Neler Yeni

PC açılınca biosa atıyor ssd görmüyor

kkweb2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Dede
Arkadaşlar reset attım biosa attı Windows logosu felanda gözükmüyor direkt biosa ssd görmüyor sanırım HDD mi gördüyor ama Windows ssd içinde nasıl düzeltirim ?

Lyrox1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
191
İsim
ahmet okan
Arkadaşlar reset attım biosa attı Windows logosu felanda gözükmüyor direkt biosa ssd görmüyor sanırım HDD mi gördüyor ama Windows ssd içinde nasıl düzeltirim ?
ssd bozulmuş olabilir boot sekmesine bakın orda ssd gözüküyormu

kkweb2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Dede
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ssd bozulmuş olabilir boot sekmesine bakın orda ssd gözüküyormu
Evt gözüküyor 2 disk var orada
Mesaj otomatik birleştirildi:

PC dede 1 HDD 1 ssd var

Knk bu ssd secure erase tool denilen şeye yanlışıkla bastım 100 yazdı reset attım ondan olabilir mi?

Lyrox1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
191
İsim
ahmet okan
Evt gözüküyor 2 disk var orada

PC dede 1 HDD 1 ssd var

Knk bu ssd secure erase tool denilen şeye yanlışıkla bastım 100 yazdı reset attım ondan olabilir mi?
Secure Erase, SSD'lerin bir nevi Low Level Format işlemi diyebiliriz. Secure Erase sayesinde SSD üzerindeki bütün hücreler silinerek diski fabrika ayarlarına döndürülüyor. Bu işlem, uzun vadede SSD'de performans artışı sağlayabiliyor. yani format atmışsın yapacağın adım windowsu tekrardan ssd kurmak.

kkweb2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Dede
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Secure Erase, SSD'lerin bir nevi Low Level Format işlemi diyebiliriz. Secure Erase sayesinde SSD üzerindeki bütün hücreler silinerek diski fabrika ayarlarına döndürülüyor. Bu işlem, uzun vadede SSD'de performans artışı sağlayabiliyor. yani format atmışsın yapacağın adım windowsu tekrardan ssd kurmak.
Eyw

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,616
Üyeler
141,320
Son üye
RaterWall
Top Bottom