Neler Yeni

PC AÇILIP HEMEN KAPANIYOR

Merhaba arkadaşlar pcnin herşeyini düzgün montajladım ama elektirik gitmiyor önceden de psu patlamıştı binanın elektiriği sıkıntılı mı acaba bence öyle ama nasıl düzelicek elektirik gelmiyor pc açma tuşuna basıyorum 2-3 sn sonra kapanıyor
sorunun videosu

Son düzenleme:

Batuw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,085
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları
Merhaba arkadaşlar pcnin herşeyini düzgün montajladım ama elektirik gitmiyor önceden de psu patlamıştı binanın elektiriği sıkıntılı mı acaba bence öyle ama nasıl düzelicek elektirik gelmiyor pc açma tuşuna basıyorum 2-3 sn sonra kapanıyor çözümü ne pcyi satıcam zaten
Psunun anakarta 24 pindi galiba bağladığı kaplo var onu kontrol et benzerini yaşamıştım kasa calisinca fanlar titretiyodu gevsek olduğu için cikiyordu

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Psunun anakarta 24 pindi galiba bağladığı kaplo var onu kontrol et benzerini yaşamıştım kasa calisinca fanlar titretiyodu gevsek olduğu için cikiyordu
Kontrol ettim tam oturmuş o kablo sorun yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

Psuda sorunda yok kısa devre yapıp denedim

Batuw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,085
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları
Kontrol ettim tam oturmuş o kablo sorun yok

Psuda sorunda yok kısa devre yapıp denedim
Acaba şebeke gücü yetersiz olabilir mi apartmanınizda gene senin pc ile assa yukarı aynı güçte bir pc var mı o sorunsuz çalışıyor mu

Green MAN

80+ Bronze
Statik elektirik kaynaklı olabilir. Ellerinizi falan yıkayın ve kurulayın. Üstünüzde elektirik olmasın. Ram'i sökün. PSU fişinide çekin. Açma kapama tuşuna 30 saniye basılı tutun. Ardından bilgisayarı çalıştırın. Düzgün çalıştıktan sonra bilgisayarı kapatın ve Rami takın. Ardından rahatça kullanabilirsiniz.

Acaba şebeke gücü yetersiz olabilir mi apartmanınizda gene senin pc ile assa yukarı aynı güçte bir pc var mı o sorunsuz çalışıyor mu
Hocam 2 blok olan sitede oturuyorum elektiriği sıkıntılı mı bilmiyorum önceden gamebooster psu vardı 1 haftada patlamıştı sonra uzay montajı ile denedim aynısı oldu psuya kısa devrede yaptım sorunsuz çalışıyor.

Statik elektirik kaynaklı olabilir. Ellerinizi falan yıkayın ve kurulayın. Üstünüzde elektirik olmasın. Ram'i sökün. PSU fişinide çekin. Açma kapama tuşuna 30 saniye basılı tutun. Ardından bilgisayarı çalıştırın. Düzgün çalıştıktan sonra bilgisayarı kapatın ve Rami takın. Ardından rahatça kullanabilirsiniz.
Tamamdır denicem yazarım sonucu hocam.

Batuw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,085
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları
Patlamadan pc parçalarına zarar vermiş olabilirmi

Patlamadan pc parçalarına zarar vermiş olabilirmi
Hayır hocam yeni psu aldım anakart garantiye gitti secure bootu açtım diye bozulmuştu gigabyte servisine düzeltiler yeni bios yazıldı. Düne kadar sorun yoktu birde montajını kendim yaptım ilk kez işlemci ve stok fan montajı yaptım ama doğru yaptığımdan eminim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Ulaş
farklı ev /psu ile denermisin olmadı anakart dicem

farklı ev /psu ile denermisin olmadı anakart dicem
Yakında tanıdığımın evi yok. elimde fazladan psuda mevcut değil

Yakında tanıdığımın evi yok. elimde fazladan psuda mevcut değil

3 sn dönüp kapanıyor hocamlar çözümünü bulamadım her şey düzgün takılı sorunu yok.

Yvşlagaçtanealıyon

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,788
İsim
.
Merhaba arkadaşlar pcnin herşeyini düzgün montajladım ama elektirik gitmiyor önceden de psu patlamıştı binanın elektiriği sıkıntılı mı acaba bence öyle ama nasıl düzelicek elektirik gelmiyor pc açma tuşuna basıyorum 2-3 sn sonra kapanıyor
sorunun videosu
aynı sorunu yaşıyordum bende ama bende anakartta kırmızı ışık yanıyordu hata olarak.
Anakartı değiştirdim düzeldi

aynı sorunu yaşıyordum bende ama bende anakartta kırmızı ışık yanıyordu hata olarak.
Anakartı değiştirdim düzeldi
Bende anakarta ışık yanmıyor sadece kasadaki mavi ışık yanıyor hemen sönüyor bende anlamadım neyden kaynaklı belkide evin elektiriğinden site ama herşeyi sorunlu bende bıktım.

LÜTFEN BİLENLER ÇÖZÜMÜ SÖYLESİN

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Ulaş
mavı ışık her kasada var bendede var meselapc açıkken ufak nokta şeklinde yanıyor her seferinde normal sana tekliifm kabloları bi pcciye kontrol ettir ve pcciden farklı ram ile dene bi olmadı bide cmosla pinlerden artık olmadı anakart hocam direk pcciye götüsene ugraşma

Top Bottom