Neler Yeni

Para Nasıl Harcanır ?

ahenk'

80+ Silver
Etrafıma bakıyorum arkadaşlarım hep bir yerlerde oluyorlar. Bir şeyler yiyip içiyorlar. Çevrem baya geniş olmasına rağmen bir grup ortamına bağlı kalamıyorum. Yalnız kurt olarak herkesle bireysel görüşürüm genelde.
Birkaç haftadır 9-10 kişilik bir kız grubuyla takılıyoruz fena değiller fakat hepsi kafe, restoran tarzı yerlerde vakit geçirmeyi seviyor. Hadi dışarıya çıkmadık diyelim parkta orada burada otursak bile en az bi 50 lirayı gözden çıkarmak gerekiyor. Her 3-4 günde bir dışarıya çıksak çok para gidiyor. Hiçbir zaman kafe kültürüm olmadı maalesef. Bir mekana gidip bir tatlı & bir içeceğe 40-50 tl vermek koyuyor açıkçası.

Aylık 600-700 kazanıyorum bunun 200 tlsi spora gidiyor. Geri kalan para nasıl gidiyor cebimden anlamıyorum. Diyorum ki artık cebimde durup oraya buraya gideceğine param, en azından biraz böyle şeylere para harcayayım hazır sınav dönemi de bu hafta sonu bitiyor. Tavsiyeniz ne beyler ?

majorw0w

80+ Silver
Etrafıma bakıyorum arkadaşlarım hep bir yerlerde oluyorlar. Bir şeyler yiyip içiyorlar. Çevrem baya geniş olmasına rağmen bir grup ortamına bağlı kalamıyorum. Yalnız kurt olarak herkesle bireysel görüşürüm genelde.
Birkaç haftadır 9-10 kişilik bir kız grubuyla takılıyoruz fena değiller fakat hepsi kafe, restoran tarzı yerlerde vakit geçirmeyi seviyor. Hadi dışarıya çıkmadık diyelim parkta orada burada otursak bile en az bi 50 lirayı gözden çıkarmak gerekiyor. Her 3-4 günde bir dışarıya çıksak çok para gidiyor. Hiçbir zaman kafe kültürüm olmadı maalesef. Bir mekana gidip bir tatlı & bir içeceğe 40-50 TL vermek koyuyor açıkçası.

Aylık 600-700 kazanıyorum bunun 200 tlsi spora gidiyor. Geri kalan para nasıl gidiyor cebimden anlamıyorum. Diyorum ki artık cebimde durup oraya buraya gideceğine param, en azından biraz böyle şeylere para harcayayım hazır sınav dönemi de bu hafta sonu bitiyor. Tavsiyeniz ne beyler ?
Sporda amacın gelişmek ise yeterince makro ve mikro gıdaları almalısın madem spor yapıyorsun paranı spora yatırım olarak kullan. Bcaa gibi çeşitli supplementler alabilirsin. Öğrenci adam kafedeen ailesinin durumu iyi değilse zor çıkar.

Berk Atmaca

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,267
İsim
Berk Atmaca
Knka haber sal arkadaşlarına dışarı çıkmak adına. Ayda 1-2 artık cebinden çıkarıcaksın bir miktar para.

Mert

80+ Silver
Günde 50₺ yine iyi sayılır. Cumartesi final çıkışı arkadaşlarımla oturdum, sonuç 200₺. Eskiden çok dert ederdim ama fark ettim ki kenara koyulan para sadece bankada rakamlara dönüşüyor, bunun da benim için hiçbir anlamı yok. Bir yere gitmek istersen gidiyorum, anı biriktiriyorum. Bir şey almak istersem alıyorum, en azından hevesim kalmıyor.

The Batman

80+ Silver
Aynı şeyi bende düşünüyorum kibarca durumum yok evden birşeyler ayarlarsak vakit geçirebiliriz diyebilirsin park gibi yerlerde

wake up to reality

80+ Silver
Her şey çok pahalı, bir yere gitmek istiyorum arkadaşlarla haftada birkaç gün, zaten evden çıktığım gün minimum 100-150tl gidiyor. Eskiden 50TL ile dışarı çıkınca yetiyordu :(

''Wolfred!ghT

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,419
İsim
''Wolfred!ghT
Hocam, biriktirmeyin de ne yaparsanız yapın.

Top Bottom