Neler Yeni

oyun yapmak için sistem toplamak istiyorum ama kararsızım

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
harun efe ipek
yakın zamanda perti çıkmak üzere olan bilgisayarımı değiştime kararı aldım ama yeni toplayacağım sistemde kullanmak istediğim parçalar konusunda oldukça kararsızım.

10000-13000TL bütçem var ve oyun tasarlamak ve arada sırada LoL Valorant Genshin impact gibi oyunlar oynamak için bir sistem toplamak istiyorum başta AMD ryzen 5 5500 işlemci ve 1660 super ekran kartı düşündüm ama hem 1660 super ekran kartının bellek hafızası benim için çok düşük gelmişti hemde ileriye dönük olmıyacağı için 1660 superden vaz geçtim ve diğer işimi görebilecek ekran kartlarına nvidia ekran kartlarına baktım ama onlarda bütçemi aşıyordu bu şekilde 1 hafta süren bir piyasa arştırması sonunda da donanım arşivi foruma yazmak istedim

toplamak istediğim sistemde 2 tane olmassa olmaz dediğim şey var biri çift kanal 32GB Ram diğeri 1Tb m2 ssd

yardım ederseniz çok sevinirim🤍🤍🤍

okankygsz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
341
İsim
Okan kaygısız
Oyun tasarlamak derken ?Yazılım konusunda mı yoksa grafik konusunda mı ?

okankygsz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
341
İsim
Okan kaygısız
daha çok grafik konusunda, UE 5 ile çalışmak istiyorum
Ue5 de tam ne yapmak istiyorsunuz.Satın aldığınız modelleri ue5 aktarıp orda oyun tasarlamak ise bu gene yazılıma girer en çok o yüzden çok üst seviye gerek yok birde ue5 ağır bi program gerçekçi tarzda yapacaksanız 1660süper yetmez.Minimum en kötü 3060 ortalama 3070 tavsiye ederim ama blender gibi modelleme programı kullanıp sadece ue5 e optimizasyon yapacaksanız eğer o kart başlangıç için yeter.İleri seviye için ileride yükseltmek zorunda kalırsınız.32 GB ram den vazgeçmemeni tavsiye ederim.Animasyon tarzda iş yapmak istediğin de Ramin büyük kısmını programa vereceğin için ne kadar çok ram o kadar iyi demektir.

Top Bottom