorucu olacağı kesin ama sistem toplamayı zevk için yapan varsa olur gibi. yeni başlayan için süre az gelebilir ben 15 yıldır yapıyorum bunu mecidiyeköyde bilgisayarcıda ilk işe başladığımda benimde 1 saatimi alıyordu.
Doğru söylüyorsun profesyonel kasa toplamaya yeni başladım :) parçalar da sorun olmasa 1 saatimi anca alır.

bunu çalıştığın yere söylemelisin şu şu çalışanın pek teknik bilgisi yok diye o yüzden gecikiyor diye hata asla sende değil yanında kinlerde hepsi değil ama yani lga 1700 sokete büyük ihtimal lga 1200 dür o sıvı soğutmayı satana biraz sıkıstıracaklar

Son düzenleme:

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,197
İsim
uwu
Doğru söylüyorsun profesyonel kasa toplamaya yeni başladım :) parçalar da sorun olmasa 1 saatimi anca alır.

Kaç kere söyledim dinlemediler, kasa toplamayı bilen tek ben olduğum için baskı genelde bana oluyor ; bende dedim bir oyuncu kasası en ortalama 2 saatte toplanır.
1 gün toplamim bir gün boyunca kasa satamazsınız derdim ve iddia ya girerse maaşıma ½50 zam isterdim tabi patron insafiliyetliyse büyük konuşursan oda durum anlar yada test gibi yada aynı ürünlerle toplamamızı isteyin gibi bi şey söyle çünkü etrafında o işten anlamayan ortam olursa yaptığın işten zevk almazsın ve bu zamanla stres ve bağimlılık yapan maddelere bulaşmana temelli olur

Top Bottom