Neler Yeni

Otomotiv Mühendisliği okumak ne kadar mantıklı ?

NZXT

80+ Bronze
şans.
Olabilir de olmayabilir de garantisi yok sadece oranları değiştirirsin bunları yaparak.
Daha az red yersin belki ama red yersin gene
Kısacana seviyorsanız okuyun sevmiyorsanız o bölümden uzak durun her bölüm için herkese diyorum bunu.
bir şehir bir üniversite için sevmediğiniz şeyleri seçip yakmayın kendinizi
Haklısınız hocam risk alacağım gibi gözüküyor şimdiden başladım biraz çizim çalışmalarına umarım hayırlısı olur ve pişman olmam sağ olun yorumlarınız için.

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Haklısınız hocam risk alacağım gibi gözüküyor şimdiden başladım biraz çizim çalışmalarına umarım hayırlısı olur ve pişman olmam sağ olun yorumlarınız için.
ne demek.
Tavsiyem çağa göre siz de şekillenin dili söylemiyorum artık.
Alanınızla ilgili dersini görmeyecekseniz bile ilginizi çekiyorsa peşine düşün derim ekstra olarak

• Beğen
Reaksiyonlar: NZXT

Mert

80+ Silver
Makine mühendisliği daha mantıklı, makine mühendisiyim, sonuçlar çıktıktan sonra tercih döneminde bana yazabilirsin.

NZXT

80+ Bronze
ne demek.
Tavsiyem çağa göre siz de şekillenin dili söylemiyorum artık.
Alanınızla ilgili dersini görmeyecekseniz bile ilginizi çekiyorsa peşine düşün derim ekstra olarak
Haklısınız hocam ilk tercihimi otomotiv mühendisliğine yapıcam. Kendimi her alanda geliştirip başarılı bir mühendis olacağımı düşünüyorum hayırlısı olur inşallah.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Makine mühendisliği daha mantıklı, makine mühendisiyim, sonuçlar çıktıktan sonra tercih döneminde bana yazabilirsin.
Tabi hocam yazarım teşekkür ederim. Eğer kazanıp başlarsam üniversiteye. Yazıcam buraya umarım istediğim gibi olur her şey.

Kontfire

80+ Silver
Selamlar Otomotiv mühendisiyim, Bizim sektörde işe girmek istiyorsan ya çizim bileceksin ya da analiz simülasyon programlarına hakim olacaksın. Derste ne gördüğünün bir önemi yok piyasada bu dediğim programları bilirsen aç kalmazsın.

Ben robotik simülasyon mühendisliği yapıyorum şu an. Robot programlaması ve üretim hatlarının simüle edilmesini gerçektiriyorum . Ha dersen ki otomotivle ne alakası var, otomotiv üretim bantları full otomasyon oldu nerdeyse :) Togg un robotlarının bir kısmını ben programladım ve simüle ettim bununla birlikte Ford Tr ve Romanya da çalıştım.

• Beğen

NZXT

80+ Bronze
Selamlar Otomotiv mühendisiyim, Bizim sektörde işe girmek istiyorsan ya çizim bileceksin ya da analiz simülasyon programlarına hakim olacaksın. Derste ne gördüğünün bir önemi yok piyasada bu dediğim programları bilirsen aç kalmazsın.

Ben robotik simülasyon mühendisliği yapıyorum şu an. Robot programlaması ve üretim hatlarının simüle edilmesini gerçektiriyorum . Ha dersen ki otomotivle ne alakası var, otomotiv üretim bantları full otomasyon oldu nerdeyse :) Togg un robotlarının bir kısmını ben programladım ve simüle ettim bununla birlikte Ford Tr ve Romanya da çalıştım.
Hocam öncelikle kıymetli yorumunuz için minnettarım. Konuda belirttiğim gibi küçük yaşlardan beri otomobillere merak duyuyorum ve bu işi sevgiyle yapabileceğimi düşünüyorum. Çizimi halledebileceğimi düşünüyorum şimdiden başladım AutoCAD gibi çizim uygulamalarında çalışmaya. Bakalım umarım bu sene kazanabilirim otomotiv mühendisliğini.

Kontfire

80+ Silver
Hocam öncelikle kıymetli yorumunuz için minnettarım. Konuda belirttiğim gibi küçük yaşlardan beri otomobillere merak duyuyorum ve bu işi sevgiyle yapabileceğimi düşünüyorum. Çizimi halledebileceğimi düşünüyorum şimdiden başladım AutoCAD gibi çizim uygulamalarında çalışmaya. Bakalım umarım bu sene kazanabilirim otomotiv mühendisliğini.
Dostum autocad i bir haftada çözersin, asıl olarak solidworks ve Nx öğrenmen lazım. Yanına Ansys kattın mı para olaylarını düşünmene gerek kalmaz . Gerekirse saçma sapan derslere girme ama bu programları öğren. İşe girerken kimse ortalamana bakmıyor çünkü. Keşke birisi de bana ben üniye başlamadan önce söyleseydi :)

İng i söylemiyorum bile onu zaten geliştir o.O2

• Beğen

NZXT

80+ Bronze
Dostum autocad i bir haftada çözersin, asıl olarak solidworks ve Nx öğrenmen lazım. Yanına Ansys kattın mı para olaylarını düşünmene gerek kalmaz . Gerekirse saçma sapan derslere girme ama bu programları öğren. İşe girerken kimse ortalamana bakmıyor çünkü. Keşke birisi de bana ben üniye başlamadan önce söyleseydi :)

Çok sağolun hocam bu dediğiniz programların linkini atabilirmisiniz acaba erkenden başlarım çalışmaya.

Kontfire

80+ Silver
Çok sağolun hocam bu dediğiniz programların linkini atabilirmisiniz acaba erkenden başlarım çalışmaya.
Rica ederim dostum

Diğeri de solidworks zaten

NZXT

80+ Bronze
Rica ederim dostum

Diğeri de solidworks zaten
Çok sağolun hocam, bunların demo sürümleride var galiba, demo sürümü bittikten sonra tam sürümünü satın almayı düşünüyorum.

Kontfire

80+ Silver
Çok sağolun hocam, bunların demo sürümleride var galiba, demo sürümü bittikten sonra tam sürümünü satın almayı düşünüyorum.
Öğrenci hesapları olma ihtimali var, ansys i crackli bulursun zaten. Solid de öğrenci hesabı ücretsiz oluyor. Nx i crack bulamazsan firmaya ing mail yaz , öğrenciyim öğrenmek için lisans istiyorum diye belki verirler bir key :)

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,302
İsim
Ahmet Sevinç

hocam şimdi bu programları öğrenmek için ne kadar bir süre ayırmamız gerekiyor
özelden daha detaylı sorabilirsen yardımcı olurum
eğer gerçekten dediğin gibi makineyle uğraşmayı resim çizmeyi modellemeyi seviyorsan asla işsiz kalmazsın özellikle resim büyük etken yapamayan çok var
Her mühendislikte mutlaka çizim var
mühendislik normalde 4e ayrılır
makine mühendisliği
elektrik mühendisliği
inşaat mühendisliği
otomotiv mühendisliği
en yoğun piyasanın çoğunu oluşturan mühendislikler budur
mesela makine mühendisi birinin otomotiv sektöründe çalışma oranı
otomotiv mühendisinin makinede çalışmasına oranla daha fazladır
çünkü makine daha genel ve donanımlıdır
gibi gibi yazılcak çok şey var
Mesaj otomatik birleştirildi:

yapacağın işe bağlı birazda kendini geliştirmek ama mutlaka kendini geliştir
eğer pek iyi değilsen canın sıkılıyosa vs. hiç atlama git gide daha çok zorlaşçak ve katlanılması en zor bölümlerden biri mühendisliktir özelliklede makinedir
hocam merhaba benimde bir sorum olacak
şimdi bu 4 meslek grubu için bayağı aranıyor demişsiniz fakat baktığım zaman elektrik dışında hepsi çizim ve tasarım programı istiyor gibi bu konuda elektrik mühendisliği nasıl
ayrıca bilgisayar mühendisliği iş bulma konusunda zorlanır mı veya artık gelecek vaat ediyor mu?

Akhisarli45

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
327
İsim
Berke
Mühendislik okuyan biri olarak Otomotiv yerine makina mühendisliği tercih edin, son sınıfta seçmeli derslerisinizi otomotiv üzerine alırsınız. O konuda geliştirirsiniz.

Top Bottom