Neler Yeni

Oyunlarda Çözünürlük Ayarı Değişmiyor

lerensavasl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,224
İsim
Eren Savaş
Merhaba arkadaşlar. İmza kısmındaki laptopa sahibim. Problemim şu, ben oyunlarda çözünürlük değiştiremiyorum. 1920x1080'den başka bir seçenek karşıma çıkmıyor. Bu konuyu sanırım daha önce açmıştım bu forumda ama uzun bir süre geçti aradan ve yeni kullanıcılar aramıza katıldı. Bu yüzden tekrar açmak istedim. Şöyle anlatayım, Rocket League, Witcher 3, GTA V gibi oyunlarda çözünürlük kısmına geldiğimde 1920x1080'i değiştiremiyorum. Başka bir çözünürlük seçeneği çıkmıyor. Ancak CS:GO'da değiştirebiliyorum. CS:GO'da bütün çözünürlük seçenekleri karşıma çıkıyor. Ayrıca şöyle bir durum var. Laptopuma monitör bağladım test amaçlı. 1400x900 monitörle oyunu açtığım zaman 1400x900 ve altı değerlerde çözünürlüğü değiştirebiliyorum. Ama laptopun kendi ekranına geldiğimde ise böyle bir şey söz konusu olmuyor. Çözünürlük Windows'un ayarlarında değişebiliyor, ancak oyunda karşıma diğer çözünürlük seçenekleri çıkmıyor.

Emre Baş

80+ Gold
DDU ile sürücüleri silip tekrar yüklemeyi dene

PhanTomX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,055
İsim
Sefa
monitörün eski mi? 1920x1080 desteklemiyor olabilir

lerensavasl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,224
İsim
Eren Savaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar olayın monitörle bir alakası yok. Yazdığımı lütfen anlayarak okuyun. Problem monitörde değil, laptop ekranında.
Mesaj otomatik birleştirildi:

DDU ile sürücüleri silip tekrar yüklemeyi dene
Sürücülerden kastın ekran kartı sürücüsü falan ise, bunlardan yana problem olduğunu sanmıyorum. Ayrıca DDU nedir? Ne işe yarar?

Rangorun

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
363
İsim
Onur Can
Arkadaşlar olayın monitörle bir alakası yok. Yazdığımı lütfen anlayarak okuyun. Problem monitörde değil, laptop ekranında.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sürücülerden kastın ekran kartı sürücüsü falan ise, bunlardan yana problem olduğunu sanmıyorum. Ayrıca DDU nedir? Ne işe yarar?
DDU ekran kartı sürücülerini güvenli olarak kaldırmaya yarar. Sürücüyü temiz bir şekilde kaldırır. Laptopun entegre ekran kartını güncelleyi denedin mi?

lerensavasl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,224
İsim
Eren Savaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
DDU ekran kartı sürücülerini güvenli olarak kaldırmaya yarar. Sürücüyü temiz bir şekilde kaldırır. Laptopun entegre ekran kartını güncelleyi denedin mi?
Denedim. İşe yaramadı maalesef.

Top Bottom