Neler Yeni

Oyunlarda ekran kartı-işlemci kullanımı çok düşük

ZARGANA0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
yiğit kormkaz
Merhaba Arkadaşlar RX 5700XT R5 3600 sistemimde neredeyse oynadığım bütün oyunlarda düşük GPU-CPU kullanımı alıyorum. güç planı yüksek performansta vsync kapalı herhangi bir fps sınırlaması yok.
fakat ekran kartı kullanımı hiçbir zaman 99 olmuyor. ve oynadığım bütün oyunlarda böyle sıcaklık değerlerinde de bir problem yok fakat sistem sanki güç tasarrufu modunda gibi çalışıyor ve bu oyunlarda ciddi performans düşüşlerine neden oluyor örneğin sistemin rahatlıkla kaldıracağı bir oyunu oynarken saçma bir şekilde 40 fps alıyorum değerlere bakınca ekran kartının %50 kullanıldığını görüyorum....

Ekler

• raft.png
    raft.png
    3.4 MB · Hit: 76
  • gta3.png
    gta3.png
    2.4 MB · Hit: 85
  • gta5.png
    gta5.png
    4.1 MB · Hit: 80

akıllıvelet

80+ Bronze
driverlarını kontrol et güncelmi
Mesaj otomatik birleştirildi:

ve pc'in güç tasarrufunda olabilir onuda kontrol et ve oyundaki sıcaklarını ss at

pardon zaten sıcaklığı atmışsın ( :

windows kaç ve kaç bit kullanıyorsun

şu linketikini indirip kur sonra tekrar ss at

ZARGANA0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
yiğit kormkaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Driverlar güncel hatta 2 kere ddu ile silip whql driver ı yükledim.

Link atmamışsın dostum tekrar atabilirmisin?

Ekler

• güç.png
    güç.png
    175.5 KB · Hit: 60
  • win.png
    win.png
    205.3 KB · Hit: 54
Merhaba Arkadaşlar RX 5700XT R5 3600 sistemimde neredeyse oynadığım bütün oyunlarda düşük GPU-CPU kullanımı alıyorum. güç planı yüksek performansta vsync kapalı herhangi bir fps sınırlaması yok.
fakat ekran kartı kullanımı hiçbir zaman 99 olmuyor. ve oynadığım bütün oyunlarda böyle sıcaklık değerlerinde de bir problem yok fakat sistem sanki güç tasarrufu modunda gibi çalışıyor ve bu oyunlarda ciddi performans düşüşlerine neden oluyor örneğin sistemin rahatlıkla kaldıracağı bir oyunu oynarken saçma bir şekilde 40 fps alıyorum değerlere bakınca ekran kartının %50 kullanıldığını görüyorum....
aynı sorun bendede oluyor hocam bende çözümünü arıyorum

Ozan022

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
İsmail kuyucu
Attığın oyunlarda %100 kullanmaz zaten 5700xt güçlü bi kart raftta %99 kullanması beklenmez bence gta 5 de gta ile alakalı bişeydir diye tahmin ediyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,068
Üyeler
156,273
Son üye
yigitxrd
Top Bottom