Neler Yeni

Oyunlara Girdikten Sonra Bilgisayarın Kapanması ve Boot Olmaması

OkanSntrk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Okan Şentürk
Merhaba, bundan 6 ay önce bilgisayarı açtığımda ekranda yeşil yeşil çizgiler olduğunu fark ettim. Aygıt Yöneticisinden baktığımda ekran kartının düzgün çalışmadığını gördüm. Kullandığım ekran kartı GTX 760'dı. Bu sorunu çözebilmek için çok fazla yol denedim fakat en sonunda çözümü yeni ekran kartı alarak buldum RX 570 aldım. Bu sorunu çözebilmek için açıkçası güç kaynağını arka düğmesinden defalarca kapatmak zorunda kaldım çünkü mavi ekranlar alıyordum. RX 570'i aldığım ilk zamanlarda aslında sorunum yoktu fakat 1 ay kadar sonra bazı oyunlara girdiğim anda bilgisayar kapanmaya başladı ve kapandıktan sonra açtığımda sistem boot olmuyordu. Anakart üzerinde BOOT_DEVICE_LED ışığı yanıyor. 20-30 dakika bekledikten sonra tekrar denediğimde açılıyor. Bunu her oyunda yapmıyor işin ilginç kısmı burada. Sea of Thieves, Rocket League, Grim Dawn gibi oyunlarda kapanırken; GTA 5, Battlefield 4 ve 1, Dota 2, Fortnite, Forza Horizon 4 gibi oyunlarda hiç bir sıkıntı yok. Ekran kartının voltaj değerini düşürdüm olmadı. Aslında sorunun güç kaynağında olduğu aşikar fakat eğer daha önce yaşayıp çözüm bulmuş olan varsa diye konu açtım.

Diğer Bileşenler:
FX 8320
GSKILL 8GB RAM
Samsung 860 Evo SSD
Thermaltake Litepower 600W

Dahası  
Reaksiyon skoru
119
İsim
By Mehmet
ekran kartına giden güç kablolarında bir sıkıntı olabilir. Veya anakartınızda arıza yapmış olabilir. Sisteminize başka bi güç kaynağı takıp nedemenizi tavsiye ederim bunun için bir bilgisayar tamircisine gitmeniz yeterli olacaktır. Ve ya kuzeninin akrabanız da yardımcı olabilir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
952,479
Üyeler
150,094
Son üye
CasY2244
Top Bottom