Neler Yeni

Yardım Oyunlarda PING Artışı ve Düşük Download&Upload hızı

Ventoru

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Malik
Merhaba,bundan yaklaşık 1 sene öncesine kadar TTnet kullanıcısıydım İnternet sağlayıcımın bana sunduğu hız 28 mbps idi.Fakat bu hızı sabit olarak alamıyordum bazen 16mbps bazende o kadar yavaşlıyordu ki artık internet kopma derecesine geliyordu ve 100kbps ye kadar düştüğünü gördüğüm oldu.Şimdi TurkNet kullanıcısıyım turknet bize TTnet'in altyapısı kullandığını mahallemizde başka port olmadığını söyledi ve aldığım paket 16Mbps fakat yine oyunlarda Örn:CS.GO 40 pingten aniden 300 pinglere ordan 1500 pinglere kadar çıktıgını gördüğüm oluyor sıksık TurkNet'ten destek talebi istediğimde bana kablolu bir şekilde bağlanmamı söylediler.Kablolu bağlanınca internet hızım 11mbps çıkıyor . Fakat modem evin salonunda olduğu için bilgisayardan modeme kadar kablo çekmem zor ve hoşnut bir görüntü olmuyor.Bende Asus Usb-N14 kablosuz wifi sağlayıcısı var ve modeme o şekilde bağlanıyorum.Her iki internet sağlayıcısındada aynı sorunu yaşıyorum sizce sorun nedir ? Altyapıda vs. bir sorun mu var yoksa bizden kaynaklı bir sorunmudur ? Eğer sorun altyapı vs. den kaynaklı ise talep açıp destek ekibi mi çağırmam gerekiyor ? Yardımlarınızı bekliyorum :)

Ekler

• 1inci.png
    1inci.png
    52.6 KB · Hit: 45
  • 2inci.png
    2inci.png
    29.4 KB · Hit: 45

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Kaliteli kablolu kullanmak zorundasın başka yolu yok. Odanın ortasından geçmek zorunda değil, uzun bir kablo alıp duvar diplerinden çivili kroşe ya da yapışkanlı olanlarıyla sabitleyerek bilgisayarına getirebilirsin.

Ventoru

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Malik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kaliteli kablolu kullanmak zorundasın başka yolu yok. Odanın ortasından geçmek zorunda değil, uzun bir kablo alıp duvar diplerinden çivili kroşe ya da yapışkanlı olanlarıyla sabitleyerek bilgisayarına getirebilirsin.
Yıl oldu 2022 hocam telefonda bile doğru düzgün internet kullanamıyorum böyle saçmalık mı olur ? Mobil veri açsam mobil veri hızıda o kadar düşük oyun oynarken mobil veri ile 120 ping alıyorum saçmalık.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Hocam bunun yıl ile alakası yok oyun oynuyorsanız her türlü kablo kullanmalısınız temiz bir bağlantı için. Hem arada mesafe var hem wifi ile arada ikinci bir router var. Bu kadar sorun yaşamak olası yani ADSL bağlantı ile.

Ventoru

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Malik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam bunun yıl ile alakası yok oyun oynuyorsanız her türlü kablo kullanmalısınız temiz bir bağlantı için. Hem arada mesafe var hem wifi ile arada ikinci bir router var. Bu kadar sorun yaşamak olası yani ADSL bağlantı ile.
Sorun şu ama şuan 30 ping ile temiz oyun oynuyorum oyundayım.Fakat nedense bazı zamanlar aniden yükseliyor ping değerim ve download değeri fena bir şekilde düşüş yaşıyor görseldeki gibi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oyun oynamakla alakalı da değil telefondan atıyorum bi instagram girecem sayfayı yeniliyorum 15 sn sonra geliyo postlar açılmıyo vs. vs.

FRAX

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
modem dsl istatistiklerini atarmısın

Arthur♛Morgan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,583
İsim
sefa korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
Red Dead Redemption ve Rockstar ile ilgili her şeye ilgim var
Instagram
sfakorkmaz
En güzel çare VDSL internete geçmek.

FRAX

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
hat değerlerinde sorun yok az bi crc var oda bir şey yapmaz iss ile konuşman lazım vdsl altyapı cektire biliyorsan çektir adsl bu devirde çekilmez
Mesaj otomatik birleştirildi:

bide sorunun ne
Ekran görüntüsü 2022-02-04 171557.png
rden kaynaklandığını bu şekilde bula bilirsin

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
994,128
Üyeler
157,199
Son üye