Neler Yeni

Pc açılırken biosa giriyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Hamza Candan
Merhabalar hayırlı pazarlar

Sistem özelliklerim
H61 anakart
12 gb ram
Rx460 4 gb oem

Sistemimi her açtığımda bios menüsüne giriyor ve bu menüden çıkamıyorum kaydet ve çık dediğimde ise kapanıp açılıyor ve yine aynı biosa giriyor boot menüsü de biosumda mevcut değil biri yol gösterebilirse çok memnun olurum

Ekler

• image.jpg
    image.jpg
    2.9 MB · Hit: 30
  • image.jpg
    image.jpg
    1.9 MB · Hit: 27
  • image.jpg
    image.jpg
    2.1 MB · Hit: 27

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,733
İsim
Emre Zengin

Sistem özelliklerim
H61 anakart
12 gb ram
Rx460 4 gb oem

Sistemimi her açtığımda bios menüsüne giriyor ve bu menüden çıkamıyorum kaydet ve çık dediğimde ise kapanıp açılıyor ve yine aynı biosa giriyor boot menüsü de biosumda mevcut değil biri yol gösterebilirse çok memnun olurum
Önceden bu sorun var mıydı? Şuan da depolama birimin görünmüyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Hamza Candan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Önceden bu sorun var mıydı? Şuan da depolama birimin görünmüyor.
Sistem aslında uzun bir süredir böyle bazen açılıyordu bazen açılmıyordu bayağıdır da bilgisayarımı kullanmıyordum şuanda ihtiyacım var kullanmaya geçen sefer açtığımda da böyle olmuştu

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,733
İsim
Emre Zengin
Sistem aslında uzun bir süredir böyle bazen açılıyordu bazen açılmıyordu bayağıdır da bilgisayarımı kullanmıyordum şuanda ihtiyacım var kullanmaya geçen sefer açtığımda da böyle olmuştu
Depolama biriminde sıkıntı çıkmış olabilir. Save and Exit sekmesinden BIOS'u sıfırlayıp kaydedip çık bakalım. Eğer gene BIOS'a atarsa bilgisayarı kapatıp SATA kablosunu bir kontrol et.

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Hamza Candan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Depolama biriminde sıkıntı çıkmış olabilir. Save and Exit sekmesinden BIOS'u sıfırlayıp kaydedip çık bakalım. Eğer gene BIOS'a atarsa bilgisayarı kapatıp SATA kablosunu bir kontrol et.
ya baktım herseye de gözle görülür bi sorun gözükmüyor fakat Şuan PC yi açıyorum ekrana sinyal yok uyarısı geliyor ve monitör kendini uyku moduna alıyor geçen de böyle bi sorun yaşamıştım ekran kartını çıkarıp anakarta hdmı olarak açılmıştı sonra ddu ile driverleri silmiştim yeniden yüklemiştim

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,733
İsim
Emre Zengin
ya baktım herseye de gözle görülür bi sorun gözükmüyor fakat Şuan PC yi açıyorum ekrana sinyal yok uyarısı geliyor ve monitör kendini uyku moduna alıyor geçen de böyle bi sorun yaşamıştım ekran kartını çıkarıp anakarta hdmı olarak açılmıştı sonra ddu ile driverleri silmiştim yeniden yüklemiştim
Depolama birimin gidici o zaman. SATA kablosunu tekrardan çıkarıp tak. Gene anakart üstünden görüntü almayı dene hocam.

Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Ahmet Yıldırım
İlgilendiği Kategoriler
PlayStation ve Bilgisayar Teknik Servis, Windows Developer, Cisco, Phyton, Yapay Zeka, Bilişim Sistemleri Yazılım ve Donanım Teknik Servis

Sistem özelliklerim
H61 anakart
12 gb ram
Rx460 4 gb oem

Anakart modeli nedir? Ona göre aşamaları diyeyim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,050
Üyeler
156,719
Son üye
adamaffetmez
Top Bottom