Neler Yeni

Oyunlarda hızlı ısı artışı

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Umut Yıldız
Bilgisayar işlemcim boşta gayet normal ısılardayken oyuna girdiğimde 75 dereceleri buluyor ve oyunun ağır ve hafif olması farketmiyor bu sorun son zamanlarda oluştu. Umursamayıp devamı etmeliyim ama hiç niyetim yok. AMD ryzen 5 2600 stok fan

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,027
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
75 derece sıkıntılı bir sıcaklık sayılmaz.

aonec

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Caner Alptekin
Cihaz ne kadar süre önce alındı? Kasanın çıkış fan yönünde veya herhangi bir engel var mı?

ByErgin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Enes Ergin
Termal macun kullandınızmı,sistemi monte ederken ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Umut Yıldız
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
75 derece sıkıntılı bir sıcaklık sayılmaz.
Evet ama eskiden 65 i geçmezdi.
Cihaz ne kadar süre önce alındı? Kasanın çıkış fan yönünde veya herhangi bir engel var mı?
11 ay oldu kasam cooler master masterbox 5 lite ve bir sıkıntı yok
Termal macun kullandınızmı,sistemi monte ederken ?
Stok fan üzerindeki diye biliyorum eğer vatanda ayrı bir işlem yapılmadıysa

aonec

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Caner Alptekin
Toz durumunu kontrol edebilirsin, cihaz yeni termal macun ile ilgili bir sorunu yoktur diye tahmin ediyorum. Birde fan dönüş durumlarına bak, sıkışma/dönmeme/takılma veya zorlanma var mı diye...

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Umut Yıldız
Toz durumunu kontrol edebilirsin, cihaz yeni termal macun ile ilgili bir sorunu yoktur diye tahmin ediyorum. Birde fan dönüş durumlarına bak, sıkışma/dönmeme/takılma veya zorlanma var mı diye...
Evet cpu fanınla baktığımda boşta Hw monitörde pump 850 rpm cpu ise 2250 rpm gösteriyor eğer dikkate almam gereken 2250 rpm ise bu çok değilmi

aonec

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Caner Alptekin
Evet cpu fanınla baktığımda boşta Hw monitörde pump 850 rpm cpu ise 2250 rpm gösteriyor eğer dikkate almam gereken 2250 rpm ise bu çok değilmi

Şöyle, cihazınızı tam bilemiyorum ama bazı fanların rpm değerleri yükte ve boşta farklıdır. Çap büyüdükçe bu değerlerde değişebilir. Belirttiğiniz değerler doğru olabilir, yanlışta. Gözlem yapmalısınız.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Umut Yıldız
Şöyle, cihazınızı tam bilemiyorum ama bazı fanların rpm değerleri yükte ve boşta farklıdır. Çap büyüdükçe bu değerlerde değişebilir. Belirttiğiniz değerler doğru olabilir, yanlışta. Gözlem yapmalısınız.
Hocam r5 2600 ve stok fan kullanıyorum araştırdım kadarıyla boşta olması gerken rpm 850 rpm ama burda 2250 rpm demesi korkuttu beni

aonec

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Caner Alptekin
Hocam r5 2600 ve stok fan kullanıyorum araştırdım kadarıyla boşta olması gerken rpm 850 rpm ama burda 2250 rpm demesi korkuttu beni

Cihaz yüksek güç modundadır veya anakart üzerindeki standart ayarlar fan hızınızda farklıdır. Anakart ısı değerlerinde fan yüzdesi farklıdır... Birçok etken olabilir, gözlem gerekir.

ice3h

80+
Bilgisayar işlemcim boşta gayet normal ısılardayken oyuna girdiğimde 75 dereceleri buluyor ve oyunun ağır ve hafif olması farketmiyor bu sorun son zamanlarda oluştu. Umursamayıp devamı etmeliyim ama hiç niyetim yok. AMD ryzen 5 2600 stok fan

Internetten biraz araştırdım sizin için stok fanda ısılar bu civarlarda. Ama içinize sinmiyorsa fan değiştirebilirsiniz. Önerdiğim Fan;

COOLER MASTER MasterLiquid Lite 120 120mm İşlemci Sıvı Soğutucu

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Umut Yıldız

EnGin-San

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
165
İsim
Engin Erden
Instagram
ngnrdn78
Steam
327249586
Bende de ryzen 5 mobil işlemci var stress testte Max 80 i gören işlemci witcher 3 de 100c oluyor çözümü bilen biri var mı acaba

Top Bottom