Neler Yeni

Over current have been detected on your USB device hatası

Extroy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Şerif Metehan Akça
Merhaba arkadaşlar. Geçtiğimiz haftalarda benim sistemimdeki güç kaynağı anlık elektrik kesintisi sonucu yanmıştı ve garantiye göndermiştim. Bugün yenisi geldi ve sisteme taktım fakat başlıkta ve fotoğrafta belirttiğim hatayı alıyorum. Ekran kartımı farklı bir bilgisayarda deneme şansım oldu, çalışıyor herhangi bir sorunu yok. Kasanın USB bağlantılarını anakart üzerinden söktüm, anakart üzerindeki portlarda da herhangi bir kablo takılı değil fakat yine bu sorunu almaya devam ettim. BIOS pilini çıkarıp taktım işe yaramadı, jumper yardımı ile denedim yine işe yaramadı. Daha sonra anakart üzerideki USB 3.0 portlarına klavye ve mouse taktığımda sisteme güç verdiğimde ekipmanların çalışmadığını gözlemledim, ekipmanları USB 2.0 portuna taktığımda çalıştığını fark ettim. Tüm bunların sonucunda anakartta sorun var gibi gözüküyor. Anakartımın modeli MSI B450M-A Pro Max, sizlerin bu konu hakkındaki düşüncesi nedir tek sıkıntı USB 3.0 portlarında mıdır, sırf bu yüzden mi sistem kendini korumaya alıyordur acaba? İşlemciye bir zararı olmuş mudur bu elektrik kesintisinden kaynaklanan PSU yanmasının acaba? Bahsettiğim gibi ekran kartım çalışıyor fakat diğer parçaları test edememiştim. Bir de MSI tarafı mağdur etmez değil mi bu konuda beni? Bildiklerinizi ve fikirlerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim, iyi günler dilerim.

Ekler

• WhatsApp Image 2022-09-17 at 15.13.25.jpeg
    WhatsApp Image 2022-09-17 at 15.13.25.jpeg
    74.9 KB · Hit: 30
Top Bottom