Neler Yeni

Oyun oynamaktan nasıl keyif alınır?

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
At avrat silah
Arkadaşlar Ghost of Tsuşima oyunu mesela çok güzel grafikleri var.
GoW oyunu hem güzel grafikleri var, hem sinematiği çok iyi, hem de oynanışı falan çok iyi,
Daha niceleri; Zelda, Elden Ring, Dark Souls Remastered, Sekiro falan ...
Yada güzel indie oyunlar.
Ama arkadaşlar hiç eğlenceli ve keyifli gelmiyor. Anlamsızca zaman kaybı gibi hissediyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
At avrat silah
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
populer kulturun kolesi olma o oyunlari sevmek zorunda degilsin kendi sevdigin turde oyunlar oyna
Yok ki işte. En sevdiğim olarak GoW 2018 PC diyebilirim. Saydıklarım zaten top-tier. Burda olmayan oyunlar benim için iyi değil zaten. Örnek Baldur Gate 3. En çok da o popüler kültü oyunu ve hyple oyun bence.

xTURANN

80+ Silver
Yok ki işte. En sevdiğim olarak GoW 2018 PC diyebilirim.
Muhtemelen hikaye seviyorsun.
GoW Ragnarök Çıkacak Eylülde, Onu Bekle.
Ayrıca başka hangi oyunları oynadın ? CS, Minecraft v.b fark etmez, söyleyebilirsin. Sevdiğin türü bulalım ona göre öneri yapalım..

Knispel

80+ Bronze
Son zamanlarda başıma gelen olayı yaşıyorsun gibi. Neredeyse 1 yıldır hiç bir oyundan zevk almamaya başladım hangi oyunları oynarsam oynayayım artık sarmıyor bende bunu fırsata çevirip artık oyunları hayatımdan çıkarttım ve diğer önceliklerimi ön plana koydum. Yani aslında zevk almaman diğer yapacağın işlerin önünü açıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
At avrat silah
Muhtemelen hikaye seviyorsun.
GoW Ragnarök Çıkacak Eylülde, Onu Bekle.
Ayrıca başka hangi oyunları oynadın ? CS, Minecraft v.b fark etmez, söyleyebilirsin. Sevdiğin türü bulalım ona göre öneri yapalım..
Ya aslında şöyle bir oyun olsa güzel olur.
-> Öncelikle oyunda dinamik olarak görevler, görev dizaynı, level dizaynı olmasın.
-> Level scaling olmasın.
-> Survival craft tarzında yapısı olsun
-> Karakter geliştirme, güzelce skill ağacı.
-> Envanter sistemi güzel olsun ve karakterin de giyibileri eşyaları olsun.
-> Keşif hissiyatı yerinde ve güzel olsun.
-> Oynanışını da çok güzel olsun. Çeşitli olmasına gerek yok sadece vurdum mu adamlara, daha da vurasım gelsin.

Bahsettiğim oyun direkt Elden Ring'i işaret ediyor, biliyorum ama bir sürü Dark Souls bitirdim ondan Elden Ring hiç keyif vermiyor, oynadım bayağı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

LoL genel olarak bitmedi mi? Bitmese bile LoL'de herkes Aram oynuyor ve açıçası benle aynı kapasitede 10 kişiyle, bir maçta 30-40 dk ve hatta 1 saat oynamak anlamsız geliyor ya. Hiç heyecanlamıyorumda. Bir tık üstü de yeniliyorum zaten. Bir de deli gibi çok oynadıktan sonra bir yere varmayı yada varamamayı da anlamsız buluyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Son zamanlarda başıma gelen olayı yaşıyorsun gibi. Neredeyse 1 yıldır hiç bir oyundan zevk almamaya başladım hangi oyunları oynarsam oynayayım artık sarmıyor bende bunu fırsata çevirip artık oyunları hayatımdan çıkarttım ve diğer önceliklerimi ön plana koydum. Yani aslında zevk almaman diğer yapacağın işlerin önünü açıyor.
Casual görüyorum artık. Birde içe kapanık, asosyal biriyim. Arkadaşım da yok, param da yok, işim de yok, boyum da, tipim de. Ondan oyun oynamak istiyorum tek ama o da zevk vermiyor.

Son düzenleme:

Knispel

80+ Bronze
Casual görüyorum artık. Birde içe kapanık, asosyal biriyim. Arkadaşım da yok, param da yok, işim de yok, boyum da, tipim de. Ondan oyun oynamak istiyorum tek ama o da zevk vermiyor.
Kimse dört dörtlük değil hocam önemli olan bu sorunları aşmaya çalışman. Boy dışında saydığın her şey düzeltilebilir şeyler. Yaşın kaç bilmiyorum ama eğer bir işe girme düşüncen varsa gerçekten kafanı en güzel dağıtabileceğin kendini meşgul edebileceğin ve en önemlisi para kazanabileceğin bir aktivite. Tavsiye ederim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
At avrat silah
Kimse dört dörtlük değil hocam önemli olan bu sorunları aşmaya çalışman. Boy dışında saydığın her şey düzeltilebilir şeyler. Yaşın kaç bilmiyorum ama eğer bir işe girme düşüncen varsa gerçekten kafanı en güzel dağıtabileceğin kendini meşgul edebileceğin ve en önemlisi para kazanabileceğin bir aktivite. Tavsiye ederim.
Maalesef ya işte çalıştım bir kere. Asgari ücrette. Evde oturmak ve aile parası yemek daha iyi yani. Çünkü asgari ücretle çalışılmaz. Bir de insanlar ben de forumlar ve ailem dışımda insanlarla pek arkadaşlar olmak ve konuşmak istemem açıkçası.

The Semih

80+ Gold
Arkadaşlar Ghost of Tsuşima oyunu mesela çok güzel grafikleri var.
GoW oyunu hem güzel grafikleri var, hem sinematiği çok iyi, hem de oynanışı falan çok iyi,
Daha niceleri; Zelda, Elden Ring, Dark Souls Remastered, Sekiro falan ...
Yada güzel indie oyunlar.
Ama arkadaşlar hiç eğlenceli ve keyifli gelmiyor. Anlamsızca zaman kaybı gibi hissediyorum.
saydıgın oyunların hepsi popüler kültür kölesi oyunları, daha değişik oyunlara yönelmen lazım, callisto protocol, detroit vs god of warın hikayesi çok basit casual bir oyun internetten izlesende aynı zevki alıyon.

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
At avrat silah
saydıgın oyunların hepsi popüler kültür kölesi oyunları, daha değişik oyunlara yönelmen lazım, callisto protocol, detroit vs god of warın hikayesi çok basit casual bir oyun internetten izlesende aynı zevki alıyon.
Bence oynanisi olarak hala ustune oyun yok. Levithan cok zevkli bir silah.

The Semih

80+ Gold
Bence oynanisi olarak hala ustune oyun yok. Levithan cok zevkli bir silah.
Kişiden kişiye değişir, sen kratosun üfleyip öldürmesi gereken düsmana 8 vuruş atmayı seviyosan başka, ben god of war'ın souls benzeri combat sistemini beğenmiyorum o yüzden en kolay modda oynamıstım tek vuruş en fazla 2 vuruşta kill alıyor daha gerçekçi.

Ragnarok 10 saat bulmaca oldugunu düşünürsek sabırsız oyuncuysan sıkılırsın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
At avrat silah
Kişiden kişiye değişir, sen kratosun üfleyip öldürmesi gereken düsmana 8 vuruş atmayı seviyosan başka, ben god of war'ın souls benzeri combat sistemini beğenmiyorum o yüzden en kolay modda oynamıstım tek vuruş en fazla 2 vuruşta kill alıyor daha gerçekçi.
Ama hikayeye göre Kratos aslında tam bir tanrı değil. Güçleri gitmişti. Ondan gerçekçi olmuyor aslında senin oynanış tarzın hocam. Ben zor modda bitirdim 5-6 kere. Çok güzel oyun bence.

Top Bottom