Neler Yeni

Oyun oynarken alt taba inemiyorum inersem

Libra73

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hozan Özek
Arkadaşlar lütfen yardımcı olur musunuz sistem özelliklerimin hepsini attım oynadığım Tek oyun League Of Legends bilgisayarımda şöyle bir sorun var cidden zamanında çok iyi fpsler alıyordum şuandada alıyorum ama lol oynarken hiçbir şekilde alt tabda müzik dinleyemiyorum yada discordda biriyle konuşamıyorum çok fena darboğaz yapıyor ve kasıyor sorun neyden kaynaklı olabilir şuan lolde en düşük ayarlara çektim gene de alt taba inemiyorum çok fena darboğaz yapıyor oyun oynarken müzikte dinlemek istiyorum aynı zamanda discorrdda kullanmak istiyorum .

Ekler

• 0CDEF633-3FF6-4111-AFE3-130D31B3517D.jpeg
    0CDEF633-3FF6-4111-AFE3-130D31B3517D.jpeg
    181.2 KB · Hit: 24

Hidro Dinamik

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Darboğaz tabiri yanlış kullanılmış. Sistemde 1 parçanın diğer parça veya parçaların tam verimde çalışmasını engelleyen olursa denir. Darboğaz FPS drop, kasma, donma yapmaz. Örneğin ekran kartın ile ekran kartını yeterli besleyebilecek işlemci sayesinde 300 FPS alabilecekken, işlemcin ekran kartını tam besleyemediği için 200 FPS alırsın. Tabi illaki CPU ve gpu arasında olmasına bile gerek yok.

O yüzden tam olarak ne oluyor alt taba inersen?
Oyun ayarlarından görüntü modunu kontrol edin. Tam ekran, tam ekran pencereli, pencereli gibi seçenekler var. Oyun bu sebeple alta inmiyor olabilir.

Donanımların sıcaklığı nedir? Donma gibi bir sorun yaşıyorsan sebebi bu olabilir.

Ses gitmeme olayını başka oyunlarda da test ettin mi? Hepsinde olan bir durum mu?
Oyun ve program (discord vs) ayarlarını sıfırlamayı deneyin.

kaanji

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
305
İsim
Kaan
Darboğaz tabiri yanlış kullanılmış. Sistemde 1 parçanın diğer parça veya parçaların tam verimde çalışmasını engelleyen olursa denir. Darboğaz FPS drop, kasma, donma yapmaz. Örneğin ekran kartın ile ekran kartını yeterli besleyebilecek işlemci sayesinde 300 FPS alabilecekken, işlemcin ekran kartını tam besleyemediği için 200 FPS alırsın. Tabi illaki CPU ve gpu arasında olmasına bile gerek yok.

O yüzden tam olarak ne oluyor alt taba inersen?
Oyun ayarlarından görüntü modunu kontrol edin. Tam ekran, tam ekran pencereli, pencereli gibi seçenekler var. Oyun bu sebeple alta inmiyor olabilir.

Donanımların sıcaklığı nedir? Donma gibi bir sorun yaşıyorsan sebebi bu olabilir.

Ses gitmeme olayını başka oyunlarda da test ettin mi? Hepsinde olan bir durum mu?
Oyun ve program (discord vs) ayarlarını sıfırlamayı deneyin.
mesela ekran kartnı %100 kullanıyo işlemciyi 70 darboğazmı oluyop buı

Hidro Dinamik

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
mesela ekran kartnı %100 kullanıyo işlemciyi 70 darboğazmı oluyop buı
Kullanımlara bakarak her zaman anlaşılmayabilir. Ama Gpu %100, Cpu %60-70 normal.. Ama gtx 1650 super için r3 2200g 1080p çözünürlükte biraz zayıf kalıyor. Yani darboğaz olmaması imkansız. Ama dediğim gibi sorunun darboğaz felan değil. Öyle kasma donma yapacak bir olay değil.

kaanji

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
305
İsim
Kaan
Bunu direk kullanımdan anlamak zor. Bu kullanımlara göre normal görünüyor. Ama gtx 1650 super için r3 2200g 1080p çözünürlükte biraz zayıf kalıyor. Yani darboğaz olmaması imkansız. Ama dediğim gibi sorunun darboğaz felan değil. Öyle kasma donma yapacak bir olay değil.
anladım

Top Bottom