Neler Yeni

Paket kaybı neden olur

draqla

80+
Neredeyse 2 senedir paket kaybı sorunu yaşıyorum. Oyunlarda anlık drop giriyor sürekli. Yayın açıyorsam yayına drop giriyor. Geforce now kullandım bir süre görüntü çamurlaşıp düzeliyordu.

94 mbit internet hızım var. Sağlayıcıya talep oluşturmama rağmen düzelme olmadı. Çözüm yolunu bilen var mı?

eren28tr

80+ Platinum
Kablolu değilmi CS2 oynuyorsan cs2de sağ üstte paket kaybı gösteriyor ya o kısmı atarmısın o paket kaybı geforce now bendede oluyor.

corez

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
Mert Uysal
packet kaybı tracertten olur yani kullandıgın iisten alt yapına baglı olan bir sistem

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,200
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
Eğer hat kabloluysa %99 servis sağlayıcı kaynaklıdır zaten. Öyle müşteri hizmetleri de paket kaybı falan anlamaz bakıyorlar kopma yoksa sorun yok deyip geçerler.

draqla

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kablolu değilmi CS2 oynuyorsan cs2de sağ üstte paket kaybı gösteriyor ya o kısmı atarmısın o paket kaybı geforce now bendede oluyor.
Şuanda bilgisayar yok elimde oyuna girip gösteremiyorum. Ayrıca sürekli olan bir şey değil anlık oluyor belirsiz aralıklarla sonra hemen düzeliyor.

Violynn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
383
İsim
Efe Özkol
hocam bu sorun bende çok fazla oluyordu rust oynarken yaptığım şey bende olmuyor arkadaşlarımda oluyordu falan, paket kaybım %90 lara kadar çıkıyordu. 192.168.1.1 ya da 192.168.2.1 hangisiyse oradan modemi baştan kurdum. şimdi tam hatırlamıyorum yanlış olmasın oradan bir değeri değiştirmiştim onun sayesinde düzeldi problemim. adını arıyorum şimdi o değiştirdiğim şeyin

draqla

80+
Eğer hat kabloluysa %99 servis sağlayıcı kaynaklıdır zaten. Öyle müşteri hizmetleri de paket kaybı falan anlamaz bakıyorlar kopma yoksa sorun yok deyip geçerler.
Okuduğum bir yazıya göre internet hızını modem arayüzünden düşürmek anlık droplara faydası oluyormuş. Ne derece doğrudur bilginiz var mıdır bu konuda

Violynn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
383
İsim
Efe Özkol
heh hatırladım, MTU değerini değiştirdim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri

Konular
988,052
Üyeler
156,270
Son üye
yagizdmrr
Top Bottom