Neler Yeni

Parçalarını almaya başladığım sistem konusunda destek.

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
mehmet kaçar
başlıkta belirttiğim gibi sistem toplamaya çalışıyorum ve birkaç hafta nasıl bir sisteme ihtiyacım olduğunu araştırmakla geçti. toplayacağım sistem ağırlıklı olarak 3d model ve render için kullanılacak. Kullandığım render programı render aşamasında cpu kullanıyor. şu ana kadar birkaç parça aldım eksik olan parçaları da birkaç hafta içinde almayı düşünüyorum. Hem toplamayı düşündüğüm sistem, hem de aldığım parçalar hakkında bilgi ve öneri açısından destek çıkarsanız çok sevinirim.

anakart/alındı: LİNK BURADA MSİ B550M PRO-VDH WIFI 4400MHz(OC)
ram/alındı: LİNK BURADA PNY XLR8 LOW PROFILE 16GB(2x8GB) 3200MHz CL16
psu/alındı: LİNK BURADA XPG PAYLON 750B 80+ Bronz 750W
işlemci: bütçe 5k civarı düşünüyorum. amd ryzen 7 3800x / amd ryzen 7 5800x / amd ryzen 5 5600x seçeneklerim
işlemci soğutma: 240/280mm sıvı soğutma
ekran kartı: AMD Radeon RX 6600XT almayı düşünüyorum. LİNK almaya değer mi?
ssd: -
kasa: -

Henüz almadığım parçalar için önereceğiniz her şey vereceğiniz her bilgi açıkçası çok makbule geçer. Şimdiden teşekkürler.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,800
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)

akay001

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
ali akay
neden direk hazır sistem almadınız daha uyguna gelmez miydi

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
mehmet kaçar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kasa ve SSD için 1,5 2k arası bütçe düşünüyorum ama açıkçası biraz esnek yok o parayı vereceğine şu daha mantıklı biraz artır derseniz onu da düşünebilirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

neden direk hazır sistem almadınız daha uyguna gelmez miydi
gelebilirdi belki ama bi süredir bakıyorum ve tüm parçalarıyla tamam diyeceğim bi sistem göremedim. henüz yolun başındayım eğer uygun varsa o konuda da öneriye açığım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran kartını bunla değiştir hem daha iyi hem daha ucuz.
İşlemci olarak 5600X al.
SSD ve kasa için bütçenizi söylerseniz yardımcı olabilirim.
teknobiyotikten de şikayetvar üzerinden okuduğum birkaç yorum yüzünden uzak duruyordum. güvenilir bir site midir?

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,800
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Kasa ve SSD için 1,5 2k arası bütçe düşünüyorum ama açıkçası biraz esnek yok o parayı vereceğine şu daha mantıklı biraz artır derseniz onu da düşünebilirim

Kasa olarak bunu önerebilirim ama ben pek güvenemedim. Kasa çok ucuz piyasaya göre ayrıca kargo ücreti 70 TL çok fazla.

METSHEESH

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,003
İsim
Mert Metshi

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,800
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
teknobiyotikten de şikayetvar üzerinden okuduğum birkaç yorum yüzünden uzak duruyordum. güvenilir bir site midir?
Bizzat alışveriş yaptığım bir yer olduğu için öneririm. Ayrıca attığım yeryüzünde bulunan en soğuk çalışan hava soğutmalı 6600xt modeli bu arada :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
mehmet kaçar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
SSD LİNKİ
Beyler linkteki 1tb m2 ssdyi almayı düşünüyorum fiyat 1062tl uygun geldi bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
mehmet kaçar
1062 liraya alınır.
teşekkürler hocam, peki sizce yazdığı okuma/ yazma değerleri gerçeği yansıtıyor mu? Youtube ta izlediğim bir videoda testini yapıyorlar sizce fiyata göre yeterli mi?

Ekler

• youtu.be-yz8uD_LG8Ww.jpg
    youtu.be-yz8uD_LG8Ww.jpg
    86.6 KB · Hit: 20

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,800
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
teşekkürler hocam, peki sizce yazdığı okuma/ yazma değerleri gerçeği yansıtıyor mu? Youtube ta izlediğim bir videoda testini yapıyorlar sizce fiyata göre yeterli mi?
1,04TL/GB gibi bu piyasada mükemmel bir fiyata sahip ssd için kafii. Okuma biraz yavaş geldi ama sorun yaratmaz. Her türlü SATA SSD' den 3 kat hızlı. Sata SSD lerin şuan bile güzel performansları olduğunu göz alırsak gayet işinizi görür.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,936
Üyeler
138,447
Son üye
Ladex
Top Bottom