Neler Yeni

Yardım Oyuna girer girmez 70 - 75 arası ısı değeri görüyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Volkan
Arkadaşlar selam RX 560 Ekran kartı mevcut oyuna girer girmez ekran kartı ısısı 70-75 arası değerlere çıkıyor. Oyundan çıkıp masaüstüne döndüğümde ise 25 derecelerde seyrediyor. Bu normal midir. Birde ek olarak GPU Fan 0 rpm olarak gösteriyor ekran kartı fanlarını kontrol ettim sıkıntısız çalışıyor. Bilgisi olan yorumlayabilir mi ?

Lothunia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
Can Kaya
Arkadaşlar selam RX 560 Ekran kartı mevcut oyuna girer girmez ekran kartı ısısı 70-75 arası değerlere çıkıyor. Oyundan çıkıp masaüstüne döndüğümde ise 25 derecelerde seyrediyor. Bu normal midir. Birde ek olarak GPU Fan 0 rpm olarak gösteriyor ekran kartı fanlarını kontrol ettim sıkıntısız çalışıyor. Bilgisi olan yorumlayabilir mi ?
Bu sitede bulduğum verilere göre maximum 61 derece yazıyor.Eger uzun süreli kullandiysaniz kartı.Macun değişimi yapılabilir.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,029
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
RX 560 ama hangi RX 560? Eğer 70 derecelered kalıyorsa sorun değil.

Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Volkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
RX 560 ama hangi RX 560? Eğer 70 derecelered kalıyorsa sorun değil.
kusura bakmayın geç cevap veriyorum. Biostar 70 75 arası kalıyor. 1 saat üstü hiç yormadım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu sitede bulduğum verilere göre maximum 61 derece yazıyor.Eger uzun süreli kullandiysaniz kartı.Macun değişimi yapılabilir.
Hocam kart 1 yıllık kart garantisi mevcut. 2.el olarak kasa şeklinde aldım.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,029
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
kusura bakmayın geç cevap veriyorum. Biostar 70 75 arası kalıyor. 1 saat üstü hiç yormadım.

O kart zaten giriş seviyesi modellerden, 70 derecede bir şey yok.

Revainer

80+ Platinum
En İyi Cevap
3

Modele bakarsak normal zararı olmaz.

SaygıZorDeğildir

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,227
İsim
Göksel Sert
Anladım hocam teşekkürler. ilk defa böyle bir durumla karşılaştığım için anormal zannettim.
Korkacak bir şey yok. Gayet normal sıcaklıklar.
Arkadaşlar selam RX 560 Ekran kartı mevcut oyuna girer girmez ekran kartı ısısı 70-75 arası değerlere çıkıyor. Oyundan çıkıp masaüstüne döndüğümde ise 25 derecelerde seyrediyor. Bu normal midir?
Evet, olması gereken de o zaten. Masaüstünde ekran kartının kullanım yüzdesi düşer ve kısa sürede sıcaklıkları düşer. Soğutması da işini yapıyor demektir. Oyunlarda 80 dereceyi aşmıyorsa korkacak bir şey yok.
Kasada toz filtresi varsa 1 senede bir ekran kartının tozlarını alabilirsin, ısı artışını engeller. Toz filtresi yoksa daha sık bakmalısın ve temizlemelisin. Temizlerken boya fırçası kullanabilirsin (hiç boya yapılmamış sıfır olsun). Aralara giren tozları kolayca alır. Not: sadece soğutma bloğunu temizleyin fırça ile, devrelerin olduğu plakayı temizlemeyin.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
Volkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Korkacak bir şey yok. Gayet normal sıcaklıklar.

Evet, olması gereken de o zaten. Masaüstünde ekran kartının kullanım yüzdesi düşer ve kısa sürede sıcaklıkları düşer. Soğutması da işini yapıyor demektir. Oyunlarda 80 dereceyi aşmıyorsa korkacak bir şey yok.
Kasada toz filtresi varsa 1 senede bir ekran kartının tozlarını alabilirsin, ısı artışını engeller. Toz filtresi yoksa daha sık bakmalısın ve temizlemelisin. Temizlerken boya fırçası kullanabilirsin (hiç boya yapılmamış sıfır olsun). Aralara giren tozları kolayca alır. Not: sadece soğutma bloğunu temizleyin fırça ile, devrelerin olduğu plakayı temizlemeyin.
Teşekkürler güzel yazınız için. Dediklerinizi dikkate alacağım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,870
Üyeler
138,427
Son üye
benyiit
Top Bottom