Neler Yeni

Oyun oynarken ekran kartı fişi çıkması

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Burak
Selamlar. Konudada bahsettiğim gibi monitörüm eski olduğundan dolayı bir VGA dönüştürücü kullanıyorum ve galiba bazen temassızlık yapıp ekran gidiyor ve bilgisayarı düğmeden kapatıp tekrar açmam gerekiyor açtığımdada ekran kartı driveri gidiyor ve tekrar driver kuruyorum. Şuan monitör alacak param yok bu işlem günde 1 kere oluyor ve ekran kartı bozulur diye korkuyorum ekran kartım rx6650 XT sizce ekran kartima bir sorun yaratır mı çok saolun ilgilenirseniz.

muhammetdd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
649
İsim
Muhammet
Dostum tabii herkesin bütçesi farklı ama 2. El 1000-1500'e güzel monitörler oluyor. O kadar çıkmaz mı? Soruna gelicek olursak bi araştırma yapayım bakalım sonuç bulabilecek miyim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Burak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dostum tabii herkesin bütçesi farklı ama 2. El 1000-1500'e güzel monitörler oluyor. O kadar çıkmaz mı? Soruna gelicek olursak bi araştırma yapayım bakalım sonuç bulabilecek miyim.
Tamamdir bekliyorum. Asus monitör bakıyorum 4500 TL bütçem var.fakat 1 ay veya 2 aya alacağım o zamana kadar bilgisayar kullanmam gerekiyor.

muhammetdd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
649
İsim
Muhammet
Tamamdir bekliyorum. Asus monitör bakıyorum 4500 TL bütçem var.fakat 1 ay veya 2 aya alacağım o zamana kadar bilgisayar kullanmam gerekiyor.
Taksitle alabilirsiniz Vatan'dan. Ayrıca görüntü belli bir süre sonra mı gidiyor? 2 Saatte bir gibi. Belki dönüştürücü ısındığı için olabilirmiş.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Burak
Taksitle alabilirsiniz Vatan'dan. Ayrıca görüntü belli bir süre sonra mı gidiyor? 2 Saatte bir gibi. Belki dönüştürücü ısındığı için olabilirmiş.
Evet bazen 2 saat bazen 8 saat bazen 1 gün dayanıyor hiç gitmiyor anlamadım bugün video izlerken gitmedi gta 5 girdim 10. Dakikadan sonra gitti ama ses arkadan geliyordu. Isınmadan olabilir ekran kartı sıkıntıya girer mi?

muhammetdd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
649
İsim
Muhammet
Evet bazen 2 saat bazen 8 saat bazen 1 gün dayanıyor hiç gitmiyor anlamadım bugün video izlerken gitmedi gta 5 girdim 10. Dakikadan sonra gitti ama ses arkadan geliyordu. Isınmadan olabilir ekran kartı sıkıntıya girer mi?
Teknik bilgim olmadığından kesin bir şey demem doğru olmaz ama mantıken, Ekran Kartı görüntü gönderimi yapıyor, alım yapmıyor. Dönüştürücü bozulabilir diye düşünüyorum. Birde tekrar GTA 5 oynadığınız zaman dikkat edin bakalım 10-15 dakika içinde gidecek mi yine. Kullandığınız dönüştürücü modeli nedir?

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Burak
Teknik bilgim olmadığından kesin bir şey demem doğru olmaz ama mantıken, Ekran Kartı görüntü gönderimi yapıyor, alım yapmıyor. Dönüştürücü bozulabilir diye düşünüyorum. Birde tekrar GTA 5 oynadığınız zaman dikkat edin bakalım 10-15 dakika içinde gidecek mi yine. Kullandığınız dönüştürücü modeli nedir?
Hadron diye bir marka 100 TL almıştım.

muhammetdd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
649
İsim
Muhammet
Ekran kartı sıcaklıkları vs. normal mi? Baktınız mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynı sorunu yaşayan başkalarıda var. Yani adaptör sıkıntılı %99.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Burak
Ekran kartı sıcaklıkları vs. normal mi? Baktınız mı?

Aynı sorunu yaşayan başkalarıda var. Yani adaptör sıkıntılı %99.
Ekran kartım 55 dereceyi geçmiyor. Yani kullanabilirim bilgisayarı o halde dimi ekran kartı bozulmaz?

muhammetdd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
649
İsim
Muhammet
Bilmiyorum. Ekran kartı fişini çekip tekrar takıyorum düzelmesi için belki ondandır.
Hocam Ekran Kartını aldıktan sonra format attınız mı? RX 6650 XT'den önce başka kart takılı mıydı PC'ye?

Sanırım çıktınız, ben dönersiniz diye yazayım yine. Eğer yeni Ekran Kartı aldıktan sonra format atmadıysanız veya DDU ile önceki Ekran Kartının Driverını kaldırmadıysanız, Driverlar çakışıyor olabilir.

Çözüm için format atın veya DDU ile Driverı kaldırıp temiz kurulum yapın.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Burak
Hocam Ekran Kartını aldıktan sonra format attınız mı? RX 6650 XT'den önce başka kart takılı mıydı PC'ye?

Sanırım çıktınız, ben dönersiniz diye yazayım yine. Eğer yeni Ekran Kartı aldıktan sonra format atmadıysanız veya DDU ile önceki Ekran Kartının Driverını kaldırmadıysanız, Driverlar çakışıyor olabilir.

Çözüm için format atın veya DDU ile Driverı kaldırıp temiz kurulum yapın.
Hayır hocam bilgisayarı 2. Elden aldım ve format atma fırsatım olmadı çünkü formatta iken ekran gitmesinden korkuyordum ekran alınca ilk işim format atmaktı. Aldığım adam başka ekran kartı takmış olabilir. Bugün bir driver temizliği yapmamı mi öneriyorsunuz?

Top Bottom