Neler Yeni

Pc açılırken 1 uzun ve ardından sürekli bip sesi geliyor.

Lurall

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Burak
Discord
'Lurall#8644
Benim pc 2012 yılından kalma eski bir pc. Şu son aylarda Pc açılırken 1 uzun bip sesi ve ardından sürekli kısa bip sesleri geliyo ve 10 sn sonra filan kapanıyor tekrar açılıyor, bu sürekli kendini döngüye alıp böyle devam ediyor .
Ben bir gün bunu pc tamir ettirmeye götürecek tim ve o gün baktığım da kendiliğinden düzelmişti ama hala bu sorun devam ediyor.
Şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

Pc özellikleri
İşlemci : i3 2100
Ekran kartı: Gt 430
Ram : 8 gb 1333 mhz (dual)
Anakart : Gigabyte ga-h61m-ds2
Ssd : 240 gb sata
Hdd : 500 gb sata

Son düzenleme:

Polat Alemdar.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Benim pc 2012 yılından kalma bir pc özellikleri işlemci : i3 2100 ekran kartı: Gt 430 ram : 8 gb
Anakart : Gigabyte ga-h61m-ds2 240 gb ssd ve 500 gb hdd var.
Arada bi ( ayda bir vb. ) Pc açılırken 1 uzun bip sesi ve ardından sürekli kısa bip sesleri geliyo ve 10 sn sonra filan kapanıyor tekrar açılıyor, bu sürekli kendini döngüye alıp böyle devam ediyor .
Ben bir gün bunu pc tamir ettirmeye götürecek tim ve o gün baktığım da kendiliğinden düzelmişti ama hala bu sorun devam ediyor. ( Kusura bakmayın biraz uzatmış olabilirim ilk defa konu açıyorum )
İşlemcinin macunu kurumuşsa ondan olabilir ama ilk yapacağınız adım eğer tek 8 lik raminiz varsa slot değiştirip deneyebilirsiniz eğer çift ise biriyle 2 slotda deneyip sorun yoksa diğer rami test edip arızanın ram den kaynaklı ise olduğunu anlayabiliriz.
Eğer ramlerde sıkıntı yoksa işlemci yüksek ısıdan dolayıda bunu yapabilir bundan dolayı macun tazelemesi yapıp bakabilirsiniz,
Ekran kartı diyeceğim ama düşük bi ihtimal bu deneme yanılma yollarında eğer işlemci ve ram sağlam çıkarsa onuda takıp çıkartıp pc yi çalıştırıp sorunun ondan kaynaklı olup olmadığını anlayabilirsin.
eğer yine sıkıntı devam ediyorsa güç kaynağı son çare olabilir :( .
1682800039563.png

Tabi güvenilir bilgisayarcı yardımıyla diyelim ki sizin sisteme yakın bir sistem elinde varsa misal anakartı, ekran kartını takıp öyle de test edebilirsiniz.

Lurall

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Burak
Discord
'Lurall#8644
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşlemcinin macunu kurumuşsa ondan olabilir ama ilk yapacağınız adım eğer tek 8 lik raminiz varsa slot değiştirip deneyebilirsiniz eğer çift ise biriyle 2 slotda deneyip sorun yoksa diğer rami test edip arızanın ram den kaynaklı ise olduğunu anlayabiliriz.
Eğer ramlerde sıkıntı yoksa işlemci yüksek ısıdan dolayıda bunu yapabilir bundan dolayı macun tazelemesi yapıp bakabilirsiniz,
Ekran kartı diyeceğim ama düşük bi ihtimal bu deneme yanılma yollarında eğer işlemci ve ram sağlam çıkarsa onuda takıp çıkartıp pc yi çalıştırıp sorunun ondan kaynaklı olup olmadığını anlayabilirsin.
Alıntıyı görüntüle
Tabi güvenilir bilgisayarcı yardımıyla diyelim ki sizin sisteme yakın bir sistem elinde varsa misal anakartı, ekran kartını takıp öyle de test edebilirsin.
Ssd ve psu yeni onlari alalı 1 sene oldu
Teşekkür ederim bunları deneyip geri dönüş yapıcağım.

Lurall

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Burak
Discord
'Lurall#8644
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Alıntıyı görüntüle
Tabi güvenilir bilgisayarcı yardımıyla diyelim ki sizin sisteme yakın bir sistem elinde varsa misal anakartı, ekran kartını takıp öyle de test edebilirsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alıntıyı görüntüle
Tabi güvenilir bilgisayarcı yardımıyla diyelim ki sizin sisteme yakın bir sistem elinde varsa misal anakartı, ekran kartını takıp öyle de test edebilirsiniz.
Knk çok teşekkür ederim ram leri tek tek dendim 1 tanesi çıkarirdım calistı ve o calismayan rami giriş yerlerini sildim geri takdim 2 side sorunsuz calsiyo çok teşekkür ederim tekrardan saol

Polat Alemdar.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Mesaj otomatik birleştirildi:

Knk çok teşekkür ederim ram leri tek tek dendim 1 tanesi çıkarirdım calistı ve o calismayan rami giriş yerlerini sildim geri takdim 2 side sorunsuz calsiyo çok teşekkür ederim tekrardan saol
Rica ederim, hayırlı geceler. :D

Top Bottom